Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy Tab S 8.4 Review


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Vangelis_k

Το οτι η Apple εβγαλε πρωτη το tablet με συγκεκριμένο σχήμα αυτο δεν σημαίνει ότι οι αλλοι την αντιγράφουν. Δηλαδη πως έπρεπε να ειναι τα αλλα tablets. Με την δικη σου λογικη οτι κινείται και εχει στρογγυλούς τροχούς τοτε ειναι κοπια του πρώτου τροχού των προιστορικων χρονων. Καλύτερα να πετάξουμε τις παροπιδες που μας μοιράζουν οι εκάστοτε εταιρίες και να δούμε τον κόσμο λιγο πιο ανοικτά.Συμφωνω οτι μπορει να μοιάζει στο ipad mini οπως και πολλα αλλα tablets αλλα αυτο συμβαίνει διοτι η apple εκανε πολυ καλη δουλεια στον σχεδιασμο του άξια να ον ακολουθησουν και αλλες εταιρίες

Εγώ μια παρατήρηση έκανα! Την οποία προφανώς δέχεσαι. Τίποτε αλλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι ρε. Και το Note 3 απ το iPad ειναι δανεισμενο. Ε ρε πουστη μου, ξεκολλατε να ειστε fanboys...

Τι σχεση εχει μια αντικειμενική διαπίστωση με τα fanboys; Ειτε ισχύει ειτε δεν ισχυει. Και εδω ισχυει. Ολα τα υπόλοιπα ειναι αλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πα να ναι και copy paste του ipad τι μας νοιάζει για τα θυγμένα συμφέροντα της apple ?

Απλα την πρωτη σκέψη που έκανα οταν το ειδα έγραψα! γιατι θίχτηκες για τα συμφέροντα της samssung?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χεις πιασει στα χερια σου και ειδες lag?

εχω το galaxy tab pro 8.4 με snapdragon 800 και πραγματι στο μενου και στις αρχικες οθονες εχει ωρες ωρες κατι χαζοκολληματακια. τιποτα το φοβερο, μιλαμε για κολληματα του 1/10 του δευτερολεπτου, αρα και αναξια λογου, αλλα υπαρχουν.

 

πιο πολυ με χαλαει το γεγονος οτι καποιες φορες κρασαρουν εφαρμογες (και εχει κανει και 1-2 φορες restart) οι οποιες δεν εχουν κρασαρει ποτε στο 2+ χρονων htc oneX που εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλα την πρωτη σκέψη που έκανα οταν το ειδα έγραψα! γιατι θίχτηκες για τα συμφέροντα της samssung?

δεν με νοιάζει για καμία sammy και καμιά apple απλά  αντικειμενική διαπίστωση δεν είναι να την λες στον αρθρογράφο που δεν τυγχάνει να έχει την ίδια νοοτροπία με σένα.....

επίσης πάλιωσε η καραμέλα της απομοίμησης που όλοι αντιγράφουν την apple,εντάξει το είδαμε χιλιάδες φορές να βγαίνουν και να το λένε σε φορουμ,διαφημίσεις κλπ αλλά φτάνει κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσουν τα "άκυρα" γιατί κανένας δεν θα δώσει σημασία στο ποιός αντιγράφει ποιόν.

Επεξ/σία από georgepppo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο ταμπλετ,αλλα ισως ειναι ακριβο για αυτα που προσφερει και σε αυτα τα χρηματα υπαρχουν και αλλες επιλογες.

 

Και γιατι δεν εβαλαν θυρα mini hdmi?Μεχρι και τα ταμπλετ των 150 e εχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβο για αυτο που προσφερει. Καλη οθονη σιγουρα αλλα κατα τα αλλα δεν προσφερει κατι καινουριο. Προτιμω να περιμενω να δω κατι διαφορετικο οπως το νεο nexus απο htc. Νομιζω θα ειναι καλυτερη επενδυση καθως με βαση τις πληροφοριες υπερτερει σε αρκετα (μεγαλυτερη οθονη, tegra k1, 64bit, καλυτερη ποιοτητα κατασκευης, πιο φθηνο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο ταμπλετ,αλλα ισως ειναι ακριβο για αυτα που προσφερει και σε αυτα τα χρηματα υπαρχουν και αλλες επιλογες.

 

Και γιατι δεν εβαλαν θυρα mini hdmi?Μεχρι και τα ταμπλετ των 150 e εχουν.

Υποστηρίζει πρωτόκολλο mhl. Αυτό σημαίνει οτι με έναν αντάπτορα μπορείς να το συνδέσεις σε hdmi μεσω της θύρας usb. Το ίδιο ισχύει και για τα κινητά που υποστηρίζουν το συγκεκριμένο πρωτόκολλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το χεις πιασει στα χερια σου και ειδες lag?

Αν διάβαζες και λίγο το άρθρο καλα θα ήταν...

Επεξ/σία από calculator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το galaxy tab pro 8.4 με snapdragon 800 και πραγματι στο μενου και στις αρχικες οθονες εχει ωρες ωρες κατι χαζοκολληματακια. τιποτα το φοβερο, μιλαμε για κολληματα του 1/10 του δευτερολεπτου, αρα και αναξια λογου, αλλα υπαρχουν.

 

πιο πολυ με χαλαει το γεγονος οτι καποιες φορες κρασαρουν εφαρμογες (και εχει κανει και 1-2 φορες restart) οι οποιες δεν εχουν κρασαρει ποτε στο 2+ χρονων htc oneX που εχω.

 

Θα περασεις το Nova lancher όπως επισης θα σταματήσεις να χρησιμοποιείς οτιδήποτε samsung.

Δηλαδη, για contacts θα κατεβασεις το contacts+, για gallery θα κατεβασεις το quickpic, για calendar της google από το playstore για browser τον chrome. Για emails τα αντιστοιχα apps, Hotmail.com, yahoo, gmail και θα σταματήσεις να χρησιμοποιήσεις οτιδήποτε samsung app.

Tελος τα lags, restarts και δεν συμμαζεύεται....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα περασεις το Nova lancher όπως επισης θα σταματήσεις να χρησιμοποιείς οτιδήποτε samsung.

Δηλαδη, για contacts θα κατεβασεις το contacts+, για gallery θα κατεβασεις το quickpic, για calendar της google από το playstore για browser τον chrome. Για emails τα αντιστοιχα apps, Hotmail.com, yahoo, gmail και θα σταματήσεις να χρησιμοποιήσεις οτιδήποτε samsung app.

Tελος τα lags, restarts και δεν συμμαζεύεται....

Και μην αναπνεύεις και γρήγορα γιατί και αυτό επηρεάζει το android...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν διάβαζες και λίγο το άρθρο καλα θα ήταν...

 

Το χεις δουλεψει ο ιδιος?

Τυγχανεινα το εχω δουλεψει εχοντας σαν συγκριτικο το ipad air που εχω , αυτο νομιζω οτι ειναι αρκετο για να καταλαβω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...