Προς το περιεχόμενο

Πως σχολίασαν οι Samsung, Sony, HTC, Meizu και Nokia τα νέα iPhone 6;


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να είδαμε και τα soft keys πάνω στην οθόνη τι ωραία και βολικά είναι! Επιπλέον ξέχασες πως απο κάτω πλεον είναι και ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων.

 

:P

 

Συμφωνώ για τα soft keys, ποτε δεν τα καταλαβα, οι λυσεις ειναι για μενα ειναι 2.

 

1) Gestures οπως το εχει κανει η BB και η apple στα ipad, τωρα με αρκετα μεγαλη οθονη υλοποιητε ευκολα. Επισης υπαρχει κινεζικη εταιρια που εχει παει τον αισθητηρα αποτυπωματων στην πισω πλευρα.

 

2)Να πανε τα πληκτρα στην πισω πλευρα, το εχει κανει η lg δουλευει και κραταει το μεγεθος σε καλο επιπεδο, ωστε να κανει mainstream τις 5.5''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

αν σου κολλήσει το τηλέφωνο δεν θέλεις να κάνεις kill ενα app αλλά reboot το τηλέφωνο  :P

 

Αυτό είναι και η βασική διαφορά ενός iphone από ένα android! Στο iphone θα κάνω kill την προβληματική εφαρμογή και όλα θα είναι οκ. Στο android  κατά πάσα πιθανότητα θα αναγκαστώ να κάνω reboot...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι και η βασική διαφορά ενός iphone από ένα android! Στο iphone θα κάνω kill την προβληματική εφαρμογή και όλα θα είναι οκ. Στο android  κατά πάσα πιθανότητα θα αναγκαστώ να κάνω reboot...

 

Δεν ειναι θεμα του λειτουργικου, ειναι θεμα του κατασκευαστη, αλλιως δεν θα υπηρχαν συσκευες που ειναι πιο βραχοι και απο iphone και συσκευες που κανουν reboot με το παραμικρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα σοβαρά τώρα. Δεν ξέρω γιατί αλλά ποτέ μου δεν συμπαθησα τα soft keys πάνω στην οθόνη. Κάθε φορά που έβλεπα συσκευές με android που μου έκαναν "κλικ", φρέναρα μόλις έβλεπα τα soft keys on screen. Θέλω κανονικά κουμπιά κάτω από την οθόνη που να μην επηρεάζουν σε τίποτα το περιεχόμενό της. Σε κάποιες παλιότερες συσκευές επιπλέον, μετά από μερικούς μήνες χρήσης, όταν η οθόνη εμφάνιζε κάποιο σκούρο χρώμα στην περιοχή των soft keys, έβλεπες μια μικρή αλλοίωση όταν δεν υπήρχαν εκεί τα keys!

 

Από την άλλη το home κουμπί στις ios συσκευές αποδείχτηκε πρακτικό στη χρήση του όλα αυτά τα χρόνια (ίσως και να το συνήθισα...) και με το fingerprint κλπ έγινε ακόμη πιο πρακτικό.

 

 

εσύ κάνεις και kill ένα app και με το power button??? :P

Αυτό που λες είναι το burn in που κάνουν οι amoled, το είχα κι εγώ στο galaxy nexus μου για αυτό και πλέον αποφεύγω τη Samsung, έτσι κι αλλιώς πότε δε μου άρεσαν τα υπερβολικά χρώματα των amoled
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι και η βασική διαφορά ενός iphone από ένα android! Στο iphone θα κάνω kill την προβληματική εφαρμογή και όλα θα είναι οκ. Στο android  κατά πάσα πιθανότητα θα αναγκαστώ να κάνω reboot...

είπες αν σου κολλήσει το τηλέφωνο οχι κάποια εφαρμογή,είχα to iphone 4 μια χαρά κόλλαγε και αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν κουραστηκάτε;

Φτάνει με τις εταιρείες τους...

Αυτοί βγάζουν όσα δεν βγάζουμε εμείς σε μια ζωή τα βγάζουν σε ένα δευτερόλεπτο...

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιναι ξεκαθαρο,το lg nexus 4 του 2012 υπερτερει του iphone 6 του 2014.............

ψαχνω λοιπον ενα nexus 4 στα 150 ευρω used.....

ευχαριστω..........

 

 

....δεν πουλάω     ...παρακαλώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι κάποιοι δεν γνωρίζετε το πως στήνεται σωστά ένα mac και με ποιο software & hardware λειτουργεί απρόσκοπτα, δεν σημαίνει πως φταίει το λειτουργικό!

 

Όλοι εμείς που δουλεύουμε, βγάζουμε χρήματα ή ακόμη και διασκεδάζουμε με το OSX, τι είμαστε εξωγήινοι??? :P

 

 

Έχουμε πει τις τιμές 1000000000 φορές, αλλά και πάλι επιμένετε στις δικές σας ισοτιμίες! :P

Εχω κανει σε πολλα iphones jailbreak και γνωριζω αρκετα για το λειτουργικο.Οι περιορισμοι του ειναι παρα πολλοι και σημαντικοι.Σε αυτο δεν νομιζω να διαφωνεις.Mac os δεν εχω δουλεψει μιλαω μονο για κινητα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πέραν όλων των άλλων είπαμε ότι μεταχειρισμένο γύρω στα 300€ παίρνεις ένα μεταχειρισμένο 4s ή μια περσινή ναυαρχίδα android

 

είναι το 4s καλύτερο από οποιαδήποτε ναυαρχίδα android του 2013; όχι προφανώς, αλλά θα αγοραστεί για το μήλο που φέρει επάνω του

 

καλά δε σας τη χαλάω, συνεχίστε να πουλάτε τα μεταχειρισμένα σας στο θεό για να λέτε μετά πόσο χαμένοι δε βγαίνετε, εγώ την επόμενη φορά που θα θέλω να αλλάξω συσκευή θα πάω να το χαρίσω

 

Τα ίδια και τα ίδια λέμε κάθε φορά. Τις τιμές να τις λες όπως είναι γιατι το 4s 16gb παίζει στα 210 αυτή τη στιγμή. Εγώ ήμουνα τυχερός και το πήρα στα 160 εδώ στο ινσομνια(αν θες να παραθέσω λίνκ της αγγελιας το κάνω). Τώρα αν εσύ δεν τα θεωρείς αυτά καλά λεφτά για το συγκεκριμένο κινητό τότε έχουμε αλλά κριτήρια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά μέσο όρο παίζει πάνω από 250 άνετα και υπάρχουν και αυτά στα 300 και δεν είναι λίγα, ειδικά τα 32αρια

 

Οι ελάχιστες εξαιρέσεις στα 200 και κάτω δε δημιουργούν κανόνα, αλλά και πάλι είναι πολλά λεφτά για μεταχειρισμένη συσκευή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα hardware keys είναι ότι πιο άκυρο έχει ξεμείνει από την εποχή των φυσικών πλήκτρων.

 

Εγώ πήρα το s4 σε προσφορά και απλά δεν άντεχα τα hardware keys. Πέρασα omnirom, που σου δίνει επιλογή software keys και ησύχασα.

 

Όσο για τον χώρο που πιάνουν που λένε μερικοί, δεν ξέρουν τι γίνεται.

 

Καταρχάς, υπάρχουν εφαρμογές που είναι fullscreen και κάνεις swipe από πάνω ή από κάτω και σου εμφανίζονται τα κουμπιά.

Και οι omnirom το έχουν ενσωματώσει σε ΟΛΟ το OS. ;)  The power of android and open source.

 

Άρα μπορείς να κάνεις ό,τι θες. 

- Θες ενεργοποιημένα harware keys και ενεργοποιημένα software keys; DONE

- Θες απενεργοποιημένα harware keys και ενεγοποιημένα software keys; DONE

- Θες ενεργοποιημένα harware keys και απενεργοποιημένα software keys; DONE

- Θες απενεργοποιημένα harware keys και ενεργοποιημένα software keys με swipe up/down; DONE

- Θες ενεργοποιημένα hardware keys και ενεργοποιημένα software keys με swipe up/down; DONE

- Θες ενεργοποιημένα hardware keys (χωρίς φωτισμό για να μη σου χτυπάει στο μάτι) κι ενεργοποιημένα software keys; DONE

 

Επιλογές για ΟΛΟΥΣ. Αυτή είναι η μαγκιά του open source. Και η άγνωστη λέξη για την Apple.

 

Κι εσείς καθίστε με την Apple, να σας λέει ότι τα κρατάτε λάθος, ότι έχουν το σωστό μέγεθος και μετά να τα αλλάζει και να τα κάνει πιο μεγάλα ακολουθώντας τον ανταγωνισμό, να βάζει features που στο android υπάρχουν εδώ και χρόνια κι άλλα τέτοια τραγελαφικά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα τα κινητα ειναι φασκιωμενα.. με θηκες αρα τι ειναι ομορφο και τι οχι σχετικο ειναι,θα ειχε νοημα ηκοντρα στο πια εταιρια θηκων ειναι πιο καλη ομορφη (ομορφη ειναι... νοικοκυρα χρυσοχερα βρε ομορφη ειναι...) αλλα λογια να αγαπιομαστε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ολα τα κινητα ειναι φασκιωμενα.. με θηκες αρα τι ειναι ομορφο και τι οχι σχετικο ειναι,θα ειχε νοημα ηκοντρα στο πια εταιρια θηκων ειναι πιο καλη ομορφη (ομορφη ειναι... νοικοκυρα χρυσοχερα βρε ομορφη ειναι...) αλλα λογια να αγαπιομαστε....

 

Μόνιμες θήκες, μεβράνες & αυτοκόλητα, μακριά απο μας...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνιμες θήκες, μεβράνες & αυτοκόλητα, μακριά απο μας...

Σωστος ,ειδικα αυτο με τις μεμβρανες ειναι εμετικο ,τερμα υποχονδριο χωρις νοημα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά μέσο όρο παίζει πάνω από 250 άνετα και υπάρχουν και αυτά στα 300 και δεν είναι λίγα, ειδικά τα 32αρια

 

Οι ελάχιστες εξαιρέσεις στα 200 και κάτω δε δημιουργούν κανόνα, αλλά και πάλι είναι πολλά λεφτά για μεταχειρισμένη συσκευή

Λες μισές αλήθειες. Ναι υπάρχουν και στα 300, αλλά ποιές εκδόσεις? Βρες μου εσύ 2 παραδείγματα 4s 16gb στα 300 και από χρήστες με αξιολογήσεις, κοινώς που γνωρίζουν έστω λίγο τις πραγματικές τιμές. Εγώ βρήκα με ένα search του ενός λεπτού ένα στα 240 ένα στα 195 και ένα στα 220. Το 64άρι με search μιας βδομάδας το είχα πάρει στα 260 πριν κανα τρίμηνο πάλι από εδώ και δίπλα σε ένα του κουτιού δεν καταλάβαινες καμία διαφορά.Ευκαιρία?Ναι!

Αλλά αυτό είναι και το νόημα του μεταχειρισμένου.

Τώρα αν είναι πολλά για μεταχειρισμένο τα 200 το κρίνει για μένα αν λειτουργεί σωστά, σε διάρκεια χρόνου και είναι εμφανiσιακά άψογο κάτι το οποίο ευχαριστιέμαι να έχω. Παρόλαυτα ξαναλέω το θέμα μου δεν είναι αν εσύ δεν θες μεταχειρισμένο κινητό για τους δικούς σου λόγους, δική σου είναι η τσέπη. Με ενοχλεί η λογική σου "αγοράζει μεταχειρισμένο (iphone)"="δυστυχής που θέλει random ακριβή συσκευή/(το μήλο) να ποζάρει"="αξιολύπητος". Το βλέπεις το λογικό κενό ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...