Προς το περιεχόμενο

Στις 18 Νοεμβρίου το Grand Theft Auto V κυκλοφορεί για PlayStation 4 και Xbox One


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήταν που κάποιοι διαλαλούσαν ότι η έκδοση για PC θα έβγαινε μέχρι τα Χριστούγεννα του '13, άντε άνοιξη του '14 μάξιμουμ... Και μας είχαν πάρει τα αυτιά στο σχετικό thread.

 

Ψήνομαι για αγορά στο Χ1 αλλά μόνο αν τα γραφικά είναι αισθητά αναβαθμισμένα σε σχέση με του 360.

Αν θες γραφικά 1080p @60FPS σε κονσόλα πας για PS4 μονόδρομος 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

με αυτο το πλευρο να κοιμασαι fifa 14 on pc no ignite engine  brrrrr  :/

Μα ποιος παίζει ποδοσφαιράκια εν έτη 2014; μόνο κάτι καγκουρόβλαχοι που δεν ξέρουν τι πάει να πει gaming και επειδή δεν έχει Euro ή Mundial παίζουν στην κονσόλα. Και το χειρότερο είναι ότι οι περισσότεροι που παίζουν fifa και pro παίζουν μόνο fifa και pro και τίποτα άλλο. Όποιος αγοράζει κονσόλα για να παίζει fifa ή pro είναι άξιος της μοίρας του, μόνο αυτό έχω να πω.

 

Τώρα θα έχεις το 2000€ υπολογιστή και αντί να παίξεις Witcher, Skyrim, GTA, MGS, BF4, AC θα πας να αγοράσεις να παίξεις ποδόσφαιρο; όχι. Ούτε από το θείο δεν θα το κατεβάσεις.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ποιος παίζει ποδοσφαιράκια εν έτη 2014; μόνο κάτι καγκουρόβλαχοι που δεν ξέρουν τι πάει να πει gaming και επειδή δεν έχει Euro ή Mundial παίζουν στην κονσόλα. Και το χειρότερο είναι ότι οι περισσότεροι που παίζουν fifa και pro παίζουν μόνο fifa και pro και τίποτα άλλο. Όποιος αγοράζει κονσόλα για να παίζει fifa ή pro είναι άξιος της μοίρας του, μόνο αυτό έχω να πω.

 

Τώρα θα έχεις το 2000€ υπολογιστή και αντί να παίξεις Witcher, Skyrim, GTA, MGS, BF4, AC θα πας να αγοράσεις να παίξεις ποδόσφαιρο; όχι. Ούτε από το θείο δεν θα το κατεβάσεις.

εσυ εισαι σιγουρα gamer που ολοι μερα καθεται σπιτι χωρις να βλεπει φως  οκ  αμα εγω ειμαι καγκουρας τοτε εσυ εισαι no lifer απλα γιατι το να δινεις καθε 2 χρονια 300+ ευρω για gpu πρεπει να εισαι πολυ καθυστερημενος που και την μονι διαφορα που θα βλεπεις απο ps4 σε pc θα ειναι το antialiasing στα 200+ μετρα εε οχι ρε φιλε καλητερα να ειμαι λιγο αλληθωρος παρα καθυστερημενος  btw οταν παιξεις uncharted aka last of us ελα και πες μου φιλακια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εσυ τι λες? δεν ειναι xbox one.

Δεν ειναι και Alienware ομως,για να το θεωρω και αυτονοητο! :P

 

Το watch dogs,τι  ειναι τελικα στο ps4?

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα ναι αλλα μια χαρα δουλεια κανει για 400Ε απ οτι ξερω το xbox one δεν τα παει καλα με 1080p αλλα και να πεις στης μερες μας ολα γινονται κανουν κατι θαυματα με τα gpu του ps4 και του xbox που λες οκ respect. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι και Alienware ομως,για να το θεωρω και αυτονοητο! :P

 

Το watch dogs,τελικα τι θα ειναι στο ps4?

1080p ειναι φιλε μου και στο xbox one ειναι 900p με scale στα 1080p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες γραφικά 1080p @60FPS σε κονσόλα πας για PS4 μονόδρομος 

 

Μια χαρά μου κάνει και το Χ1. Δεν θα κάτσω να ψειρίσω αν στο Χ1 η ανάλυση θα είναι 900p.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ εισαι σιγουρα gamer που ολοι μερα καθεται σπιτι χωρις να βλεπει φως  οκ  αμα εγω ειμαι καγκουρας τοτε εσυ εισαι no lifer απλα γιατι το να δινεις καθε 2 χρονια 300+ ευρω για gpu πρεπει να εισαι πολυ καθυστερημενος που και την μονι διαφορα που θα βλεπεις απο ps4 σε pc θα ειναι το antialiasing στα 200+ μετρα εε οχι ρε φιλε καλητερα να ειμαι λιγο αλληθωρος παρα καθυστερημενος  btw οταν παιξεις uncharted aka last of us ελα και πες μου φιλακια.

Καληνύχτα, όνειρα γλυκά και απονείρευτα. Αυτή είναι η διαφόρα του PS4 με το PC, το antialiasing. Όταν έρθεις στο 2014 τα ξαναλέμε. Και δεν είμαι no lifer επειδή δεν παίζω ποδοσφαιράκια και μπασκετάκια.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι ρε φίλε ... γιατί τόσο αργά, δε λέω, καλό είναι στο PS3, το έχω κάψει ... το ίδιο κι στο XBOX, μα το θέλω όπως κι δήποτε στο PC, όπως κι να το κάνουμε η χάρη του PC είναι άλλη, κονσόλα προτιμώ μα ε, το PC διαφέρει όπως κι να το κάνουμε. (Ως gamer Μιλάω, όχι ως fanboy)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ποιος παίζει ποδοσφαιράκια εν έτη 2014; μόνο κάτι καγκουρόβλαχοι που δεν ξέρουν τι πάει να πει gaming και επειδή δεν έχει Euro ή Mundial παίζουν στην κονσόλα. Και το χειρότερο είναι ότι οι περισσότεροι που παίζουν fifa και pro παίζουν μόνο fifa και pro και τίποτα άλλο. Όποιος αγοράζει κονσόλα για να παίζει fifa ή pro είναι άξιος της μοίρας του, μόνο αυτό έχω να πω.

 

Τώρα θα έχεις το 2000€ υπολογιστή και αντί να παίξεις Witcher, Skyrim, GTA, MGS, BF4, AC θα πας να αγοράσεις να παίξεις ποδόσφαιρο; όχι. Ούτε από το θείο δεν θα το κατεβάσεις.

Φίλε μου το gaming είναι μια ασχολία με 1002 είδη και παραλλαγές. Ο καθένας παίζει αυτό που τον ευχαριστεί, στο μηχάνημα που επιλέγει. Μπορεί κάτι να μην μας αρέσει και να μην είναι του γούστου μας αλλά πρέπει να σεβόμαστε και τα γούστα του άλλου. Δε νομίζω ότι κάποιος είναι "ανώτερος" gamer επειδή παίζει witcher σε ακριβό pc και ο άλλος είναι παρακατιανός γιατί παίζει ποδόσφαιρο και ραλάκια σε κονσόλα 8ετίας. Το ευχαριστιούνται και οι δύο? Αυτό έχει σημασία!

 

Από 'κει και πέρα, ο καθένας τα λεφτά του και το χρόνο του τα ξοδεύει όπου και όπως θέλει. Επίσης, ποδοσφαιράκια και γενικά αθλητικά παιχνίδια παίζουν κάτι εκατομμύρια παγκοσμίως, δεν είναι κανένα "περιθωριακό" είδος!

 

Φιλικά εννοείται :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ποιος παίζει ποδοσφαιράκια εν έτη 2014; μόνο κάτι καγκουρόβλαχοι που δεν ξέρουν τι πάει να πει gaming και επειδή δεν έχει Euro ή Mundial παίζουν στην κονσόλα. Και το χειρότερο είναι ότι οι περισσότεροι που παίζουν fifa και pro παίζουν μόνο fifa και pro και τίποτα άλλο. Όποιος αγοράζει κονσόλα για να παίζει fifa ή pro είναι άξιος της μοίρας του, μόνο αυτό έχω να πω.

 

Τώρα θα έχεις το 2000€ υπολογιστή και αντί να παίξεις Witcher, Skyrim, GTA, MGS, BF4, AC θα πας να αγοράσεις να παίξεις ποδόσφαιρο; όχι. Ούτε από το θείο δεν θα το κατεβάσεις.

αν και δεν παιζω ποδοσφαιρακια εισαι υπερβολικοσ!! ο μισοσ πλανητησ παιζει ποδοσφαιρακι.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις "next-gen" κονσόλες αυτές της γενιάς να μην είναι ισχυρότερες από ένα μεσαίο pc ο μόνος τρόπος να πείσεις το κοινό να αγοράσει το gta V για αυτές είναι να το κυκλοφορήσεις λίγο αργότερα σε pc

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι εντάξει, έιμαι λίγο υπερβολικός σε αυτό οκ αλλά βαρέθηκα να βλέπω τυπάδες να αγοράζουν κονσόλα για να παίζουν ποδοσφαιράκι μόνο και μετά να στο παίζουν και σοβαροί gamers. Οκ εντάξει παίξε αυτό που θες αλλά μην μας το παίζεις μάγκας. Εντάξει τώρα δεν παίζει και ο μισός πλανήτης αλλά ναι παίζουν πολλοί για να γίνονται και πρωταθλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...