Προς το περιεχόμενο

Δείτε "σε δράση" το Start Menu καθώς και τα Virtual Desktops των επερχόμενων Windows 9 [Ενημέρωση]


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τα 9αρια βλεπω να αρχιζει πλεον και το switch χρηςτων απο mac os σε windows ..

Δε το βλεπω!

Οταν μαθεις μια πλατφορμα ή ενα os,δε "ξυλωνεσαι" τοσο απλα για να πας σε καποιο αλλο,που πανω κατω την δουλεια σου την κανεις το ιδιο καλα!

Ολα αυτα γινονται μονο για τους ιδιους τους χρηστες των windows και κυριως αυτων των xp&7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Δεν ξέρω ποιος χέστηκε η ουσία είναι ότι από Windows μόνο τα XP με το τελευταίο Service Pack αξίζουν καμία άλλη έκδοση.

Όλες οι άλλες εκδόσεις είναι beta tester. Δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να αναλύω τα σφάλματα και τα προβλήματα ασφαλείας που έχουν τα Windows. Aκόμα και τα Windows 8.1 που θεωρούνται γρήγορα είναι γεμάτο από bugs άλλα μεγάλου βαθμού και άλλα μικρού.

 

Θέλω να μάθω, σε παρακαλώ πες μου μερικά σφάλματα και προβλήματα ασφαλείας και γενικά γιατί είναι κακά τα Win μετά τα XP.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να μάθω, σε παρακαλώ πες μου μερικά σφάλματα και προβλήματα ασφαλείας και γενικά γιατί είναι κακά τα Win μετά τα XP.

Δεν σου φτάνουν τα επιχειρήματα της προηγούμενης σελίδας, θες κι άλλα? :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σου φτάνουν τα επιχειρήματα της προηγούμενης σελίδας, θες κι άλλα? :P

Καλά τα λες. Μας αποστόμωσε ο _Best με την αναλυτικότατη παρουσίαση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μήπως έχουμε βαλτώσει τεχνολογικά; Ούτε σε win Ούτε σε mac ή διανομή Linux δεν υπάρχει κάτι αξιόλογο . Δεν υπάρχει κάτι που να πεις wow όπως λέγαμε παλιά . Κρίμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Linux μπορώ να σου πω πως "φταίει" η ταχύτητα. Σκέψου πόσο συχνά βγαίνουν νέες διανομές. Παλιότερα, έπρεπε να περιμένεις και 1-2 χρόνια. Τώρα...

 

Όσον αφορά τους φίλους που γκρινιάζουν για τα bugs των Windows (κι απ' αυτά έχω) η εμπειρία μου με τα 7 είναι εξαιρετική. Φαντάζομαι το γεγονός της ΜΗ ύπαρξης κλεμμένου λογισμικού (όλα είναι αγορασμένα ή GPLed), δεν έχω πρόβλημα. Κανένα. Στιβαρά και σχετικά γρήγορα. Το Linux desktop μου μπορεί να πετάει, αλλά οι drivers της κάρτας γραφικών και τα flash δεν θα πάνε καλά μεταξύ τους.

 

 

Τελικά μήπως έχουμε βαλτώσει τεχνολογικά; Ούτε σε win Ούτε σε mac ή διανομή Linux δεν υπάρχει κάτι αξιόλογο . Δεν υπάρχει κάτι που να πεις wow όπως λέγαμε παλιά . Κρίμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...