Προς το περιεχόμενο

ASRock Fatal1ty Z97x Killer Review


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχεις μείνει 5 χρόνια πίσω...

 

 

Κατά τ άλλα ελπίζω να ξεφύγουμε από το κλασσικό ελληναριό που βάζει στο ίδιο σακούλι ότι βγει από μια εταιρία βάση ονόματος και ας αρχίσουμε να κρίνουμε την κάθε υλοποιήση ξεχωριστά...

Μάλλον είμαι 100% ξεφωνημένος ελληνάρας, γιατί ποτέ δε κατάλαβα τη χρησιμότητα των προιόντων με τη στάμπα του Fatal1ty και τι ρόλο βαράει το άτομο αυτό και μένω έκπληκτος που μετά από τόσα χρόνια συνεχίζουν οι εταιρίες να κυκλοφορούν προιόντα με το όνομά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάλλον είμαι 100% ξεφωνημένος ελληνάρας, γιατί ποτέ δε κατάλαβα τη χρησιμότητα των προιόντων με τη στάμπα του Fatal1ty και τι ρόλο βαράει το άτομο αυτό και μένω έκπληκτος που μετά από τόσα χρόνια συνεχίζουν οι εταιρίες να κυκλοφορούν προιόντα με το όνομά του.

 

Μάλλον δεν κατάλαβες καλά τι εννοώ. Αναφέρομαι στο ελληναριό που αξιολογεί οποιοδήποτε κατασκεύασμα βγάζει μια εταιρία βάση του γενικού ονοματός της ή με τα βιώματα που έχει από αυτήν. Πχ.

 

(Α) "H Χ εταιρία βγάζει και γ**ω τις μητρικάρες/κάρτες γραφικών/laptop, άρα όταν θα πάω να διαλέξω router θα πάρω απο αυτήν!" (άσχετα εάν  τα router της είναι υπερτιμημένες σαπίλες) "αλλά αυτήν την Netgear δεν την έχω ακούσει ποτέ" 

 

(Β) " Η Ψ εταιρία βγάζει τις καλύτερες τις high end υλοποιήσεις σε ένα προιόν άρα το mid range μοντέλο που θα πάρω εγώ θα τα σπάει". Ενώ στην αλήθεια μπορεί η μέτριες-entry υλοποιήσεις της εταιρίας να είναι για τα μπάζα.

 

και το χειρότερο απ όλα...

 

(Γ) "Πήρα τηλεόραση από τον Ψ και μου χάλασε σε ένα μήνα. Την αντικατέστησα και μου χάλασε ξανά. Σιγά μην πάρω τώρα SSD από αυτούς να μου χαλάσουν τα αρχέια"

 

Επεξ/σία από MavroManitari
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν κατάλαβες καλά τι εννοώ. Αναφέρομαι στο ελληναριό που αξιολογεί οποιοδήποτε κατασκεύασμα βγάζει μια εταιρία βάση του γενικού ονοματός της ή με τα βιώματα που έχει από αυτήν. Πχ.

 

(Α) "H Χ εταιρία βγάζει και γ**ω τις μητρικάρες/κάρτες γραφικών/laptop, άρα όταν θα πάω να διαλέξω router θα πάρω απο αυτήν!" (άσχετα εάν  τα router της είναι υπερτιμημένες σαπίλες) "αλλά αυτήν την Netgear δεν την έχω ακούσει ποτέ" 

 

(Β) " Η Ψ εταιρία βγάζει τις καλύτερες τις high end υλοποιήσεις σε ένα προιόν άρα το mid range μοντέλο που θα πάρω εγώ θα τα σπάει". Ενώ στην αλήθεια μπορεί η μέτριες-entry υλοποιήσεις της εταιρίας να είναι για τα μπάζα.

 

και το χειρότερο απ όλα...

 

(Γ) "Πήρα τηλεόραση από τον Ψ και μου χάλασε σε ένα μήνα. Την αντικατέστησα και μου χάλασε ξανά. Σιγά μην πάρω τώρα SSD από αυτούς να μου χαλάσουν τα αρχέια"

 

Κατάλαβα ότι εννοούσες τους κολλημένους με τις εταιρίες αλλά δεν ήμουν απόλυτα σίγουρος ότι δεν έκανες αναφορά και στο Fatal1ty.

Συμφωνώ και με τα τρία σημεία, έχω δει και εγώ αρκετές φορές άλλους να έχουν αυτή τη συμπεριφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...