Προς το περιεχόμενο

77mm Filter ποιοτητας


Rush13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην εικόνα δεν παρατήρησα κάτι , αλλα το B+W μου φάνηκε ποιο ποιοτικής κατασκευής

 

Οταν το δουλεψεις λιγο θα μου πεις τις εντυπωσεις σου για flares; παλια (πριν 3-4 χρονια) που ειχα ενα hmc της hoya σε εναν φακο μου ειδα οτι σε φωτα δημιουργουσε διαφορα τριγυρω και τελικα απο τοτε δεν ξαναχρησιμοποιησα αλλα ωρες ωρες τους φοβαμαι τους φακους μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι no problem , θα το τσεκάρω και θα σου πώ, Λογικά απο εβδομάδα γιατι δεν βλέπω να χρησιμοποιώ τον 70-200 το ΣΚ

 

Εγώ δεν τους φοβόμουν μέχρι που είδα γρατσουνιά στον φακό συνεργάτη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Aνανεώνω για να απαντήσω στον φίλο Snik. Το δουλεψα σε πάνω απο 10 δουλειες το φίλτρο , και σε εσωτερικους χώρους και εξωτερικούς δεν αντιμετώπισα καθολου flare, το μόνο που παρατήρησα ειναι οτι ειναι σπαστικό στο καθάρισμα του (σε σχέση πάντα με το χωρίς φίλτρο καθάρισμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aνανεώνω για να απαντήσω στον φίλο Snik. Το δουλεψα σε πάνω απο 10 δουλειες το φίλτρο , και σε εσωτερικους χώρους και εξωτερικούς δεν αντιμετώπισα καθολου flare, το μόνο που παρατήρησα ειναι οτι ειναι σπαστικό στο καθάρισμα του (σε σχέση πάντα με το χωρίς φίλτρο καθάρισμα)

 

Και το ειχα στο μυαλο μου χθες να σε ρωτησω. Τελεια, το flare ηταν το μονο που με απασχολουσε γιατι μια μικρη πτωση στο sharpness οσο να'ναι ερχεται στο pp. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...