Προς το περιεχόμενο

H Motorola παρουσίασε το ανανεωμένο Moto X


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Motorola ανακοίνωσε το νέο Moto X (2ης γενιάς), που διαθέτει αναβαθμισμένα χαρακτηριστικά αλλά και ποιότητα κατασκευής. Ο σχεδιασμός επίσης κάνει εντύπωση και πρόκειται για ένα ελκυστικό smartphone που ξεχωρίζει για την αψιδωτή σχεδίαση, τα υλικά κατασκευής, το επίπεδο παραμετροποίησης που προσφέρει στον χρήστη για να δημιουργήσει τη δική του προσωπική συσκευή και βεβαίως τα πλούσια χαρακτηριστικά του.Αυτή τη φορά, το Moto X διαθέτει μεταλλικό πλαίσιο ενώ το πίσω μέρος μπορεί να έχει επένδυση από δέρμα ή ξύλο, με διαφορετική υφή και χρώμα. Λογικά, οι αμερικανοί θα μπορούν να κάνουν τις επιλογές τους για ακόμη μία φορά χρησιμοποιώντας το online εργαλείο Moto Maker.

 

Όσο αφορά στα τεχνικά χαρακτηριστικά του, βασίζεται στο Qualcomm Snapdragon 801 SoC με συχνότητα λειτουργίας 2.5GHz (Adreno 330 GPU) και διαθέτει 2GB RAM και 16GB ή 32GB αποθηκευτικού χώρου, που όμως δεν επεκτείνεται.

 

Η οθόνη του είναι τεχνολογίας AMOLED και επιδεικνύει διαγώνιο 5.2 ίντσες υποστηρίζοντας ανάλυση 1080 x 1920 pixels (423ppi). Η οθόνη προστατεύεται από Gorilla Glass. Στο πίσω μέρος, διαθέτει κάμερα με αισθητήρα 13 Megapixels με διπλό LED flash, το οποίο βρίσκεται γύρω από τον φακό (ring flash). Η κάμερα προσφέρει δυνατότητα λήψης video ανάλυσης 4K. Η μπαταρία του προσφέρει χωρητικότητα 2300mAh.

Οι διαστάσεις του νέου Moto X είναι 72.4 x 140.8 x 9.9 χιλιοστά (στο κέντρο του πίσω μέρους που σχηματίζει καμπύλη) ωστόσο το πάχος στις άκρες είναι μόλις 3.8 χιλιοστά. Το βάρος του είναι 144 γραμμάρια. Όσο αφορά στο λειτουργικό σύστημα, βασίζεται στο Android 4.4.4 Kitkat. Το κόστος του smartphone είναι $499.99.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εμενα μικρη μου φενετε η μπαταρια, αλλα για να την βαλανε πιστευω οτι θα ξερουν τι κανουν..

ο παππους μου εχει ενα κινητο με 500mah αλλα κραταει ενα μηνα.

 

αυτο το βίτσιο που δεν παίρνει εξωτερική μνήμη, ποτέ μου δεν το καταλαβα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εμενα μικρη μου φενετε η μπαταρια, αλλα για να την βαλανε πιστευω οτι θα ξερουν τι κανουν..

ο παππους μου εχει ενα κινητο με 500mah αλλα κραταει ενα μηνα.

 

αυτο το βίτσιο που δεν παίρνει εξωτερική μνήμη, ποτέ μου δεν το καταλαβα.

 

Γιατί πρέπει κάτι να μην έχει και συνήθως είναι η επέκταση με κάρτες μνήμης, πάντως είναι USB on the go αν αυτό σε παρηγορεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι κλαινε για την SD, αναθεμα αν χρησιμοποιουν ποτε πανω απο 10GB στο κινητο τους.

 

Κατα τα άλλα, τα γνωστα απο την Μοτορολα, απο τοτε που την ειχε παρει η Google.

 

Αψογη τηλεφωναρα που παει σφαιρα, χωρις αχρηστα μπλιμπλικια και UI για 17χρονα.

 

Μακαρι να ερθει επισημα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πήρε καλά το αυτί μου με 15 λεπτά φόρτιση το turbo charging σου δίνει 8 ώρες αυτονομία.

http://www.phonearena.com/news/Motorola-Moto-360-new-Moto-X-and-Moto-G-event-Q-A-livestream-watch-it-here_id60261

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ολοι κλαινε για την SD, αναθεμα αν χρησιμοποιουν ποτε πανω απο 10GB στο κινητο τους.

 

1)λεγονται smartphones πλεων και οχι κινητα.

2)ειναι ενα smartphone στις 5.2" το οποιο για μενα ειναι phablet. (το 2010 ειχα ταμπλετ στις 4.3")

 

ναι το smartphone μου εχει 2gb μεσα+8sd και μου ειναι υπερ-αρκετα για την χρήση που κανω. αυτο εδω το μαραφετι ομως δεν θα το παρει καποιος και θα το εχει για τηλεφωνα,sms,μουσηκη-ραδιο, θα κανει και αλλα 2000 πραγματα. τα οποια περιλαμβανουν και παιχνιδια τα οποια πιανουν 2 και 3 gb. το καθενα. για να μην μηλησω για το 4k, αλλα σου λεει αν βαλουμε sd, ολοι θα παρουν το 16gb και θα βαλουν αλλα 16-64gb, οποτε και χανουν λεφτα..

 

παντα με το τι χρήση κανει ο καθενας, αλλα ενα smartphone σε αυτα τα λεφτα για μενα ειναι κρίμα να μην εχει μια θυρα για sd

οι μονοι που θα τους ηταν αρνητικό να εχει μια θυρα sd ειναι στην τσεπη της motorola. μοναχα αρνητικό δεν το λες για τον καταναλωτή να παιρνει εξωτερικη μνημη.

 

Γιατί πρέπει κάτι να μην έχει και συνήθως είναι η επέκταση με κάρτες μνήμης, πάντως είναι USB on the go αν αυτό σε παρηγορεί

απο το τίποτα κατι ειναι και το otg. παλι καλα που υπαρχει και αυτο.

Επεξ/σία από hackerW32
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λόγος που δεν μπήκε sd είναι το metal frame... Το κινητό φυσάει, αν κρίνω από τον τρόπο που λειτουργεί το moto x το παλιό αυτό σίγουρα με τέτοια specs θα τα πατάει όλα κάτω, επίσης η Motorola ξέρει από μπαταρίες, δεν είναι το ποσό μεγάλη είναι, πάντα κάτι κάνει η Motorola και την κάνει να κρατάει πολύ... Εγώ βγάζω μέρα ολόκληρη χωρίς πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λόγος που δεν μπήκε sd είναι το metal frame... Το κινητό φυσάει, αν κρίνω από τον τρόπο που λειτουργεί το moto x το παλιό αυτό σίγουρα με τέτοια specs θα τα πατάει όλα κάτω, επίσης η Motorola ξέρει από μπαταρίες, δεν είναι το ποσό μεγάλη είναι, πάντα κάτι κάνει η Motorola και την κάνει να κρατάει πολύ... Εγώ βγάζω μέρα ολόκληρη χωρίς πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...