Προς το περιεχόμενο

πως γινεται η αλλαγη χαλασμενης ραμ με εγγυηση εφορου ζωης?


TRILOBYTER

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σου στείλαν περισσότερη αν και vengeance..  

 

Ντομινατορ ηταν οι παλιες, οποτε και οι δυο high profile που δεν με πειραζει καθολου αφου εχω κουταρονα B)  και ουτε την ψυκτρα ακουμπανε (ειχα μετρησει το μεγεθος της 140 για να δω αν σε μελλοντικη αναβαθμιση ραμ θα εχω θεμα, οποτε και πριν αγορασω μετρησα με χαρακα και δεν εχω κανενα θεμα ακομα και αν βαλω αλλα 3 dimmακια.

 

 

Παντως, Προτιμω τις vengeance, πιο ομορφες και παραπανω μνημη.

 

Το μονο χειροτερο ειναι το CL9 VS CL8. Αλλα κλαιν

 

Ενα ακομα + της vengeance ειναι οτι δουλευει στα 1.5v εναντι 1.65 της παλιας. Δηλαδη μου δινει αρκετο headroom για OC σε αυτες τις μνημες χωρις να εχω τυχον θεματα με την μητρικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα προσωπικά μια χαρά εχουν κουμπώσει οι vengeance αντίθετα με τις dominator είχα κάποια θεματάκια

 

Και εμενα ακριβως! Οι ντομινατορ δεν κουμπωναν σωστα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά οι Vengeance είναι τέλειες μνημούλες (και γι'αυτό πανάκριβες).

 

Νομίζω dominator δεν υπάρχουν πια αλλά ουσιαστικά η σειρά vengeance βγήκε να αντικαταστήσει την dominator (ίσως κάνω λάθος βέβαια).

 

Για να αναβαθμίσω τη μνήμη των ZBook μου σε 32GB ήθελα δυστυχώς μια περιουσία για Vengeance που έψαχνα και ήταν και risky το θέμα συμβατότητας, οπότε κατέληξα σε Crucial που για UK έχει καλό support τουλάχιστον.

 

Με OCZ είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα που είπε πρίν κάποιο παιδί με το RMA.

Αφού ζήτησαν απόδειξη αγοράς για μνήμες που είχα αγοράσει 69 ευρώ και χάλασαν, με ταλαιπώρησαν 1,5-2 μήνες ώς να μου πιστώσουν τα λεφτά και μου πίστωσαν 40 ευρώ γιατί τόσο είπαν ότι έκαναν τότε οι αντίστοιχες Kingston στο Amazon. Μετά από φασαρία, κατάφερα να πάρω το ακριβές αντίτιμο των 59 ευρώ (μαζί με τα μεταφορικά που απαίτησα) για να αποκτήσω αντίστοιχες μνήμες.

 

Με την OCZ δε φτάνει που πραγματικά είναι σάπια τα components της κι unreliable, έχουμε και αυτές τις εξυπνάδες του support. Δεν απορώ γιατί κλείσανε το memory division. Ακολουθεί το SSD division και τα τροφοδοτικά σε λίγο. Ούτε που με νοιάζει.

 

Μπράβο στην Corsair για το πολύ καλό support της.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι έχουν κάποιο πρόβλημα οι vengeance ? εκτός απο το ύψος εννοω..

 

Αρκετοί είχαν θέματα με vengeance κατά καιρούς.Προσωπικά θα προτιμούσα άλλες.Ούτε πολύ oc friendly τις είδα ούτε κάτι ιδιαίτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετοί είχαν θέματα με vengeance κατά καιρούς.Προσωπικά θα προτιμούσα άλλες.Ούτε πολύ oc friendly τις είδα ούτε κάτι ιδιαίτερο.

 

Δεν παίρνουν όλοι μνήμες για να τις κλοκάρουν.

Στις συχνότητες και σε αυτά που υπόσχονται, είναι μια χαρά μνήμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα δε κοιτάνε όλοι το ίδιο αλλά μιλάμε και για μνήμες που έχει παρατηρηθεί οτι παρουσίασαν διάφορα σε αρκετούς στο παρελθόν και εδώ και σε άλλα forum.Υπάρχουν κάποια ερωτηματικά δηλαδή.Προσωπικά δεν αντιμετώπισα κάποιο θέμα πάντως με αυτές αλλά ούτε τις θεωρώ "μνήμες ευκαιρία".Πέρα από αυτά έγινε η δουλειά του ανθρώπου και βγήκε κερδισμένος σε ποσότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει απο την στιγμη που ετσι και αλλιως πανω απο 1600 δεν με ενδιαφερει να τις ανεβασω δεν με ενοχλει οτι ειναι χρονισμενες σε αυτην την ταχυτητα. Το καλο ειναι οτι τρεχουν με 1.51 ρευμα οποτε αν ηθελα να τις παω παραπανω πιστευω θα γινοταν. Αλλα δεν με ενδιαφερει να τρεξω τον επεξεργαστη πανω απο 4γιγα που τις χρονιζει στα 1600κατι. Εαν ποτε ανεβασω και αλλο τον επεξεργαστη μπορω να σας πω εαν οι μνημες το αντεξουν η οχι. Περα απο την ποσοτητα, δεν εχω δει καμια διαφορα αναμεσα στις παλιες και τις νεες μνημες παντως.

 

Ενα καλο ειναι οτι οι νεες μπαινουν αρκετα ευκολοτερα απο τις παλιες που ηθελαν κολπα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...