Προς το περιεχόμενο

Δυσαρεστημένος με το e-world


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Την παρασκευή που μας πέρασε ήμουν για κάποιες δουλειές στην Πάτρα και πήγα στο κατάστημα "e-world" για να αγοράσω την ψύκτρα coller master hyper 212 evo. Δυστυχώς απόδειξη δεν πείρα (μεγάλη βλακεία) γιατί δεν δούλευε ο υπολογιστής που τις εκτύπωνε (το είδα και εγώ γιατί ο υπολογιστής που ήταν για το ταμείο ήταν λυμένος).  Συνεννοήθηκα  με τον υπάλληλο να τους στείλω ένα e-mail για να μου στείλουν την απόδειξη.

 

 

Μόλις πήγα σπίτι έστειλα αμέσως το e-mail και περίμενα να απαντήσουν κάτι που δεν έχει γίνει μέχρι σήμερα.

 

Την Δευτέρα τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι το είδαν το email και πως μέσα στην ημέρα θα έχω την απόδειξη.  Δυστυχώς έχουν περάσει τόσες μέρες και ακόμα δεν έχουν στείλει την απόδειξη.

 

 

Η παραγγελία είχε γίνει τηλεφωνικά στο όνομά μου.

 

Εσείς τι θα κάνατε στην θέση μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ δεν ξέρω αν θα κάνω κάτι. Πάντως 35 € μαύρα και όσα πήραν μέσα στην μέρα. Πάντως είχα ακούσει καλά λόγια για το κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σε όλα τα ηλεκτρονικά καταστήματα που χρειάστηκα να επικοινωνήσω, παρατήρησα ότι τηλέφωνο>>>>e-mail. Πάρτους ένα τηλέφωνο, η άμεση επικοινωνία είναι η καλύτερη λύση για τέτοια προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που αγόρασα μια ψύχτρα, την παρέλαβα την Παρασκευή χωρίς απόδειξη και τη Δευτέρα ήρθε κι η απόδειξη άνευ εξόδων αποστολής. Κι όλα αυτά μέσω τηλεφώνου.

 

Βέβαια, τους είχα πει να μου τα στείλουν μέσω της Γεν. Ταχυδρομικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους είχα πάρει τηλέφωνο και μου είχαν πει ότι θα την είχα μέσα στην μέρα (την δευτέρα)


Εγώ πάντως που αγόρασα μια ψύχτρα, την παρέλαβα την Παρασκευή χωρίς απόδειξη και τη Δευτέρα ήρθε κι η απόδειξη άνευ εξόδων αποστολής. Κι όλα αυτά μέσω τηλεφώνου.

 

Βέβαια, τους είχα πει να μου τα στείλουν μέσω της Γεν. Ταχυδρομικής.

Εγώ την αγορά την έκανα από το κατάστημα.


Θα δοκιμάσω να τους στείλω πάλι ένα mail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτους και πες τους δε το κλείνω μέχρι να λάβω την απόδειξη.  :devil: 

Σε στυλ Φουσέκης "Όλο το βράδυ θα παίρνω, τσουτσούνι... όλο το βράδυ θα παίρνω τσουτσουνάκι μου"!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ δεν ξέρω αν θα κάνω κάτι. Πάντως 35 € μαύρα και όσα πήραν μέσα στην μέρα. Πάντως είχα ακούσει καλά λόγια για το κατάστημα.

Δεν είναι 35 μαύρα, ούτε 5€ δεν θα έχουν κέρδος από την ψύκτρα...άντε να πάρεις και ένα τηλέφωνο για υπενθύμιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτους και πες τους δε το κλείνω μέχρι να λάβω την απόδειξη.  :devil: 

 

Σε στυλ Φουσέκης "Όλο το βράδυ θα παίρνω, τσουτσούνι... όλο το βράδυ θα παίρνω τσουτσουνάκι μου"!

 

Δεν είναι 35 μαύρα, ούτε 5€ δεν θα έχουν κέρδος από την ψύκτρα...άντε να πάρεις και ένα τηλέφωνο για υπενθύμιση

Το κατάστημα ανοίγει σε λίγο. Τους έστειλα email και αν δεν έχω απάντηση αύριο πρωί πρωί κατά της 9:30 θα πέσει τηλέφωνο.

 

zio10 δεν το γνώριζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι 35 μαύρα, ούτε 5€ δεν θα έχουν κέρδος από την ψύκτρα...άντε να πάρεις και ένα τηλέφωνο για υπενθύμιση

Ε όχι και δεν είναι μαύρα, ο φόρος προς το κράτος δεν έχει αποδοθεί. Άρα ΕΙΝΑΙ μαύρα. Βετεράνε εσύ φταις, την ημέρα που πήγες για την αγορά έπρεπε να τους πεις να κόψουν τον κ@λο τους και με κάποιο τρόπο να σου κόψουν απόδειξη. Σιγά μη σου στείλουν τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι και δεν είναι μαύρα, ο φόρος προς το κράτος δεν έχει αποδοθεί. Άρα ΕΙΝΑΙ μαύρα. Βετεράνε εσύ φταις, την ημέρα που πήγες για την αγορά έπρεπε να τους πεις να κόψουν τον κ@λο τους και με κάποιο τρόπο να σου κόψουν απόδειξη. Σιγά μη σου στείλουν τώρα.

Το κέρδος είναι μαύρο...Τέλος πάντων, ρώτησε τι θα κάνατε και είπα την αλήθεια ξέροντας ότι δεν είναι σωστό αυτό που θα έκανα. Δεν είπα να το κάνει :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κέρδος είναι μαύρο...Τέλος πάντων, ρώτησε τι θα κάνατε και είπα την αλήθεια ξέροντας ότι δεν είναι σωστό αυτό που θα έκανα. Δεν είπα να το κάνει :-)

Δε θα κερδίσει κάτι... αν ήταν να απαιτήσει απόδειξη έπρεπε να το κάνει όταν την αγόρασε. Τώρα αυτοί μπορεί να ισχυριστούν ότι ο αδερφός μου δεν αγόρασε καν την ψύχτρα από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα προσωπικά δε μου έχει κόψει ποτέ απόδειξη όσες φορές έχω ψωνίσει από εκεί. Χωρίς να υπάρχει πρόβλημα σε ταμειακές/υπολογιστές κλπ, Συνήθως μικροπράγματα, γι'αυτό & δεν μιλάω αλλά μαλακία μου.

Έχω σταματήσει πλέον να ψωνίζω για πολλούς λόγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...