Προς το περιεχόμενο

To Galaxy Note 4 της Samsung αποκαλύπτεται με χρήση αλουμινίου (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε μπορείς να ξεφορτωθείς τα πάντα. Και όχι, δε λειτουργεί ικανοποιητικά κάτω από τον ήλιο. Απλά καλύτερα από το 2 (που είναι ΤΡΑΓΙΚΟ).

Sorry αλλα το note 3 κατω απο εντονο ηλιο ειναι αψογο αν εχεις full φωτεινοτητα.Δοκιμασε το και θα το δεις.

 

Οσο για το νοτε 4 οποιος θελει 5+ ιντσες δεν υπαρχει λογος να παει σε κανενα αλλο κινητο.Μεχρι το νοτε 5 θα ειναι οτι καλυτερο υπαρχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ ωραίο κινητό. Δεν είμαι λάτρης των phablets αλλά η σειρά Note παραμένει πάντα η κορυφαία της κατηγορίας.

Δεν έχει κάτι το επαναστατικό βέβαια, αλλά πλέον δεν υπάρχουν και πολλά πράγματα που μπορείς να βάλεις. Το hardware πάντως είναι άψογο όπως πάντα.

 

Δεν είναι κακό ως σύνολο, αλλά με τέτοιο UI πραγματικά ΔΕΝ. Θα αλλάξεις launcher, dialer κλπ αλλά και πάλι ορισμένα στοιχεία του touchwiz δεν τα γλυτώνεις. Νομίζω ότι οι λάτρεις της μεγάλης οθόνης θα το προσπεράσουν (σχετικά είναι όλα) και θα περιμένουν τα επόμενα iPhones, HTC και γιατί όχι, καμιά καλή κινεζιά.

 

Ελπίζω η οθόνη του να είναι καλύτερη από αυτή του Note 3 γιατί διαφορετικά θα είναι άλλη μια συσκευή για indoor χρήση και μόνο.

http://www.phonearena.com/reviews/Screen-comparison-Galaxy-S5-vs-iPhone-5s-vs-One-M8-vs-Note-3-vs-Nexus-5-vs-G2_id3652

 

 

Οι λάτρεις της μεγάλης οθόνης θα περιμένουν το ...iphone;;;;;;;;;;;

Δώσε κι άλλο πόνο λέμε ! Θα γελάμε μια βδομάδα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μοντέλο με τον οκταπύρηνο που είναι?

αυτό αναρωτιόμουν και εγώ. ενταξει νομίζω πως οι sd έχουν κλείσει τον κύκλο ζωής τους. δυστυχώς δε μπορείς να τα έχεις όλα και έτσι το κινητό έχει αλουμίνιο. αυτομάτως σε περιόρίζει να πάρεις μία θήκη να το προστατέψεις από βαθουλωματάκια και άλλους περιορισμούς που έχει αυτό το υλικό. γνώμη μου πάντα!

και ξέχασα πως αυτή η έκδοση με τον sd φρενάρει σε χαρακτηριστικά το άλλο με τον exynos. αυτό με τον δεύτερο επεξεργαστή θα ήταν 64ρης και με 4 gb ram αλλά λόγω 2 εκδόσεων ,μία η καλή με τον exynos και η υποδεέστερη με τον sd όπως ανακοίνωσε η samsung , δεν πρέπει να έχουν μεγάλες διαφορές στις επιδόσεις προκειμένου να μην παραπονιούνται οι πελάτες της. επομένως χάσαμε την ευκαιρία για το επόμενο βήμα πλεόν στη χωρητικότητα της μνήμης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BwqcXuFIYAA0uyo.jpg

 

Οταν βλέπεις παραδοσιακά μέσα που σε υποστήριζαν να σχολιάζουν όπως παρακάτω κάτι δεν πάει καλά.

 

Samsung Electronics' operating profit fell to a two-year low in the second quarter as it lost market share... Part of the blame goes to the Galaxy S5, which is seen widely as a disappointment since its global launch in April. While packed full of hundreds of features and many of the latest hardware specs, there is little in the Note 4 to excite new users.

 

http://www.reuters.com/article/2014/09/03/us-electronics-fair-samsung-idUSKBN0GY1KU20140903

 

υ.γ. το innovation της Samsung για το 2014 περιορίστηκε σε μόλις 6 smartwatch.... βέβαια έχουμε ακόμα για το 15. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πραμα;qhd οθονη;

Α καλα..λαγκαρε που λαγκαρε τωρα θα πηγαινει πιο αργα κι απο νεα γυναικα οδηγο που μολις πηρε το διπλωμα.

Τώρα που είδες εσύ Lag στο note 3 ή ακόμη και στο 2 μόνο εσύ το ξέρεις

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι οθόνες amoled των Samsung εχουν περασει πια σε αλλο επιπεδο. Ειδικά απο το s5 (φαντάζομαι το ιδιο θα ισχύει και για το note4) ειναι εξαιρετικες: υψηλη φωτεινοτητα, κορυφαια αντίθεση, πολυ καλες στον ηλιο(στα ιδια επιπεδα δηλαδη με τις lcd) , καλη σχετικά ισορροπία χρωματων.

Εχει μειωθει κ ο υπερκορεσμος κ υπάρχει κ επιλογη για προφιλ χρωματων.

 

Απο τα μεγαλύτερα πλεονέκτηματα των Samsung οι amoled...

 

Σε 3-4 χρόνια που θα εχουν φθηνυνει οι amoled, θα τις εχουν ολα σχεδον τα κινητα.

Πραγματικά αν βάλεις δίπλα δίπλα την amoled με την IPS της LG θα αλλάξεις άποψη σε 2 δευτερόλεπτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οι λάτρεις της μεγάλης οθόνης θα περιμένουν το ...iphone;;;;;;;;;;;

Δώσε κι άλλο πόνο λέμε ! Θα γελάμε μια βδομάδα !

 

Δε φαινεται να εχεις καταλαβει οτι το iphone 6 θα βγει και στις 5,5".. Δε πειραζει υγεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε φαινεται να εχεις καταλαβει οτι το iphone 6 θα βγει και στις 5,5".. Δε πειραζει υγεια..

 

Θα χαλάσει το "τέλειο κράτημα", οι "τέλεις αναλογίες" και οι "νόμοι της φύσης" που μας έλεγε η apple όμως... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ hype για μια πολύ μεγάλη συσκευή που την καθιστά άβολη για καθημερινή χρήση, και ενα πενάκι που προορίζεται για επαγγελματικη χρήση που ουτε το 1/3 των κατόχων δεν χρησιμοποιεί.

 

Οι ειδικές εφαρμογές για το πενάκι συγκεντρωνονται στο "copy paste με ακρίβεια", "ζωγραφική υψηλού επιπέδου και ακριβείας", "ειδικο μενου που βγαινει μονο με το πενάκι" και thats all.

 

Προσωπικά μιλώντας, οι λογοι να αγοράσω μια τετοια συσκευή είναι δυο:

 

1) Να θέλω κάτι ανάμεσα σε tablet και smartphone και μια συσκευή που να τα κανει ολα με συμβιβασμούς. Ουτε θα εχω την μεγαλη οθονη και τις ειδικές εφαρμογές του tablet αλλά ούτε και την φορητοτητα και ευκολία ενός κινητού. Συμβιβασμός δηλαδή.

 

2) Να χρειάζομαι το πενάκι, οπότε αγοράζω το note που έχει το καλύτερο πενάκι της αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κολλαει το νοτε???εχω βαρεθει τις μπουρδες ορισμενων που δεν εχουν πιασει νοτε και εχουν και αποψη....περιμενετε το καθολου αλαγκαριστο iphone ...μην πω για το ipad....χτες συγκεκριμενα μου κολλησε το σαφαρι και εκανε επανεκκινηση το 5s..δηλαδη τι πρεπει να πω οτι ειναι χαλια το ios?lagkarei ktl?εγω ενα πραγμα εχω να πω...πιαστε ενα νοτε πρωτα δουλεψτε το και μετα ας εχετε αποψη...αλλα οταν λεω δουλεψτετο οχι να το παρετε απο κανενα φιλαρακι σας στο καφε και να πειτε πω ρε μεγαλε ειναι πολυ μεγαλο...κρατηστε το δυο μερες και μετα να δουμε αν θα γυρισετε σε αλλο...αααα ξεχασα μπορει να θελετε τις 4,7 ιντσες του innovative iphone...ωπα και αυτο εβγαλε 5,5...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κολλαει το νοτε???εχω βαρεθει τις μπουρδες ορισμενων που δεν εχουν πιασει νοτε και εχουν και αποψη....περιμενετε το καθολου αλαγκαριστο iphone ...μην πω για το ipad....χτες συγκεκριμενα μου κολλησε το σαφαρι και εκανε επανεκκινηση το 5s..δηλαδη τι πρεπει να πω οτι ειναι χαλια το ios?lagkarei ktl?εγω ενα πραγμα εχω να πω...πιαστε ενα νοτε πρωτα δουλεψτε το και μετα ας εχετε αποψη...αλλα οταν λεω δουλεψτετο οχι να το παρετε απο κανενα φιλαρακι σας στο καφε και να πειτε πω ρε μεγαλε ειναι πολυ μεγαλο...κρατηστε το δυο μερες και μετα να δουμε αν θα γυρισετε σε αλλο...αααα ξεχασα μπορει να θελετε τις 4,7 ιντσες του innovative iphone...ωπα και αυτο εβγαλε 5,5...

 

Δεν μιλαω για το note ετσι αλλα παλικαρι.... στο σπιτι του κρεμασμενου (android) για σχοινι (lag) καλυτερα να μη μιλαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που εχω το 2 και βλέπω κατω απο τον αθηναϊκό ηλιούπολη του Αυγούστου ειμαι ο σούπερμαν μαλλον.

Δε μπορείς να ξεφορτωθείς τα πάντα. Και όχι, δε λειτουργεί ικανοποιητικά κάτω από τον ήλιο. Απλά καλύτερα από το 2 (που είναι ΤΡΑΓΙΚΟ).

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που εχω το 2 και βλέπω κατω απο τον αθηναϊκό ηλιο του Αυγούστου ειμαι ο σούπερμαν μαλλον.

Δε μπορείς να ξεφορτωθείς τα πάντα. Και όχι, δε λειτουργεί ικανοποιητικά κάτω από τον ήλιο. Απλά καλύτερα από το 2 (που είναι ΤΡΑΓΙΚΟ).

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...