Προς το περιεχόμενο

Νέες πληροφορίες για το Nexus 9 των Google και HTC είδαν το φως της δημοσιότητας


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καποιος να με βοηθησει, γιατι εχω παθει ενα μικρο εγκεφαλικο και δεν καταλαβα, το hardware πληκτρολογιο δε θα επρεπε να ειναι πανω στο καλυμα?

 

Στις φωτογραφιες φενεται πανω στην οθονη! Ο.ο

 

Ειτε εγω χαζεψα, ειτε οι φωτο ειναι ακυρες.

 

Μαλλον πρεπει να σταματησω το πολυ Morrowind και να κανω ενα διαλειμμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος να με βοηθησει, γιατι εχω παθει ενα μικρο εγκεφαλικο και δεν καταλαβα, το hardware πληκτρολογιο δε θα επρεπε να ειναι πανω στο καλυμα?

 

Στις φωτογραφιες φενεται πανω στην οθονη! Ο.ο

 

Ειτε εγω χαζεψα, ειτε οι φωτο ειναι ακυρες.

 

Μαλλον πρεπει να σταματησω το πολυ Morrowind και να κανω ενα διαλειμμα.

και εγώ από τις φωτό δεν μπορω να καταλαβω πως θα είναι το πληκτρολογιο. εχουμε καμια καλυτερη φωτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την λογική σου αυτή γιατί να μην έχουν και μια τρίτη αυτόνομη μπαταριά για την οθόνη... και μια τετάρτη για το ηχείο...

Έλεος δηλαδή, αντί να βάζουν μεγαλύτερες κύριες 

 

Αν το keyboard έκανε χρήση της κυρίας μπαταρίας, δεν θα χρειαζόταν να το φορτίζεις ξεχωριστά με δεύτερο φορτιστή, δεν θα χρειαζόταν να κουβαλάς δεύτερο φορτιστή, δεν θα σου έμενε πότε από μπαταριά το keyboard όσο το tablet είναι ανοιχτό, και η θήκη θα ήταν λίγο πιο ελαφριά.

Η αυτονομία δεν θα επηρεαζόταν αισθητά καθώς το ρεύμα που τραβάει το BT keyboard είναι ασήμαντο μπροστά σε αυτό που τραβάει η οθόνη και ο επεξεργαστής. Αν θες καλύτερη αυτονομία, χαμήλωσε τη φωτεινότητα, ή αλλιώς πάρε iPad Air που έχει από τις καλύτερες αυτονομιες.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Βρες μου ενα καλυμμα πληκρολογιο,για το ipad που να φορτιζεται ή χρησιμοποιει ρευμα απο το ιδιο το ipad και μετα σχολιαζεις και το nexus!

Για να ειναι bluetooth η συνδεση,σημαινει εχει ασυρματη/ανεπαφη λειτουργια και δεν μπορει να περνει ρευμα απο το ιδιο το tablet,γι'αυτο εχει τη δικη του μπαταρια και την δικη του θυρα για φορτηση,που το πιο πιθανο να φορτιζεται χρησιμοποιωντας το φορτηστη του ιδιου του tablet.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8.9 καλο, αναλυση καλη, SOC καλο αλλα θα το βγαλει παλι σε 16 και 32 γιγα αποθηκευτικό χώρο χωρις SD. Σα να εχεις λαμποργκινι με ντεποζιτο που χωράει βενζινη για 20 χιλιομετρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον δεν εχεις καταλαβει κατι, ισως πρεπει να διαβαζεις πιο προσεκτικα....

450mAh ειναι η μπαταρια του πληκτρολογιου....

 

Που να διαβασει βλεπει με το ipad που εχει; χαχαχαχαχα

 

 

:-( :-D :D :P

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την λογική σου αυτή γιατί να μην έχουν και μια τρίτη αυτόνομη μπαταριά για την οθόνη... και μια τετάρτη για το ηχείο...

Έλεος δηλαδή, αντί να βάζουν μεγαλύτερες κύριες 

 

Αν το keyboard έκανε χρήση της κυρίας μπαταρίας, δεν θα χρειαζόταν να το φορτίζεις ξεχωριστά με δεύτερο φορτιστή, δεν θα χρειαζόταν να κουβαλάς δεύτερο φορτιστή, δεν θα σου έμενε πότε από μπαταριά το keyboard όσο το tablet είναι ανοιχτό, και η θήκη θα ήταν λίγο πιο ελαφριά.

Η αυτονομία δεν θα επηρεαζόταν αισθητά καθώς το ρεύμα που τραβάει το BT keyboard είναι ασήμαντο μπροστά σε αυτό που τραβάει η οθόνη και ο επεξεργαστής. Αν θες καλύτερη αυτονομία, χαμήλωσε τη φωτεινότητα, ή αλλιώς πάρε iPad Air που έχει από τις καλύτερες αυτονομιες.

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

Με την λογική σου αυτή γιατί να μην έχουν και μια τρίτη αυτόνομη μπαταριά για την οθόνη... και μια τετάρτη για το ηχείο...

Έλεος δηλαδή, αντί να βάζουν μεγαλύτερες κύριες 

 

Αν το keyboard έκανε χρήση της κυρίας μπαταρίας, δεν θα χρειαζόταν να το φορτίζεις ξεχωριστά με δεύτερο φορτιστή, δεν θα χρειαζόταν να κουβαλάς δεύτερο φορτιστή, δεν θα σου έμενε πότε από μπαταριά το keyboard όσο το tablet είναι ανοιχτό, και η θήκη θα ήταν λίγο πιο ελαφριά.

Η αυτονομία δεν θα επηρεαζόταν αισθητά καθώς το ρεύμα που τραβάει το BT keyboard είναι ασήμαντο μπροστά σε αυτό που τραβάει η οθόνη και ο επεξεργαστής. Αν θες καλύτερη αυτονομία, χαμήλωσε τη φωτεινότητα, ή αλλιώς πάρε iPad Air που έχει από τις καλύτερες αυτονομιες.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Σου απάντησε ο ektor7 και με κάλυψε...

Επίσης φτάνει ο τόσος fanboy-σμός. Σε ο,τιδήποτε και να γράψεις, μας διαφημίζεις τη "χρυσή" και "καινοτόμα" Apple...

Έχει το πιο εκπληκτικό tablet στον πλανήτη. Μπαίνει στο facebook και στο youtube, πιο αποτελεσματικά απ'τα άλλα tablets. Λες και μπορεί να κάνει και κάτι άλλο... Έλεος δηλαδή.

Όσο για το Nexus, τα πάει περίφημα από specs. Μακάρι να αφήσει 1080p και να μην πάει παραπάνω για να έχει καλή αυτονομία, και να έχει λογικές χωρητικότητες. Νομίζω ότι θα μοσχοπουλήσει αν κρατήσει λογικές τιμές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την λογική σου αυτή γιατί να μην έχουν και μια τρίτη αυτόνομη μπαταριά για την οθόνη... και μια τετάρτη για το ηχείο...

Έλεος δηλαδή, αντί να βάζουν μεγαλύτερες κύριες 

 

Αν το keyboard έκανε χρήση της κυρίας μπαταρίας, δεν θα χρειαζόταν να το φορτίζεις ξεχωριστά με δεύτερο φορτιστή, δεν θα χρειαζόταν να κουβαλάς δεύτερο φορτιστή, δεν θα σου έμενε πότε από μπαταριά το keyboard όσο το tablet είναι ανοιχτό, και η θήκη θα ήταν λίγο πιο ελαφριά.

Η αυτονομία δεν θα επηρεαζόταν αισθητά καθώς το ρεύμα που τραβάει το BT keyboard είναι ασήμαντο μπροστά σε αυτό που τραβάει η οθόνη και ο επεξεργαστής. Αν θες καλύτερη αυτονομία, χαμήλωσε τη φωτεινότητα, ή αλλιώς πάρε iPad Air που έχει από τις καλύτερες αυτονομιες.

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

εχεις πάρει διαζύγιο με την λογική... μαλλον εξου και το ipad της υπογραφης.

 

ΒΤ keyboard, αλλα να το κοτσαρεις καλωδιομένο πανω στο ταμπλετ για ρευμα ειναι απο τα λιγα ανεκδοτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την λογική σου αυτή γιατί να μην έχουν και μια τρίτη αυτόνομη μπαταριά για την οθόνη... και μια τετάρτη για το ηχείο...

Έλεος δηλαδή, αντί να βάζουν μεγαλύτερες κύριες 

 

Αν το keyboard έκανε χρήση της κυρίας μπαταρίας, δεν θα χρειαζόταν να το φορτίζεις ξεχωριστά με δεύτερο φορτιστή, δεν θα χρειαζόταν να κουβαλάς δεύτερο φορτιστή, δεν θα σου έμενε πότε από μπαταριά το keyboard όσο το tablet είναι ανοιχτό, και η θήκη θα ήταν λίγο πιο ελαφριά.

Η αυτονομία δεν θα επηρεαζόταν αισθητά καθώς το ρεύμα που τραβάει το BT keyboard είναι ασήμαντο μπροστά σε αυτό που τραβάει η οθόνη και ο επεξεργαστής. Αν θες καλύτερη αυτονομία, χαμήλωσε τη φωτεινότητα, ή αλλιώς πάρε iPad Air που έχει από τις καλύτερες αυτονομιες.

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

αυτοαναιρεις τον εαυτο σου με αυτα που γραφεις...

απο τη μια λες οτι θα πρεπει να κουβαλας δευτερο φορτιστη για το πληκτρολογιο, και απο την αλλη λες οτι η καταναλωση ρευματος ειναι τοσο μικρη που δεν επηρρεαζει την αυτονομια.

αφου ειναι τοσο μικρη η καταναλωση, ποιος ο λογος να κουβαλας φορτιστη μαζι σου. αν σου βγαζει 1 βδομαδα χρησης το πληκτρολογιο ποιο ειναι το προβλημα?

 

ακομα και το ασυρματο πληκτρολογιο που εχω στο σπιτι που δουλευει υπερωριες με 2 ΑΑ μπαταριες, μου κραταει 6 μηνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν σοβαρευτείτε, θα φεύγετε μαζί με τα posts.

 

Αφαιρέθηκαν 16!!! μηνύματα μόνο και μόνο γιατί κάποιος στην αρχή έκανε λάθος το οποίο και απαντήθηκε στο αμέσως επόμενο post...

 

Ευχαριστώ.

Ελα, πλακα κανεις... 

Στο "η Meizu παρουσιαζει..." ξεκινησε ολοκληρο θεμα με το οτι ειναι αντιγραφη του i6 (το οποιο ακομα δεν εχει παρουσιαστει). Λαθος και αυτο? 

Και εδω, εκτος απο το οτι δεν εχει διαβασει καν το αρθρο (ειδε ενα 450mAh και εβγαλε συμπερασμα), εκτος απο το οτι δεν εχει τη στοιχειωδη λογικη να σκεφτει αυτο που γραφει (το iPad εχει 8600mAh, ποια η πιθανοτητα αυτο να εχει 450mAh?) το συνεχιζει και σε επομενο post ("γιατί να μην έχουν και μια τρίτη αυτόνομη μπαταριά για την οθόνη... και μια τετάρτη για το ηχείο..."). Και εσυ παιρνεις το μερος του τρολ, αφηνεις τα μυνηματα του και πας και κραζεις (το "θα φευγετε μαζι με τα post" δεν το σχολιαζω γιατι μπορει να εχω καταλαβει λαθος) ολους τους αλλους....

 

Για την θηκη, αν δεν βαλουν num keys στο πλαϊ δεν την παιρνω. Μισες δουλειες θα κανουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτοαναιρεις τον εαυτο σου με αυτα που γραφεις...

απο τη μια λες οτι θα πρεπει να κουβαλας δευτερο φορτιστη για το πληκτρολογιο, και απο την αλλη λες οτι η καταναλωση ρευματος ειναι τοσο μικρη που δεν επηρρεαζει την αυτονομια.

αφου ειναι τοσο μικρη η καταναλωση, ποιος ο λογος να κουβαλας φορτιστη μαζι σου. αν σου βγαζει 1 βδομαδα χρησης το πληκτρολογιο ποιο ειναι το προβλημα?

 

ακομα και το ασυρματο πληκτρολογιο που εχω στο σπιτι που δουλευει υπερωριες με 2 ΑΑ μπαταριες, μου κραταει 6 μηνες

Δεν αυτοαναιρω, απλα δεν καταλαβες τι ειπα.

Ειπα "το ρεύμα που τραβάει το BT keyboard είναι ασήμαντο μπροστά σε αυτό που τραβάει η οθόνη και ο επεξεργαστής".

Επισης και μια βδομαδα να βγαζει, και παλι θα πρεπει να εχεις δευτερο φορτιστη και να φορτιζεις ξεχωριστα και τη θηκη. Δεν ειπα οτι θα θελει καθε μερα φορτισμα.

 

Το πληκτρολογιο σου μπορει να βγαλει 6 μηνες γιατι οι 2x AA alkaline που παιρνει ειναι ~3000mAh + ~3000mAh = ~6.000mAh. Εχουν μια διαφορα απο τα 450mAh......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ δεν καταλαβαίνεις τι λες. 

Σου πουλάει bluetooth πληκτρολόγιο, που σημαίνει ότι αν θέλεις, μπορείς να το χρησιμοποιήσεις χωρίς να είναι πάνω στο tablet, μπορείς να το βάλεις λίγο παραδίπλα. 

Για πες μου, τι νόημα έχει η bluetooth σύνδεση αν το πληκτρολόγιο πρέπει να είναι πάνω στο tablet όλη την ώρα για να παίρνει ρεύμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...