Προς το περιεχόμενο

Νέα διαφήμιση της Samsung συγκρίνει το Galaxy Tab S με το iPad Air


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για μένα η διαφημίσει είναι
92b9987afe23fa2794a9b0ef6660a67b3e729808

 

μόνο και μόνο που στα πρώτα ποστ γίνεται διαγωνισμός μπούρδας από apple fans (που κάνουν λες και τους πάτησες τον κάλο) ο διαφημιστής πέτυχε διάνα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Το tablet ειναι εξαιρετικο και δικαια η συγκριση.Τα χαρακτηριστικα του ειναι αψογα και πολυ ανωτερα του ipad air.Δεν καταλαβαινω γιατι τετοια σχολια.Πηγαιντε δειτε το απο κοντα συγκρινετε το με το ipad air και βγαλτε τα συμπερασματα σας.Το τοπ παραμενει το 12" note αλλα το συγκεκριμενο εχει amoled και η οθονη του ειναι οτι καλυτερο εχω δει σε tablet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μοτίβο ίδιο. Διαφήμιση Samsung, πρώτα σχόλια από Apple users για το πόσο μπροστά είναι η "εταιρεία" τους.

 

Διαφήμιση Apple, πρώτα σχόλια από ενοχλημένους Android users για το πόσο μπροστά είναι το "λειτουργικό" τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που ερχετε το iphone 6 η samsung θα πατωσει για τα καλα.

Επειδή μου αρεσει να είμαι οσο πιο αντικειμενικος γινεται, μπορει να κραζω τις ταμπλετες της Sammy - αλλα στον τομεα των top smartphones είναι πιο μπροστα.  

 

Και φυσικα εννοω το επερχομενο note4 το οποιο πιστευω πως θα είναι πολύ καλυτερο του μηλου6. Σαν κατοχος note2 ακομη και το  μηλο5s που βαζω διπλα διπλα -  νιωθω ποσο μπροστα είναι η Sammy σε αυτόν τον τομεα.

 

Φυσικα και θα παει πολύ καλα σε πωλήσεις το νέο iPhone όπως όλα ετσι και αλλιως.

 

Αληθεια τι κυκλοφορουσε η apple το 2012 όταν η Samsung εβγαζε το note2....?

 

Συσκευες διαμαντια λοιπον τα note (μιλαω μονο για αυτά και όχι άλλα μοντελα της)

 

Πιστευω πως οι λογικοί θα συμφωνησουν μαζι μου....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κομπλεξ κατωτερότητας λέγεται!

 

 

 

Το tablet ειναι εξαιρετικο και δικαια η συγκριση.Τα χαρακτηριστικα του ειναι αψογα και πολυ ανωτερα του ipad air.Δεν καταλαβαινω γιατι τετοια σχολια.

 

Γιατι οποιαδήποτε εταιρεία βγάλει κάτι, πρέπει οπωσδήποτε να το συγκρίνει με το αντίστοιχο της Apple!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τωρα που ερχετε το iphone 6 η samsung θα πατωσει για τα καλα.

Επειδή μου αρεσει να είμαι οσο πιο αντικειμενικος γινεται, μπορει να κραζω τις ταμπλετες της Sammy - αλλα στον τομεα των top smartphones είναι πιο μπροστα.

 

Και φυσικα εννοω το επερχομενο note4 το οποιο πιστευω πως θα είναι πολύ καλυτερο του μηλου6. Σαν κατοχος note2 ακομη και το μηλο5s που βαζω διπλα διπλα - νιωθω ποσο μπροστα είναι η Sammy σε αυτόν τον τομεα.

 

Φυσικα και θα παει πολύ καλα σε πωλήσεις το νέο iPhone όπως όλα ετσι και αλλιως.

 

Αληθεια τι κυκλοφορουσε η apple το 2012 όταν η Samsung εβγαζε το note2....?

 

Συσκευες διαμαντια λοιπον τα note (μιλαω μονο για αυτά και όχι άλλα μοντελα της)

 

Πιστευω πως οι λογικοί θα συμφωνησουν μαζι μου....

Ποιος λογικός τι; Που ήταν το 2012 η apple; Η apple λοιπόν το 2012 έκανε πάρτι μονή της με το iPad 3 με retina οθόνη πουλώντας 3 μυρια το πρώτο σ/κ.Επίσης είχε σαν συσκευη το τελευταίο smartphone του Steve to iPhone 4s και αργότερα το 5..Συσκευη διαμαντι λες το note 2 και συμφωνώ απόλυτα αφού ήταν το πρώτο της samsung που δεν κολλούσε σαν φούστης.. Κατι που τα μηλο προϊόντα το κάνουν χροονια. Διαμάντια κ αυτα δηλαδή..Ο καθένας οτι θέλει παίρνει και το δικαιολογεί στο μυαλό του ανάλογα. Αν μου βρει κάποιος κινητο στις 4 ιντσες που να ειναι γρηγορότερο και πιο αλαγκαριστο απ το iPhone 5s θα του σφίξω το χέρι ( εδώ βρίσκεις δύσκολα και σε μεγαλύτερες ιντσες).. Δεν ειναι τυχαίο που η samsung και όλες οι άλλες αύξησαν τις ιντσες ξαφνικά (με το βαρύ σε σχέση με το iOS android που είχαν στα χέρια τους και με το κόσμο να ζητάει όλο και λεπτοτερές συσκευές.. έπρεπε να βάλουν πράμα μέσα βλέπε πυρήνες, ram μπάς και γίνει δουλίτσα).. Με αυτή την οπτική κ με τόσο μικρή συσκευη το iPhone 5s ειναι τεχνολογικό επίτευγμα..Όσο για το θέμα μας τώρα στα tablet όσα και να πουλήσει η samsung θα πρεπει να ξέρει οτι ούτε Microsoft ειναι αλλα ούτε Apple.. Τέτοιες εταιρεία που σχεδιάζουν και λογισμικό και hardware θα ειναι πάντα ένα βήμα μπροστά στην εμπειρία χρήσης.. Και δεν αμφισβητώ οτι ειναι κορυφαίο tablet. Ναι μεν αλλα λοιπόν.. Sent from my iPad using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια διαφήμιση αλλα αυτο δεν θα με κανει να αποχωριστω το air μου. Τωρα θα βγει και το καινουργιο ipad για να δουμε. Παντως το air ειναι μια χαρα απο βαρος. Το ipad 4 ηταν ποιο βαρυ αλλα ειχε λιγοτερη πλαστικουρα απο το air. Ωραια υλοποιηση ειναι και τo surface. Γουστα ειναι αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mα ειναι ελαφρυτερο, λεπτοτερο και με μεγαλυτερη και φωτεινοτερη οθονη..
Oλοι ( σχεδον ) οι παραπανω apple fanboys κραζετε, αν τα χαρακτηριστικα αυτα τα ειχε το ipad θα μας τα ζαλιζατε!
Γιατι πολυ συχνα υπερηφανευοσαστε για το ποσο λεπτα και ελαφρια ειναι τα προιοντα της apple..
Για μενα και οι 2 ταμπλετες ειναι παραλογα ακριβες
ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ..
Τι καθεστε και συγκρινετε;;
Καθαρα απο χαρακτηριστικα φυσικα και ειναι καλυτερο το galaxy tab s..
Οπως ειπε και καποιος πιο πριν το μελλον ειναι στα windows tablets..

Επεξ/σία από koulouri
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε η διαφήμηση ξεκάθαρα λέει πως το Ipad Air είναι το καλύτερο και προσπαθούμε να του μοιάσουμε..Ακόμε και καλύτερο να ειναι το Galaxy με αυτην την στρατιγική δεν θα προσελκύσει κόσμο,η Apple εχει μπει ήδη στην συνείδηση του κόσμου ως η καλύτερη εταιρία ακόμα και όταν δεν έχει το καλύτερο προιόν..Οπότε μια τέτοια διαφίμηση απο την Samsung κάθε άλλο παρά κακό κάνει στην Apple..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μου βρει κάποιος κινητο στις 4 ιντσες που να ειναι γρηγορότερο και πιο αλαγκαριστο απ το iPhone 5s θα του σφίξω το χέρι ( εδώ βρίσκεις δύσκολα και σε μεγαλύτερες ιντσες).. Sent from my iPad using Insomnia

Ολα τα Windows phones με 4 ίντσες ειναι πιο γρήγορα και αλαγκαριστα λοιπον.

Ελα να μου σφίξεις το χέρι :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το όνομα galaxy χτιζόταν σιγά σιγά και έφτασε να είναι πολύ "σεβαστό" χάρις την πρωτοπορεία των προϊόντων galaxy και φυσικά στο γεγονός πως το προιόν ήταν πολύ καλό και κέρδιζε σιγά σιγά το κοινό. τώρα το να συγκρίνει κάποιος απευθείας το προιόν του με ένα ανταγωνιστικό , (λες και το ανταγωνιστικό είναι σημείο αναφοράς) , αποτελεί επιβολή της πεποίθησης πως το προιόν είναι καλλίτερο από άλλο. ένα προιόν πρέπει να μιλάει από μόνο του.  και φυσικά ποτέ μα ποτέ δεν αναφέρεσαι σε ανταγωνιστή σε δική σου διαφήμιση γιατί έτσι δημιουργείς την "ανάγκη"στο άλλον να εξερευνήσει και το ανταγωνιστικό προϊόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν ειμαι fan της apple πρεπει να πω οτι στις διακοπες ειχα δανικο ενα apple ipad mini .Παραδεχομαι οτι ο χρονος εκμαθησης και η ευκολια χρησης του ειναι περα απο καθε android κτλ συσκευη. Και πριν ακουσω blame να πω οτι περα απο tech freeks υπαρχουν και ανθρωποι που η επαφη τους με τα κομπιουτερ ειναι σαν της μαιμου με την κατασκευη πυραυλων

Τι ποιο εκνευριστικο να θες να ηρεμισεις και καθε 10 λεπτα να κολλαει,σταματαει,κλεινει ο browser και να ρωτανε εσενα για την επιλυση του προβληματος ...Αρε apple με γλυτωσες απο αυτο :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...