Προς το περιεχόμενο

Αγορα αξιοπιστου εξωτερικου δισκου...


giorgos1966

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστω.Θα τα βαλω κατω και θα δω.Αλλα μαλλον τον wd black με το καλωδιο...Μπορει καποια στιγμη να θελω να τον βαλω και μεσα στο κουτι.Γιατι να μην εχω και αλλη επιλογη του;

Μαζί σου και γω +5 χρόνια εγγύηση. Απλά το καλώδιο ,ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΛΑΘΟΣ, κάνει για ssd 2,5άριδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζί σου και γω +5 χρόνια εγγύηση. Απλά το καλώδιο ,ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΛΑΘΟΣ, κάνει για ssd 2,5άριδες

Φιλε μολις τον μπουμπουνισα τον WD BLACK 3TB που μου συστησες στα 135 ευρω ολα με μεταφορικα.Οταν ερθει μπορω να τον βαλω στην θεση του αλλου 1TB που εχω τωρα στο κουτι και να εχω ολα τα αρχεια μου εκεί(στον 3ΤΒ);Η θα καταπονεθει;Εχω και εναν ssd για τα προγραμματα μονο ομως.Αργοτερα παιρνω και μια θηκη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μολις τον μπουμπουνισα τον WD BLACK 3TB που μου συστησες στα 135 ευρω ολα με μεταφορικα.Οταν ερθει μπορω να τον βαλω στην θεση του αλλου 1TB που εχω τωρα στο κουτι και να εχω ολα τα αρχεια μου εκει;Η θα καταπονεθει;Εχω και εναν ssd για τα προγραμματα μονο ομως.Αργοτερα παιρνω και μια θηκη...

Φυσικα και μπορεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις σκοπό να φτιάξεις Nas συστηματάκι για οικιακό δίκτυο. Εγώ θα σου πρότεινα 3TB WD caviar black.

Τώρα θα μου πουν κάποιοι: καλά τρελάθηκες και λες στο άνθρωπο να πάρει σκληρό ταχύτητας που είναι για εφαρμογές και games ώστε να τον έχει για απλό Back up; Και να τον πληρώσει +35€ από τον green που είναι για back up απλά;

 

Και εξηγώ.

Δεν έχω ακούσει ποτέ, ούτε μου χει συμβεί, ελαττωματικός WD Black οι οποίοι αποτελούν χρόνια την βασική επιλογή μου

Επίσης ο Black έχει 5 χρόνια εγγύηση, ενώ ο Green 2 έτη.

όλο παράπονα ακούω για τους green

Ο black Βγαίνει άνετα από το κουτάκι και μετά από ένα ssd ακούγεται η ιδανικότερη επιλογή για main hdd σε σύστημα.

 

Στα μείον του, ενεργοβόρος και ελάχιστα θορυβώδης.

 

Τιμές

http://www.skroutz.g...WD3003FZEX.html

http://www.plaisio.g...-HDD-3-5-64.htm

 

Εάν επίσης δεν σε νοιάζει να τον κουβαλάς και έχεις 2 usb3 θύρες κάνεις και με αυτό τη δουλειά σου http://www.skroutz.g...male-61883.html

 

Σίγουρα ο απλός εξωτερικός θα βγει λιγότερο. Ζυγίζεις πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα και αποφασίζεις

Ετυχε σε μενα να χαλασει WD BLACK κυριολεκτικα με 0 χρηση.Αγορασμενος το 2011 στα 80 ευρω, Τον εβαλα στο 2ο pc μου.Ο υπολογιστης αναβε 1 φορα το μηνα για μιση ωρα.Ενα πρωι ανοιγω τον υπολογιστη και ο δισκος σερνοτανε.Τσεκαρα την υγεια του δισκου με το επισημο εργαλειο και εβγαλε error.Ο αλλος δισκος που εχω, WD Blue δουλευει 20 ωρες την ημερα απο το 2009 και δεν καταλαβαινει τιποτα.Υγεια στο 100%.Ειναι μη σου τυχει.Ατιμα πραγματα οι σκληροι δισκοι.Απο εκει που δεν το περιμενεις μπορει να την πατησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετυχε σε μενα να χαλασει WD BLACK κυριολεκτικα με 0 χρηση.Αγορασμενος το 2011 στα 80 ευρω, Τον εβαλα στο 2ο pc μου.Ο υπολογιστης αναβε 1 φορα το μηνα για μιση ωρα.Ενα πρωι ανοιγω τον υπολογιστη και ο δισκος σερνοτανε.Τσεκαρα την υγεια του δισκου με το επισημο εργαλειο και εβγαλε error.Ο αλλος δισκος που εχω, WD Blue δουλευει 20 ωρες την ημερα απο το 2009 και δεν καταλαβαινει τιποτα.Υγεια στο 100%.Ειναι μη σου τυχει.Ατιμα πραγματα οι σκληροι δισκοι.Απο εκει που δεν το περιμενεις μπορει να την πατησεις.

Σε σχεση με τον green ειναι πολυ πιο αξιοπιστος. Εκει εγινε η συγκριση. Και ο μπλε ειναι καλος. Απλα ο μαυρος εχει ταχυτητα και 5 χρονακια εγγυηση που σε ενα 3tb δισκο θεωρω απαραιτητα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχεση με τον green ειναι πολυ πιο αξιοπιστος. Εκει εγινε η συγκριση. Και ο μπλε ειναι καλος. Απλα ο μαυρος εχει ταχυτητα και 5 χρονακια εγγυηση που σε ενα 3tb δισκο θεωρω απαραιτητα

Oταν τον παραλαβω βγαζω τον αλλον και τοποθετω αυτον μονο συνδεση η χρειαζεται ρυθμισεις στον υπολογιστη;(ασχετος κατα καποιο τροπο...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν τον παραλαβω βγαζω τον αλλον και τοποθετω αυτον μονο συνδεση η χρειαζεται ρυθμισεις στον υπολογιστη;(ασχετος κατα καποιο τροπο...).

Οχι δεν θα χρειαστει κατι αλλο. Απλα θα τον διαμορφωσεις και εισαι ετοιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν θα χρειαστει κατι αλλο. Απλα θα τον διαμορφωσεις και εισαι ετοιμος

Μετα την συνδεση στη θεση του αλλου και πριν ριξω αρχεια μεσα κανω διαμορφωση ετσι;Ευχαριστω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια καλησπερα σκεφτομαι την αγορα ενος δικτυακου δισκου. αλλα εχω το εξης διλιμα να παρω εναν wd my cloud  http://www.e-shop.gr/western-digital-wdbctl0020hwt-my-cloud-2tb-p-PER.304752 η ναπαρω ενα dlink sharecenter  320l  http://www.e-shop.gr/d-link-dns-320l-2-bay-sharecenter-network-storage-35--p-PER.615400     .με ενδιαφερει να βλεπω ολα τα αρχεια μου απο παντου ταινιεσ κτλ . η πρωτη επιλογη εχει εφαρμογεσ για pc android ktl αλλα απο back up τι γινετε αν καει ο δισκος? με την δευτερη επιλογη βαζεις δυο δισκους κανεις mirror και εισαι κομπλε και οποτε θες βαζεις και δισκους με μεγαλυτερη χωρητικοτητα αλλα με την δευτερη επιλογη πως συνδεεσε στο pc? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...