Προς το περιεχόμενο

Και εγένετο Apple Watch


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνώμη αλλά το να στέλνεις ζωγραφιές με ψάρια και το χτύπο της καρδιάς, εκτός από ζευγάρια που τα έφτιαξαν πριν από 2 μέρες και είναι ακόμα στα μέλια, ποιος άλλος θα το χρησιμοποιήσει;

Ξεχασες και οτι μπορεις να δεις το ηλιακο συστημα και τους πλανητες στο smartwatch. Αυτο αξιζει τοσο που αφιερωσαν χρονο για να το δειξουν στο keynote!

 

Μπορει τελικως να κανει χιλια πραγματα χρησιμα, αλλα ειναι λιγο απαραδεκτο να δειχνουν τετοια στο keynote. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 254
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όσοι χαίρονται που έχει nfc, το χρησιμοποιείται συχνά στο κινητό σας και το θέλατε οπωσδήποτε..;ρ

Για επικοινωνία συσκευών και μεταφορά δεδομένων (να ξεκινήσει δηλαδή, γιατί με bt ή WiFi direct γίνεται η δουλειά μετά) μετράει το nfc, είναι ο,τι πιο γρήγορο και εύκολο για το χρήστη

 

Εδώ όμως δεν έχει σχέση αυτό, η Apple μόνο για πληρωμές θα το χρησιμοποιεί κάτι που εκ των πραγμάτων δεν υπάρχει στην Ελλάδα ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν ρολόι είναι ωραίο. Κρίμα που δεν θέλω να φοράω ρολόι :P

 

Θα προτιμήσω κάτι σε smart βραχιόλι με εύκαμπτη οθόνη που θα είναι πραγματικά χρήσιμο. Μέχρι τότε, no wearables for me.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέτε όλοι για smart watch που θα αγοράζετε κτλπ..εχει σκεφτεί κανένας οτι καθε 1-2 μερες(και πολυ λεω) θα θέλει να τ εχεις στην πρίζα για να το φορτίσεις ????μου φτάνει το iPhone που καθε λιγο κ λιγάκι θέλει φόρτιση..ευχαριστω,αλλα δεν θα πάρω!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέτε όλοι για smart watch που θα αγοράζετε κτλπ..εχει σκεφτεί κανένας οτι καθε 1-2 μερες(και πολυ λεω) θα θέλει να τ εχεις στην πρίζα για να το φορτίσεις ????μου φτάνει το iPhone που καθε λιγο κ λιγάκι θέλει φόρτιση..ευχαριστω,αλλα δεν θα πάρω!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

δεν νομίζω πως αυτός που χρησιμοποιεί smartwatch το παίρνει και παντού...οπότε αφού θα το βγάλεις που θα το βγάλεις δεν νομίζω ότι είναι θέμα να το φορτίζεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέτε όλοι για smart watch που θα αγοράζετε κτλπ..εχει σκεφτεί κανένας οτι καθε 1-2 μερες(και πολυ λεω) θα θέλει να τ εχεις στην πρίζα για να το φορτίσεις ????μου φτάνει το iPhone που καθε λιγο κ λιγάκι θέλει φόρτιση..ευχαριστω,αλλα δεν θα πάρω!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

πας για υπνο, το βγαζει, το τοποθετεις στην βαση με την ασυρματη φορτηση.

gg wp easy report bot for feed.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται πως είναι πιο εντυπωσιακό. Είναι Apple άλλωστε

Ισχύει.

Σχεδόν πάντα η Apple φτιάχνει εντυπωσιακά προϊόντα, γι' αυτό είναι εκεί που είναι. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά την τεραστία επιτυχία του 5c έρχονται και οι επόμενες..

Έχω την αίσθηση ότι σήμερα απευθυνθήκανε αποκλειστικά κ μόνο στον νεοϋορκέζο γιάπη και όχι στα εκατομμύρια ανθρώπων,που κάποτε είχαν η έχουν ένα iPhone.

..και για εμένα είναι ένα λυπηρό κομμάτι πάντα οι τόσο τεραστίων διαστάσεων εταιρίες να έχουν τόσο εσωστρεφή κλειστή λογική ώστε αυτό να τις αυτοκαταστρέφει..

Απέναντι σε έναν παραπαίοντα ανταγωνισμό κάποιος διάλεξε σήμερα να δώσει ένα δυνατό χτύπημα στον ίδιο του τον εαυτό..

Επεξ/σία από MoviemakerGr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρεσει πολυ το menu του και το digital crown. Σαν σχεδιο δεν ειναι ασχημο και δειχνει να ειναι πολυ ποιοτικο. Το θεμα ειναι αυτα τα smart watches θα καταφερουν να εδραιωθουν στην αγορα ;

Εγω παντως δεν παιρνω, εχω ρολοι και smartphone δε χρειαζομαι smartwatch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρεσει πολυ το menu του και το digital crown. Σαν σχεδιο δεν ειναι ασχημο και δειχνει να ειναι πολυ ποιοτικο. Το θεμα ειναι αυτα τα smart watches θα καταφερουν να εδραιωθουν στην αγορα ; Εγω παντως δεν παιρνω, εχω ρολοι και smartphone δε χρειαζομαι smartwatch.

Αν ήταν καπως αυτονομημένο,εγω πιστεύω θα ειχε ενα άλλο ενδιαφέρον,για αξεσουάρ ενός iPhone ισως πάλι να είχε σε μια τιμή που δεν θα ξεπερνούσε τα 100$

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι βλέπω θα είναι πολύπλοκο και το digital crown απλά περιττό. Δεν είναι για μένα αυτά τα κόλπα προτιμώ να πατάω την οθόνη και ας μου περιορίζει την οπτική.

Βασικά τώρα που το σκέφτομαι θα προτιμούσα να είχε κουμπάκια π.χ
Casio-Retro-chrono-06062012-de.jpg

Επίσης δουλεύει μόνο με iphone 5 και πάνω και ο φορτιστής του είναι αυτό το πράμα που είναι σαν το έχεις σε προθήκη κοσμηματοπωλείου;

Το βάζεις και για πόζα στο σαλόνι :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την εποχή που τα κινητά ήρθαν στη ζωή μας το ρολόι σταμάτησε να είναι ένας τρόπος για να βλέπουμε την ώρα. Οι περισσότεροι από εμάς δεν χρησιμοποιούμε ρολόι για να βλέπουμε την ώρα. 

 

Το ρολόι τα τελευταία χρόνια έγινε κόσμημα, έγινε ένα δώρο (για γάμους, βαπτίσεις, γενέθλια κτλ).

 

Η Apple με την κίνηση της αυτή καταφέρνει να δώσει στην αγορά ένα κόσμημα και όχι ένα γκατζετάκι...

 

Θα το ήθελα πιο οικονομικό αυτή είναι η αλήθεια, από την άλλη πρέπει να αναλογιστούμε ότι μπορεί η Ελλάδα (στην καλύτερη) να μένει στάσιμη αλλά ο υπόλοιπος κόσμος προχωράει, πηγαίνει μπροστά, δεν μας περιμένει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...