Προς το περιεχόμενο

Νέες φωτογραφίες αποκαλύπτουν το επόμενης γενιάς Moto G της Motorola


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το moto g είναι mid entry συσκευή σε τιμή που πολλές εταιρίες δινουν qhd ανάλυση(μην πω και ακριβότερες συσκεύες), τώρα αν καποιοι καλοέμαθαν με τα 3gb ram και δεν έχουν ακούσει ποτέ τους το project svelte που είδαμε με την έλευση kitkat δεν σας αναγκάζει κανείς να το αγοράσετε.

 

Πάντως δεν ξέρω πραγματικά τι κάνετε τοσα gb ram (Casual games τυπου candy crush στο background ξέρω γω μαζι με facebook και instagram για μαζικο status update φαση; ).

 

Εδω με ενα dual core xperia sole και 512 mb ram είμαι(σε 4.4.4 κιτκατ) και δεν κολλάει σε normal χρήση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα εντυπωσιαστεί με το Moto G όταν το πρωτοπήρα. Τώρα μετά από 2 αναβαθμίσεις δυστυχώς τα προβλήματα μόνο αυξάνονται... Κολλήματα και επανεκκινήσεις είναι στο καθημερινό πρόγραμμα.

 

Και βασικότερο από όλα η μνήμη έχει αρχίσει και γίνεται αισθητή με την απουσία της στα περισσότερα προγράμματα... Αυτό το κινητό θα το έπαιρνα με κλειστά μάτια αν ερχόταν με 2Gb ram, τώρα ούτε καν το σκέφτομαι...

 

Κρίμα Moto... 

 

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ξεκίνα από την αρχή, αυτή τη φορά με περισσότερη σύνεση στους πόρους του συστήματός σου, διότι πλανάσαι αν νομίζεις ότι 1GB ram ακόμα θα σε σώσει αν δεν κάνεις σωστή διαχείρηση.

 

Οι εφαρμογές γίνονται όλο και πιό αδηφάγες στη Ram.

 

Και εγώ κάτοχος Moto G είμαι και η εμπειρία χρήσης είναι 100% αψεγάδιαστη όπως τη πρώτη στιγμή που το άνοιξα.

 

Πάντως και εγώ νομίζω ότι 2GB ram ήταν απαραίτητα στη νέα συσκευή.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακή είδηση η οθόνη κατά τη γνώμη μου. Δε μιλάμε πια για αναβάθμιση μιας πετυχημένης συσκευής, αλλά για αλλαγή κατηγορίας στην οποία "παίζει".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα επερνα το νεο μοτο (εχω το παλιο) αλλα η οθονη με χαλασε ασχημα. η φωτο το δειχνει αρκετα μεγαλο θα ελεγα. αν ηταν να παω σε 5αρι θα επερνα νεξους 5 με λιγοτερα απο 300ευρω. γιατι να παω σε μοτο με αυτα τα χαρακτηριστικα?!

 

ηθελα μια καλη καμερα και 1,5 γιγα ραμ μαζι με lte και το επερνα σιγουρα.

 

τωρα θα κοιταξω για κατι αλλο... σορυ μοτο.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω μερικούς να λένε για σωστή διαχείριση εφαρμογών κτλ...

 

Αλλά όταν οι ίδιες εφαρμογές πριν από μερικούς μήνες ήταν στο μισό μέγεθος με καλύτερη κατανάλωση πόρων, τότε δε μπορούμε παρά να ζητάμε αναβαθμισμένο hardware.

 

Και για τους εξυπνάκηδες που μιλάνε και λένε ότι ενδιαφερόμαστε μόνο για specs, όχι κύριοι, δεν ενδιαφερόμαστε για specs, ενδιαφερόμαστε για την εμπειρία χρήσης, που καλώς ή κακώς πλέον (blame the developers) απαιτεί specs...

 

Αδιαφορώ αν έχει 2gb ή 2tb μνήμη το κινητό μου, θέλω να δουλεύει καλά και γρήγορα, τίποτα παραπάνω, τίποτα παρακάτω. Και επειδή κάποιος πάλι θα βρεθεί και θα πει "Τι περιμένεις από συσκευή των 150 ευρώ" θα απαντήσω πως αυτή η συσκευή δούλευε άψογα και συνεχίζει να μπορεί να δουλεύει άψογα όταν δεν τρέχει bloatware... (αλλά επίσης δυστυχώς κάποιοι αυτό το bloatware το χρησιμοποιούμε για τον α ή τον β λόγο...)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το bloatware δεν μπορείς να το αποφυγεις γιατί είναι το ίδιο το android που είναι κακόγραμμένο.

Πάρε ένα calculator και υπολόγισε πολλές βλάκειες είπες μέσα σε μια πρόταση.

Επεξ/σία από stevenosfp1999
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειμαι αναμεσα στο Moto G και στο L9II.Το Moto G 8 gb εχει την ιδια τιμη με το L9II.Αλλα το Moto G 16 gb οπως και το Moto G 4G ξεφευγει η τιμη του πανω απο 200€.Οποτε επειδη δεν τρελαινομαι,περιμενω λιγο μηπως πεσουν και αλλο οι τιμες πχ στο παλιο Moto G οταν βγει το καινουριο του θεματος.

 

Ισως το Moto G να μην ειναι πλεον τοσο VFM οταν παιρνεις με 280-300€ Nexus 5 και LG G2.Το οτι εχει ενσωματωμενη μπαταρια ενταξει,δεν ειναι το μονο.Αλλα το να μην δινουν φορτιστη και handsfree στην συσκευασια ειναι γυφτια.Δηλαδη αν τα εβαζαν θα ειχε ακριβοτερο?Οποτε πρεπει καποιος να δωσει καπου 20€ επιπλεον για αυτα τα 2 και η τελικη τιμη ξεφευγει ακομα πιο πολυ.

 

Τι γινεται αν κολλησει το Moto G τελειως οταν δεν μπορεις να βγαλεις την μπαταρια για να ξεκολλησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειμαι αναμεσα στο Moto G και στο L9II.Το Moto G 8 gb εχει την ιδια τιμη με το L9II.Αλλα το Moto G 16 gb οπως και το Moto G 4G ξεφευγει η τιμη του πανω απο 200€.Οποτε επειδη δεν τρελαινομαι,περιμενω λιγο μηπως πεσουν και αλλο οι τιμες πχ στο παλιο Moto G οταν βγει το καινουριο του θεματος.

 

Ισως το Moto G να μην ειναι πλεον τοσο VFM οταν παιρνεις με 280-300€ Nexus 5 και LG G2.Το οτι εχει ενσωματωμενη μπαταρια ενταξει,δεν ειναι το μονο.Αλλα το να μην δινουν φορτιστη και handsfree στην συσκευασια ειναι γυφτια.Δηλαδη αν τα εβαζαν θα ειχε ακριβοτερο?Οποτε πρεπει καποιος να δωσει καπου 20€ επιπλεον για αυτα τα 2 και η τελικη τιμη ξεφευγει ακομα πιο πολυ.

 

Τι γινεται αν κολλησει το Moto G τελειως οταν δεν μπορεις να βγαλεις την μπαταρια για να ξεκολλησει?

Power key + Volume down για 10 δευτερόλεπτα, προφανώς και υπάρχουν countermeasures για τέτοιες περιπτώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δηλαδη τι θα προτεινατε αντι του Moto G? Γιατι το ψηνω λογο ποιοτητας κατασκευη και υποστηριξης, οχι τοσο του κατασκευαστη αλλα και λογω XDA. Υπαρχει κατι αντιστοιχο σε αλλο κινητο η κινεζια? Γιατι οι 4.5 ιντσες ειναι το οριο μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ξεκίνα από την αρχή, αυτή τη φορά με περισσότερη σύνεση στους πόρους του συστήματός σου, διότι πλανάσαι αν νομίζεις ότι 1GB ram ακόμα θα σε σώσει αν δεν κάνεις σωστή διαχείρηση.

 

Οι εφαρμογές γίνονται όλο και πιό αδηφάγες στη Ram.

 

Και εγώ κάτοχος Moto G είμαι και η εμπειρία χρήσης είναι 100% αψεγάδιαστη όπως τη πρώτη στιγμή που το άνοιξα.

 

Πάντως και εγώ νομίζω ότι 2GB ram ήταν απαραίτητα στη νέα συσκευή.

 

Πλακα μας κανεις;εκτος κι αν δεν εχεις καμια εφαρμογη μεσα στο κινητο. Πραγματικα ενω πιστευω οτι εχω παιξει τις περισσοτερες ωρες παιχνιδιου με αυτο το κινητο μετα τις 2 αναβαθμισεις που πηρε πλεον μου ερχεται να το στειλω μεχρι τον τοιχο.αναφορικα με το γυρισμα που λες το εκανα κι εγω και μου το γυρισε στη 4.4.4 βεβαια δεν εχω σκοπο να αλλαξω κινητο ακομα,αλλα νεβερ αγκεν μοτο...σορρυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...