Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το BioShock για συσκευές iOS


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φήμες λένε ότι το Iphone βάζει και xeons/opterons κάτω 

 

Αν λαβεις υποψιν οτι οι xeons/opterons ειναι σκετοι επεξεργαστες, δηλαδη τουβλα απο μονοι τους, ενω το iPhone ειναι ενα ολοκληρωμενο και αυτονομο συστημα, ναι.

Επισης οι xeons/opterons δεν προοριζονται ουτε για gaming, ουτε και για smartphones.

Anyway δεν ηταν και πολυ πετυχημενη η συγκριση που εκανες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μαστορα, τα 2/5 των 550 ευρω που εχει το iPhone 5 (στην Ελληνικη αγορα) ειναι 220 ευρω. Για βρες μου 8πυρηνο Android με 4GB RAM στα χρηματα αυτα....

Επισης το iPhone 5C που εσωτερικα ειναι το ιδιο τηλεφωνο με το iPhone 5, κοστιζει 450 ευρω. Και σε επιδοσεις στα παιχνιδια και στις εφαρμογες ξεφτιλιζει ολα τα 4πυρηνα Andoid με 2-3GB RAM.

Χαλάρωσε λίγο και προσγειώσου στην πραγματικότητα. Μην είσαι οπαδός της apple εκτός αν τα παίρνεις που δεν νομίζω.υπαρχουν πολλές αξιόλογες συσκευές από πολλές εταιρίες και σε τιμές πιο οικονομικές από τα iPhone .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα παιζεις 15 λεπτα και το ipad θα σου γινεται φουρνος, αν δεν κρασαρει πρωτα η εφαρμογη.

 

α ναι, και η μπαταρια θα αδειαζει στο πιτς φυτιλι.

 

τα ιδια ακριβως επαθα και με το xcom!

 

φχαριστω δε θα παρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαστορα, τα 2/5 των 550 ευρω που εχει το iPhone 5 (στην Ελληνικη αγορα) ειναι 220 ευρω. Για βρες μου 8πυρηνο Android με 4GB RAM στα χρηματα αυτα....

 

Επισης το iPhone 5C που εσωτερικα ειναι το ιδιο τηλεφωνο με το iPhone 5, κοστιζει 450 ευρω. Και σε επιδοσεις στα παιχνιδια και στις εφαρμογες ξεφτιλιζει ολα τα 4πυρηνα Andoid με 2-3GB RAM.

Coolpad f1 στα 130-140 αλλά με 2gb. Α και δεν θα σταματάω το gaming session μου ανά μισάωρο λόγω μπαταρίας...

 

problem-troll-smiley-emoticon.jpg

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαστορα, τα 2/5 των 550 ευρω που εχει το iPhone 5 (στην Ελληνικη αγορα) ειναι 220 ευρω. Για βρες μου 8πυρηνο Android με 4GB RAM στα χρηματα αυτα....

 

Επισης το iPhone 5C που εσωτερικα ειναι το ιδιο τηλεφωνο με το iPhone 5, κοστιζει 450 ευρω. Και σε επιδοσεις στα παιχνιδια και στις εφαρμογες ξεφτιλιζει ολα τα 4πυρηνα Andoid με 2-3GB RAM.

 

Πήγαινε να το κοιτάξεις λίγο, γιατί αυτά που λες είναι "σοβαρά"....Κάθεσαι και συγκρίνεις το 5c ή ακόμα και το 5s σε επιδόσεις με Android όπως τα OPPO Find 7, LG G3, Samsung S5, Sony Z1/2/3; Που είδες/διάβασες κάτι τέτοιο; Τρέξε άμα δεν βαριέσαι κανά benchmark...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Coolpad f1 στα 130-140 αλλά με 2gb. Α και δεν θα το σταματάω το gaming session μου ανά μισάωρο λόγω μπαταρίας...

 

ΜΑΠΑ ΤΟ ΚΑΡΠΟΥΖΙ.

Ο MTK6592 που εχει το Κινεζικο smartphone αυτο ειναι κατωτερος και απο τον Snapdragon 800 σε επιδοσεις. Και αντιστοιχος με τον Snapdragon 600.

Επισης το smartphone αυτο ειναι no-brand, χωρις εγγυηση, απο Κινα. Και η τιμη ειναι χωρις τα μεταφορικα, και φορους-τελωνειο.

 

 Okay, well, i'll just stick with my iPhone. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεταξτε τα PS4 στα σκουπιδια παιδες. Iphone και τα μυαλα στα καγκελα. και παιρνεις και τηλεφωνα να ουμε. Ανταλλαζω το ps4 μου με iphone απο 3gs και πανω και δινω και διαφορά. Αντε να παιξουμε κανα καλο παιχνιδακι επιτελους

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο γραφικα τι λεει? Ειναι αντιστοιχα του πισι? Εχει σημασια. Γιατι αν ειναι τα ιδια, μιλαμε για επιτευγμα. Εστω και με μικροτερες αναλυσεις.

 

(Δουλεια δεν εχω να κανω, ασχολουμαι με τα γραφικα του Αϊ Φων, μεγαλη η χαρη του).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και αιφον και αντροιντ. Έχω παίξει παιχνίδια αποκλειστικότητες στο αιφον και μετέπειτα όταν βγήκαν ξανά και στο αντροιντ. Το αιφον τα πάει καλά στα παιχνίδια αλλά η μικρή οθόνη του δεν προσφέρεται για τέτοιου είδους ψυχαγωγία. Αντιθέτως στο αντροιντ ευχαρίστηθηκα περισσότερο λόγω οθόνης και πολλών emulators. Κατά τα άλλα Καλές οι μεταφορές παλαιότερων πίσι games αλλά τα κοντρόλ είναι χάλια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχως που δεν το εβγαλαν για Android, καθως θα ηθελε 4GB RAM και 8πυρηνο επεξεργαστη για να παιξει οπως παιζει στο διπηρηνο iPhone 5 με το 1GB RAM.

 

Το story ειναι οντως ιδιο με του PC, τα γραφικα ειναι πολυ καλα για mobile, αλλα τα controls ειναι μετρια.

 

Φίλε μου, όντας κάτοχος του 90 % των συσκευών που έχουν κυκλοφορήσει τα τελευταία 2 χρόνια, ΔΕΝ ισχύει σε καμία περίπτωση αυτό που ανέφερες. Η GPU του iphone 5s - ipad air - ipad mini retina αποδίδει max 5 frames πάνω από τον adreno 330. Ο λόγος που το iphone 5s έχει καλύτερα fps είναι η χαμηλή ανάλυση οθόνης. Για να καταλάβεις καλύτερα, πάρε το Lg g3 και κάνε benchmarks με τα ipad air - ipad mini retina (έχουν την ίδια ανάλυση). Θα διαπιστώσεις ότι η επιδόσεις είναι ΑΚΡΙΒΩΣ οι ίδιες. Κάνε downscale σε 720p την ανάλυση ενός nexus 5 και τρέξε το epic citadel demo (infinity blade) σε σύγκριση με το iphone 5s. Και πάλι θα διαπιστώσεις ότι τα fps είναι 30+ και στα δύο. Μην ξεγελιέσαι από το stuttering που έχουν κάποια GUI των android συσκευών. Είναι σε αρκετές περιπτώσεις πολύ πιο γρήγορα από τις αντίστοιχες apple συσκευές.

 

Αυτά τα ολίγα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά would you kindly release an official apple game controller?

 

Όσο είναι third party (logitech) δεν υπάρχει σοβαρή υποστήριξη.

 

 Αντιθέτως στο αντροιντ ευχαρίστηθηκα περισσότερο λόγω οθόνης και πολλών emulators. Κατά τα άλλα Καλές οι μεταφορές παλαιότερων πίσι games αλλά τα κοντρόλ είναι χάλια.

 

 

εμένα πάντως η sony με έχει φτιάξει με την επίσημη υποστήριξη του dualshock και φυσικά τους emulators που κυκλοφορούν ελεύθεροι στο playstore

 

ούτε root ούτε jb, απλά τα συνδέεις και παίζεις  μόνο otg για να σετάρεις μία φορά το χειριστήριο και mhl για τη τηλεόραση χρειάζεσαι (που είχα έτσι κι αλλιώς από προηγούμενες συσκευές) 

 

 

 

και μιας και λέμε μικρές οθόνες :P

IMG_20140830_102617_zpsfokh9p13.jpg 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα πάντως η sony με έχει φτιάξει με την επίσημη υποστήριξη του dualshock και φυσικά τους emulators που κυκλοφορούν ελεύθεροι στο playstore

 

ούτε root ούτε jb, απλά τα συνδέεις και παίζεις  μόνο otg για να σετάρεις μία φορά το χειριστήριο και mhl για τη τηλεόραση χρειάζεσαι (που είχα έτσι κι αλλιώς από προηγούμενες συσκευές) 

 

 

IMG_20140830_102617_zpsfokh9p13.jpg 

 

Crisis core με emulator για psp.

 

Αυτα ειναι τα ωραια. Κανονικα μεγαλα παιχνιδια και οχι οι μετριοτητες που βγαινουν για mobile

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι δε το είχα παίξει και το είχα καημό σαν ff vii fanboy που ειμαι, τώρα θα το παίξω :P

 

βέβαια σε μερικά βαριά παιχνίδια όπως το god of war ακόμα και ο snapdragon 800 τα βρίσκει σκόυρα και πρέπει να ψαχτείς πολύ με τις ρυθμίσεις  

 

το crisis core ευτυχώς πάει νεράκι 

(βέβαια υπάρχει και το pc για emulators που τα πάει καλύτερα, αλλά είναι άλλη φάση να τα κάνεις από το τηλεφωνό σου ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν μιλήσει καθολου σχετικά με Android port του παιχνιδιού, αλλά το θεωρώ πολυ πιθανό στο μέλλον, όπως εχει γίνει και με πολλά αλλα παιχνίδια τον τελευταίο καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...