Προς το περιεχόμενο

Τι να αγοράσω; Xbox One ή PS4;


Γιαννάκης7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά αγόρασα το χβ1 από Κοτσοβολο.δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα ήχου κτλπ και υπήρχε επιλογή με 70€ επέκταση εγγύησης για 4 χρόνια.

Με 425€ κονσόλα, forza 5 , Fifa 15 , BF4, crimson dragon, Madden 25, need for speed rivals,fifa 14!!!μην το πεις ούτε του παπά .

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε υπόψη σας όσοι αμφιταλαντεύεστε και το γεγονός πως για το PS4 θα βρίσκετε πολύ περισσότερα παιχνίδια για ενοικίαση στην Ελλάδα. 

 

Αυτό σε συνδυασμό με το τι έχουν οι φίλοι σου (για gamesharing) είναι σημαντικός παράγοντας από τη σκοπιά της οικονομίας χρημάτων. 

 

Το χειριστήριο του 4 έχει βελτιωθεί πολύ. Ακόμα προτιμώ του 360, αλλά σίγουρα δε συγκρίνεται το Dual Shock 4 με το 3, είναι χιλιόμετρα καλύτερο.

Αυτός ειναι ένας από τους βασικότερους λόγους που πήρα ps4 αν κ είχα 2*360...πας στα σεβεν και γεμίζει το μάτι σου,δεν ξέρω πόσοι έχετε την δυνατότητα να σκάτε 70ρια για παιχνίδια 10-20 ωρών...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός ειναι ένας από τους βασικότερους λόγους που πήρα ps4 αν κ είχα 2*360...πας στα σεβεν και γεμίζει το μάτι σου,δεν ξέρω πόσοι έχετε την δυνατότητα να σκάτε 70ρια για παιχνίδια 10-20 ωρών.

 

 

20 ώρες καλά είναι, αυτα που τερματίζονται σε 5-6-7-8 ώρες και χωρίς replay value είναι το πρόβλημα... :D

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες καλά είναι, αυτα που τερματίζονται σε 5-6-7-8 ώρες και χωρίς replay value είναι το πρόβλημα... :D

 

Ναι οκ απλά πχ το the last of us που έχει καλή διάρκεια εγώ δεν πρόκειται να το ξανά παίξω,γενικά πληρώνω μόνο τα racing,αθλητικά κ κανά multi της προκοπής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά αγόρασα το χβ1 από Κοτσοβολο.δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα ήχου κτλπ και υπήρχε επιλογή με 70€ επέκταση εγγύησης για 4 χρόνια.

Με 425€ κονσόλα, forza 5 , Fifa 15 , BF4, crimson dragon, Madden 25, need for speed rivals,fifa 14!!!μην το πεις ούτε του παπά .

Αυτό το πακέτο υπάρχει ακόμα? Στο site του Κωτσόβολου δεν το βλέπω 

 

edit, μάλλον εννοείς το πακέτο με fifa, forza και το ea pass για ένα χρόνο ε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οκ απλά πχ το the last of us που έχει καλή διάρκεια εγώ δεν πρόκειται να το ξανά παίξω,γενικά πληρώνω μόνο τα racing,αθλητικά κ κανά multi της προκοπής.

Κι από αυτό έχει το Last of Us, βέβαια. 

 

Και δεν έχει και 70 ευρώ το συγκεκριμένο. 

 

Με άλλα λόγια, καλή η κριτική, αλλά μη φτάνουμε στο άλλο άκρο. 20 ώρες είναι υπεραρκετές για ένα παιχνίδι. Και 10 είναι αρκετές αν έχει βάθος και ουσία και είναι καλογραμμένο. Προσωπικά προτιμώ χίλιες φορές ένα μεστό παιχνίδι 10 ωρών με καλό ρυθμό και ψυχή, παρά 50 ώρες filler απλώς για να γράφει το "κοντέρ". 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι από αυτό έχει το Last of Us, βέβαια. 

 

Και δεν έχει και 70 ευρώ το συγκεκριμένο. 

 

Με άλλα λόγια, καλή η κριτική, αλλά μη φτάνουμε στο άλλο άκρο. 20 ώρες είναι υπεραρκετές για ένα παιχνίδι. Και 10 είναι αρκετές αν έχει βάθος και ουσία και είναι καλογραμμένο. Προσωπικά προτιμώ χίλιες φορές ένα μεστό παιχνίδι 10 ωρών με καλό ρυθμό και ψυχή, παρά 50 ώρες filler απλώς για να γράφει το "κοντέρ".

 

Εγκζακτλι μαη θοτς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου πρότεινα το άλλο. Αφού μάζεψες με τόσο κόπο τα χρήματα να μην πάρεις κάποια ακόμα. Καλύτερα να περιμένεις μέχρι τις γιορτές.

 

Ο λόγος; Τα προβλήματα που βγάζουν και η μία και η άλλη. Προσωπικά δεν θα έδινα 400 ευρώ για να παίξω Τζόκερ στο αν έχω πρόβλημα με το χειριστήριο ή με θόρυβο.

 

Το ότι έχει εγγύηση δεν με ενδιαφέρει. Δεν έχω τον χρόνο και την υπομονή να ασχολούμαι με κάτι τέτοιο.

 

Τώρα αν επιμένεις η καλύτερη λύση είναι να πάρεις ότι έχουν οι φίλοι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χειριστήριο είναι μηδαμινής σημασίας πρόβλημα, κατά τη γνώμη μου. Και το λέω αυτό επειδή πάλι δε μου αρέσουν οι μοχλοί του DS και μου φαίνεται πολύ καλύτερο με το καμπύλο καποτάκι. Ο μόνος λόγος που δεν το χρησιμοποιώ ακόμα είναι για να δω πότε θα χαλάσει ο δικός μου μοχλός, έτσι, για την ιστορία. 

 

Συγκεκριμένα, μιλάω γι' αυτά Link.png Site: εδώ , και, ακόμα πιο συγκεκριμένα, γι' αυτό με τις πολλές μπιλίτσες, όχι αυτό που είναι σαν του 360. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως και να είναι αλλά όταν σκάω 400 ευρώ έχω απαιτήσεις σαν καταναλωτής. Όταν λοιπόν κάτι τέτοιο περνάει στο ντούκου είναι επόμενο ή κάθε εταιρεία να κάνει τα στραβά μάτια.

Κανονικά τέτοια προβλήματα δεν θα έπρεπε να υπάρχουν ειδικά μετά το φιάσκο της προηγούμενης γενιάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά αγόρασα το χβ1 από Κοτσοβολο.δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα ήχου κτλπ και υπήρχε επιλογή με 70€ επέκταση εγγύησης για 4 χρόνια.

Με 425€ κονσόλα, forza 5 , Fifa 15 , BF4, crimson dragon, Madden 25, need for speed rivals,fifa 14!!!μην το πεις ούτε του παπά .

...και πολύ καλα εκανες .....θα το παρω και εγω...αν και αργησε λιγο η Μ$ να δειξει τα δοντια της....τεσπα...καλοριζικο!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως σκόμη θα κρατήσω το ps3 μου με τα 40+ παιχνίδια που έχω (και δεν τα έχω παίξει όλα) και όταν έχουμε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ αξιόλογες κινήσεις από τα next gen τότε θα αποφασίσω. Μέχρι τώρα μόνο PS είχα (από το 1)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ps4 είναι καλύτερο κατα την άποψή μου, γιατί,

 

1. Kατασκευάστηκε απο gamers, η Sony άκουσε το community και έφτιαξε την κονσόλα σύμφωνα με αυτό, πράγμα που h Microsoft ΔΕΝ έκανε! Για αυτό βγήκαν εκ των υστέρων και είπαν συγγνώμη. Σε μερικά παιχνίδια και σε συγκεκριμένες φάσεις το Ps4 βγάζει περισσότερα Fps, μικρή διαφορά, αλλα still διαφορά.

 

2. Όπως αναφέρθηκε, πληθώρα παιχνιδιών. Μεταχειρισμένα, ενοικιαζόμενα κτλ κτλ. Σε αυτό να βάλω και τους φίλους (παρεα) που οι περισσότεροι πάνε για Ps4

 

3. Το controller! εντάξει, αν και εμφανίζει πρόβλημα στο υλικό στα Joysticks (φθορά) με 2 Thumbsticks -που έτσι και αλλιώς παίρνεις γιατι βολεύουν - είναι κομπλέ.

 

4. Και Τέλος κάτι πολύ σημαντικό για εμένα!!! Exclusives... Heavy Rain, Last of us, Dark souls, κτλ...


Εγώ πάντως σκόμη θα κρατήσω το ps3 μου με τα 40+ παιχνίδια που έχω (και δεν τα έχω παίξει όλα) και όταν έχουμε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ αξιόλογες κινήσεις από τα next gen τότε θα αποφασίσω. Μέχρι τώρα μόνο PS είχα (από το 1)

 

Ξεκίνα να μαζεύεις λεφτά...

 

 

 

 

0000888835868_500X500.jpg27965_1_094b4081a9.jpg

1370900979_tc_the_division_screen_police

 

The_order_1886.jpg

the-order-610x.jpgThe-Order-1886-Gameplay.jpg

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...