Προς το περιεχόμενο

Και εγένετο Apple Watch


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 254
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Το iPhone 6 4,7 16gb κοστολογείται στα 649$ κοινώς 1050€ με ΦΠΑ άρα αυτό που ισχυρίζεσαι δεν ισχύει.

 

 

http://store.apple.com/de/buy-iphone/iphone6

 

 

Τι 1050€ μας λες ;;;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Είναι καιρός να μάθεις να χρησιμοποιείς το κομπιουτεράκι σωστά ε! :P

Από τα λινκ που έστειλες διάβασα το πρώτο, και μόνο που λέει ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ... άστο, χάθηκε...  αν ίσχυαν όσα λεν οι εταιρείες...προσωπικά όλα αυτα τα pay wallet ποτέ δεν θα τα εμπιστευόμουν για αγορές πέρα απο apps για το smartphone...

 

ps: Είδα και τις φώτο των διάσημων πόσο ασφαλές ήταν

 

Αρα μου λες οτι για να καταλάβω πως λειτουργεί η υπηρεσία, θα πρέπει πρώτα να ενημερωθώ από τους άλλους και όχι απο τον ίδιο κατασκευαστή? ΟΚ! Εγώ μια χαρά θα το εμπιστευτώ σε αντίθεση με την Google που για να με αφήσει να χρησιμοποιησω την υπηρεσία της, θέλει πρώτα να μάθει τα πάντα για μένα, την αγορά μου, το κατάστημα, το γεωγραφικό στίγμα, το profil μου, το profile του πωλητή κλπ κλπ κλπ...

 

Το θέμα με τις φωτό το καλύψαμε και δεν ήταν ακριβώς θέμα τρύπας! Δεν λες τίποτα όμως για 5.000.000 gmail accounts που κυκλοφόρησαν χθες με πλήρη στοιχεία πρόσβασης... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς γιατί δεν θεωρείς καλή επένδυση το σχετικό ποσό αν είναι να ρίχνεις έξτρα γκομενάκια?

 

Επιπλέον μη χαίρεσαι, δεν θα κάνει 300 αλλά θα ξεκινάει απο 350+ για το απλό και κάπου στα 450+ για τη sport έκδοση...

Εγώ μόνο από 1500€ και πάνω φοράω

 

Να του ανεβάσουν τη τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι καιρός να μάθεις να χρησιμοποιείς το κομπιουτεράκι σωστά ε! :P

 

Αρα μου λες οτι για να καταλάβω πως λειτουργεί η υπηρεσία, θα πρέπει πρώτα να ενημερωθώ από τους άλλους και όχι απο τον ίδιο κατασκευαστή? ΟΚ! Εγώ μια χαρά θα το εμπιστευτώ σε αντίθεση με την Google που για να με αφήσει να χρησιμοποιησω την υπηρεσία της, θέλει πρώτα να μάθει τα πάντα για μένα, την αγορά μου, το κατάστημα, το γεωγραφικό στίγμα, το profil μου, το profile του πωλητή κλπ κλπ κλπ...

 

Το θέμα με τις φωτό το καλύψαμε και δεν ήταν ακριβώς θέμα τρύπας! Δεν λες τίποτα όμως για 5.000.000 gmail accounts που κυκλοφόρησαν χθες με πλήρη στοιχεία πρόσβασης... :P

Μα δεν λέω πως το google wallet είναι καλύτερο ούτε επικροτώ της πράξεις της google περί προσωπικών δεδομένων. Δεν κάνω απλά hate στην apple και προωθώ τα προιοντα της google. Απλά σου λέω πως και εγώ αν βγάλω έναν ηλεκτρονικό σύστημα πληρωμής (τρύπιο από 1000 μεριές να ναι και τέρμα bugαρισμένο) θα βγω και θα πω The most Secure and Stable Κλπ κλπ. Οπότε περίμενε να βγει να δούμε τα καλά του κ τα κακά του και τα ξαναλέμε 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Tess asks, “Do I need to carry my iPhone with me if I’m using the watch? Or is it independent of the watch?”

 

Good question. Apple was pretty vague in its announcement. The Apple Watch pairs with the newer iPhones — including the iPhone 5, 5S, 5C and iPhone 6 — and pass information back and forth. If you don’t have your iPhone with you, basic watch functions like time and health and fitness tracking will work, but users will have limited functionality without their iPhones as far as messaging, music and other features.

 

http://bits.blogs.nytimes.com/2014/09/09/answers-to-questions-about-apples-announcements-including-the-watch-and-iphone-6/?_php=true&_type=blogs&_r=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης έχουμε να κάνουμε με ένα αυτόνομο προϊόν με δικό του λειτουργικό και όχι ενα smartphone/tablet companion.

 

 

ε; δεν ειναι αυτονομη συσκευη, δουλευει σε συνδυασμο μονο με το iphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Verge - What if the Apple Watch was round?

 

9to5mac - Poll: Was a square format the right choice for the Apple Watch, or would round have been better?

 

ψήφισαν

 

Round - 52,57%

Square - 47,47%

 

η ψηφοφορία είναι ακόμη ενεργή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Apple Watch: 10 Reasons to NOT Buy It..the iwatch.

 

3. Again.. it has no data

6. You have to take it off to charge

8. It’s NOT waterproof

 

Θα θελα πολύ να δω έναν από όσους τα γράφουν όλα αυτά... Τρελή φαντασία μιλάμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

8. It’s NOT waterproof

 

phonearena.com -Apple Watch is water resistant, but you can't take it to the shower

 

At least not officially. Yahoo Tech’s David Pogue, however, spoke to Apple reps and learned that the Apple Watch will in fact be water resistant so you need not worry about it getting wet in the rain, nor would you need to take it off to wash your hands. However, its water resistance won’t be to the level that would allow you to take it in the shower with you or go swimming with the watch on.

 

Θα θελα πολύ να δω έναν από όσους τα γράφουν όλα αυτά... Τρελή φαντασία μιλάμε...

 

david-pogue.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...