Προς το περιεχόμενο

Mio Spirit 480 πρόβλημα ανοίγματος


Katman21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλο το forum,

Διαθέτω στα χέρια μου το GPS Mio Spirit 480 μετά από αγορά που είχε γίνει πριν 2 χρόνια από το MediaMarket (χωρίς να θέλω να κάνω βεβαια κάποια διαφήμιση).Πήγα να αναβαθμίσω τον χάρτη της ελλάδας και μονο αναβάθμιση δεν έγινε.. η διαδικασία που έγινε ως προς την αναβαθμίσει ήταν συνδέοντας μέσω USB το GPS μέσω του υπολογιστή εγκαθιστόντας το CD εγκατάστασης που δίνετε μαζί με την αγορά του στο οποιο υπάρχει μια πλήρη εικόνα για την διαχείριση του GPS, μου έβγαλε την ένδειξη ότι υπάρχει νέο update για αναβάθμιση του χάρτη πάτησα Accept έκανε το install και το αποτέλεσμα μετά ήταν να μου ζητάει κωδικό ενεργοποίησης και στο GPS όταν πάω να το ανοίξω να μην μπαίνει καθόλου στο Menu και να φορτώνει μονο το Intro τις MIO και μετά να μου ζητάει σύνδεση με USB προς τον υπολογιστή.

Έχω ψάξει τα πάντα και δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς γίνεται...θα ήθελα να ρωτήσω άμα κάποιος με το ίδιο μοντέλο έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα, άμα γίνετε να βρούμε ένα εργοστασιακό backup ώστε να το επαναφέρω όπως ήταν και άμα υπάρχει τρόπος να το ξεκλειδώσουμε.

Το μονο κλειδί που μου έχουν δώσει είναι ένα που αναγράφεται πάνω στο κουτί λεγόμενο ως START UP KEY.

Παρακαλώ οποιος μπορεί ας κάτσουμε να βρούμε μια λύση γιατί είναι ανάγκη και το χρειάζομαι από βδομάδα...βεβαια θα πάρω και την εταιρία αύριο ένα τηλέφωνο αλλα πιστεύω δεν θα βγάλω άκρη!

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...