Προς το περιεχόμενο

Nεο Lenovo A8 A806


liverpoolman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και μένα με ψήνει και θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος

1)Από κάμερα τα λενόβο πως είναι;

2)ποια η διαφορά 3g από 4g;

 

Υ.Γ.

Για μπαταρία μου είπαν ότι από 2500mAh και πάνω είσαι οκ (ανάλογα πάντα τη χρήση)

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι είναι ολοκαίνουριο και δεν έχουν αναφερθεί τυχόν bugs,προβλήματα,κλπ

 

1)Mια χαρά αξιοπρεπέστατη είναι η κάμερα ειδικά αν φοράει την ίδια με το Vibe Z δε το συζητάμε καν.

2)Λογικά μεγαλύτερες ταχύτητες αλλά έχουμε 4G δίκτυο στην Ελλάδα? Και αν ναι φαντάζομαι στα μεγάλα αστικά κέντρα. Εδώ το 3G δεν έχει πλήρη κάλυψη.

 

Η μπαταρία είναι οριακά ανεκτή. 2-3 μέρες θα σου βγάζει με νορμάλ χρήση, βαριά 2 με σκληρή χρήση (παιχνίδια, internet) και μέχρι 4 με ήπια χρήση. Στο περίπου όλα αυτά στηριζόμενος στο Κ900. Βέβαια αυτό θα έχει την τελευταία έκδοση του battery management οπότε κλείνει τους πυρήνες και ο ένας τρέχει χαμηλά.

Για τα προβλήματα όντως είναι ένα θέμα. Προσωπικά ποτέ δεν αγοράζω κινητό αν δεν περπατήσει κάποιους μήνες. Να φύγει δηλαδή η πρώτη παρτίδα ώστε στην επόμενη να διορθωθούν τα όποια προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο aliexpress, τα μοντέλα τα διαχωρίζει σε fdd lte & tdd lte.Ποιο κάνει για Ελλάδα για να δουλεύει και το 4g?Πάντως το τηλέφωνο είναι "τούμπανο" για τα λεφτά του!

Τίποτα για sar, ξέρουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello παιδια.

Είμαι ενα βημα πριν παραγγειλω το Lenovo A8 A806. Ηθελα να ρωτησω υπαρχει διαφορα του Lenovo A8 A806 με το Lenovo A806 / Golden Warrior A8? Αρχικα ήθελα να παραγγειλω το Lenovo S850 αλλα λογω μικροτερης χωρητικοτητας στην μπαταρια αλλαξα γνωμη.

 Τελικώς για ειναι και στα δικτυα στην Ελλαδα αυτο ειναι το σωστο:

 

http://www.vickmall.com/lenovo-a8-a806-smartphone-4g-fdd-lte-wcdma-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0mp-camera.html

?

εχει διαφορα με αυτο:

http://www.minideal.net/original-lenovo-a8-a806-4g-fdd-lte-wcdma-smartphone-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0m.html

 

?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello παιδια.

Είμαι ενα βημα πριν παραγγειλω το Lenovo A8 A806. Ηθελα να ρωτησω υπαρχει διαφορα του Lenovo A8 A806 με το Lenovo A806 / Golden Warrior A8? Αρχικα ήθελα να παραγγειλω το Lenovo S850 αλλα λογω μικροτερης χωρητικοτητας στην μπαταρια αλλαξα γνωμη.

 Τελικώς για ειναι και στα δικτυα στην Ελλαδα αυτο ειναι το σωστο:

 

http://www.vickmall.com/lenovo-a8-a806-smartphone-4g-fdd-lte-wcdma-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0mp-camera.html

?

εχει διαφορα με αυτο:

http://www.minideal.net/original-lenovo-a8-a806-4g-fdd-lte-wcdma-smartphone-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0m.html

 

?

 Με κάθε επιφύλαξη όπου βλέπεις για 4G το FDD και για 3G το WCDMA είσαι εντάξει για Ελλάδα - Ευρώπη, οπότε τα link σου ειναι ok.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σημερα παιδια το πρωι νωρις απροσδοκητα το παρελαβα..Εμφανισιακα μου αρεσε πιο πολυ απο κοντα απο οτι στις φωτο...ακομα μεσα υπαρχει σε αρκετα σημεια το κινεζικο στοιχειο αλλα πιστευω με τον καιρο τις αναβαθμισεις και τις ρομς θα ειναι ακομα πιο τελειο..


Το πιο θετικο ομως απο ολα το οποιο αποζητουσα και δεν επεσα εξω στην ερευνα-πληροφορηση που ειχα ειναι οτι ανοιγοντας το βιβλιαρακι και βλεποντας στα κινεζικα μεν,την τιμη του σαρ δε στο 0.33 περιπου,ενιωσα την πιο μεγαλη ικανοποιηση απο ολα..η οθονη επισης πολυ καλα,την περιμενα χειροτερη επειδη ειναι hd και οχι full ,μπορει να μην εχει την εντονη αντιθεση και τα υπερβολικα χρωματα των πανακριβων σαμσουνγκ και των amoled,αλλα εχει ωραια χρωματα (ips panel) και δεν νομιζω οτι καποιος ανθρωπος πανω στη γη ασχολειται με αυτα τα χαζα...Τελος η καμερα θελει λιγο ερευνα απο μερους μου για να δω τις δυνατοτηες της...μεσα στο σπιτι που τραβηξα 2-3 ειναι ικανοποιητικες οχι ομως το κατι τρομερο θα ελεγα για τα 13 mpx..Αλλα σας ειπα ακομα δεν εχει λιγα λεπτα που το ανοιξα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω να το παραγγείλω και εγώ το lenovo από εδώ:  http://www.minideal.net/original-lenovo-a8-a806-4g-fdd-lte-wcdma-smartphone-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0m.html
αλλά ξέρει κανείς αν έχουν εγγύηση τα τηλέφωνα από εκεί. Ή αν τους δώσεις τα λεφτά και δε σου το στείλουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα παιδια το πρωι νωρις απροσδοκητα το παρελαβα..Εμφανισιακα μου αρεσε πιο πολυ απο κοντα απο οτι στις φωτο...ακομα μεσα υπαρχει σε αρκετα σημεια το κινεζικο στοιχειο αλλα πιστευω με τον καιρο τις αναβαθμισεις και τις ρομς θα ειναι ακομα πιο τελειο..

Το πιο θετικο ομως απο ολα το οποιο αποζητουσα και δεν επεσα εξω στην ερευνα-πληροφορηση που ειχα ειναι οτι ανοιγοντας το βιβλιαρακι και βλεποντας στα κινεζικα μεν,την τιμη του σαρ δε στο 0.33 περιπου,ενιωσα την πιο μεγαλη ικανοποιηση απο ολα..η οθονη επισης πολυ καλα,την περιμενα χειροτερη επειδη ειναι hd και οχι full ,μπορει να μην εχει την εντονη αντιθεση και τα υπερβολικα χρωματα των πανακριβων σαμσουνγκ και των amoled,αλλα εχει ωραια χρωματα (ips panel) και δεν νομιζω οτι καποιος ανθρωπος πανω στη γη ασχολειται με αυτα τα χαζα...Τελος η καμερα θελει λιγο ερευνα απο μερους μου για να δω τις δυνατοτηες της...μεσα στο σπιτι που τραβηξα 2-3 ειναι ικανοποιητικες οχι ομως το κατι τρομερο θα ελεγα για τα 13 mpx..Αλλα σας ειπα ακομα δεν εχει λιγα λεπτα που το ανοιξα..

Καλορίζικο το εργαλείο. Όταν το δουλέψεις δώσε μας και τα φώτα σου για το τι παίζει με το τηλέφωνο και αν μπορείς checkare και τον ήχο με headphones γιατί διάβασα ότι βγάζει πολύ noise. 

Επίσης OTG υποστηρίζει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι η πρωτη φορα που παιρνω απο minideal και γενικα απο αυτα τα site τετοιο κινητο..και ειμαι υπερῑκανοποιημενος...εχουν αγοράσει παρα πολλοι Ελληνες,πατα στο google και θα δεις..


Καλορίζικο το εργαλείο. Όταν το δουλέψεις δώσε μας και τα φώτα σου για το τι παίζει με το τηλέφωνο και αν μπορείς checkare και τον ήχο με headphones γιατί διάβασα ότι βγάζει πολύ noise. 
Επίσης OTG υποστηρίζει?

Ευχαριστω..Οταν λες πολυ noise τι εννοεις??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι η πρωτη φορα που παιρνω απο minideal και γενικα απο αυτα τα site τετοιο κινητο..και ειμαι υπερῑκανοποιημενος...εχουν αγοράσει παρα πολλοι Ελληνες,πατα στο google και θα δεις..

Ευχαριστω..Οταν λες πολυ noise τι εννοεις??

 Εννοώ αν είναι άχρηστος ο ήχος μέσω headphones, αν έχει μερική παραμόρφωση, τριξίματα τέτοια πράματα. Σου ακούγεται καθαρός και κρυστάλλινος ο ήχος? Η έστω σε σύγκριση με κάποιο άλλο smartphone που είχες. Επίσης κάτω από τον ήλιο η οθόνη είναι ευδιάκριτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εννοώ αν είναι άχρηστος ο ήχος μέσω headphones, αν έχει μερική παραμόρφωση, τριξίματα τέτοια πράματα. Σου ακούγεται καθαρός και κρυστάλλινος ο ήχος? Η έστω σε σύγκριση με κάποιο άλλο smartphone που είχες. Επίσης κάτω από τον ήλιο η οθόνη είναι ευδιάκριτη?

Ο ηχος εχει να κανει με την συμβατοτητα των ακουστικὢν που εχεις...επειδη ετυχε να το ψαξω προσφατα το θεμα με τα ακουστικα...το παλιο μου xperia neov επαιζε με ολα τα ακουστικα της sony τα οποια βεβαια αν ψαξεισς σε θεματα του γκρουπ ηταν ασυμβατα σε αλλα νεα κινητα απο το 2012 και μετα..Το μονο που μπορεις να κανεις σε αυτα που παρουσιαζουν το θεμα που προανεφερες ειναι να χρησιμοποιησεις ενα ανταπτορακι για να δουλεψουν..στο θεμα μας,επειδη ημουν τυχερος με το neo v και δουλευαν τα ακουστικα τωρα με το καινουργιο lenovo δεν δουλευουν και δουλευουν μονο εχα ζευγαρι το οποιο δεν δουλευε στο xperia...Με λιγα λογια δν ειναι θεμα του κινητου αλλα των ακουστικων..Θα δοκιμασω καλα ακουστικα με ανταπτορακι και θα σου πω με ακριβεια τι ηχο εχει και ποσο καλος ειναι..τωρα για την οθονη στον ηλιο δν το εχω δει καθιολου γιατι εδω και λιγες μερες απο τοτε που το πηρα μονο συνεφια και βροχη εχει...αλλα η οθονη του ειναι πολυ πολυ καλη γενικοτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...