Προς το περιεχόμενο

H Meizu λέει ότι την "κόπιαρε" η Apple, ενώ η Oppo ότι δεν εντυπωσιάστηκε από τη Retina HD


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή εγώ που έχω το iphone μέσα στο ceed??? :P

Έχεις μισό retina σε status, θες και ένα καλό αυτοκίνητο για να ανέβεις

 

Btw τι σκατά συμβαίνει στους σημερινούς 20αρηδες; μάλλον είναι ζόρι να μεγαλώνεις αυτή την εποχή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Έχεις μισό retina σε status, θες και ένα καλό αυτοκίνητο για να ανέβεις

Btw τι σκατά συμβαίνει στους σημερινούς 20αρηδες; μάλλον είναι ζόρι να μεγαλώνεις αυτή την εποχή..

οταν αναφερομαι στα συγκριση με τα αμαξια, μιλαω για το μοτιβο που ακολουθουμε σε ολα τα πραγμτα της ζωης μας...

εσυ φιλε που εχεις ceed (για το οποιο παρεπιμπτοντως εγραψα οτι κανει τα παντα εξισου καλα με τα audi) αν ειχες 60.000€ να σε περιμενουν για αμαξι παλι το ceed θα επαιρνες???

 

ετσι και το κινητο... αν δεν πεθανεις με το να δωσεις και 300€ παραπανω για το iphone, ε... θα τα δωσεις!!!

 

προσωπικα μου ειναι αδιαφορο τι θα παρει ο καθενας, με ενοχλει ομως αυτη η υποκριτικη αντιδραση του τυπου μα γιατι παιρνετε iPhone ??? ειναι αδιανοητο!!!...

 

Κυριοι, οσο πιο πολλα χρηματα εχουμε τοσο θα αγοραζουμε στο οριο των δυνατοτητων μας...

 

και οσο δηθεν ειναι να παιρνεις iphone για μουρη, αλλο τοσο δηθεν ειναι να το ψευτοσνομπαρεις γιατι δεν μπορεις να σκασεις τα 800€...

 

Με συγχισατε... θα παρω το YUGO μου και θα παω για καφε στο vive mar στη Βουλα να ηρεμησω...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι και το κινητο... αν δεν πεθανεις με το να δωσεις και 300€ παραπανω για το iphone, ε... θα τα δωσεις!!!

 

 

Όχι.

Θα τα δώσεις αν σου κάνει αυτό που σου προσφέρει το κινητό.

Απλά πράγματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως αν και έχω και ένα Audi τα παραπάνω λεφτά για το iPhone δε τα δίνω, γιατί πολύ απλά θα είναι ένα περιττό έξοδο που εκτός των άλλων δε θα καλύπτει πλήρως τις ανάγκες μου λόγω του ios.

 

Οπότε αυτό που λες δεν ίσχυε, δε προσπαθούμε όλοι να πάρουμε το πιο ακριβό χωρίς λόγο, αλλά αυτό που μας χρειάζεται και μας αρέσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

εσυ φιλε που εχεις ceed (για το οποιο παρεπιμπτοντως εγραψα οτι κανει τα παντα εξισου καλα με τα audi) αν ειχες 60.000€ να σε περιμενουν για αμαξι παλι το ceed θα επαιρνες???

 

 

 

Όχι δεν θα έπαιρνα ceed, αλλά ούτε και Audi! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν αναφερομαι στα συγκριση με τα αμαξια, μιλαω για το μοτιβο που ακολουθουμε σε ολα τα πραγμτα της ζωης μας...

εσυ φιλε που εχεις ceed (για το οποιο παρεπιμπτοντως εγραψα οτι κανει τα παντα εξισου καλα με τα audi) αν ειχες 60.000€ να σε περιμενουν για αμαξι παλι το ceed θα επαιρνες???

 

ετσι και το κινητο... αν δεν πεθανεις με το να δωσεις και 300€ παραπανω για το iphone, ε... θα τα δωσεις!!!

 

προσωπικα μου ειναι αδιαφορο τι θα παρει ο καθενας, με ενοχλει ομως αυτη η υποκριτικη αντιδραση του τυπου μα γιατι παιρνετε iPhone ??? ειναι αδιανοητο!!!...

 

Κυριοι, οσο πιο πολλα χρηματα εχουμε τοσο θα αγοραζουμε στο οριο των δυνατοτητων μας...

 

και οσο δηθεν ειναι να παιρνεις iphone για μουρη, αλλο τοσο δηθεν ειναι να το ψευτοσνομπαρεις γιατι δεν μπορεις να σκασεις τα 800€...

 

Με συγχισατε... θα παρω το YUGO μου και θα παω για καφε στο vive mar στη Βουλα να ηρεμησω...

Δεν ειμαστε 16χρονα να κυνηγαμε ολοι το iphone.

Απλα δεν ειμαστε χαζοι να πληρωνουμε 800 ευρω για κινητο που θελει 300 ευρω να κατασκευαστει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαστε 16χρονα να κυνηγαμε ολοι το iphone.

Απλα δεν ειμαστε χαζοι να πληρωνουμε 800 ευρω για κινητο που θελει 300 ευρω να κατασκευαστει.

Δηλαδή μόνο τα 16χρονα θέλουν iPhone και εσύ πληρώνεις τα πάντα σε τιμή κόστους.. Μπράβο..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και μου αρεσει πολυ η αππλ κατοχοσ ιποντ 5 τωρα ,  και παλιοτερα ιπαντ ρετινα  σορρυ αλλα τα δυο κηνιτα της ενφανισιακα ειναι χαλια... δεν θα το αγοραζα με τιποτα.  προτιμο  να αγορασω αν θελω ιφον μονο το 5 μονο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαστε 16χρονα να κυνηγαμε ολοι το iphone.

Απλα δεν ειμαστε χαζοι να πληρωνουμε 800 ευρω για κινητο που θελει 300 ευρω να κατασκευαστει.

 300 θελουνε τα υλικα. Πιστευεις δεν χρειαζεται R&D, software, hardware developers και αλλα χιλια δυο? Δεν εχουνε τα ιδια εξοδα με τις κινεζικες εταιριες που πληρωνουν για ολη την r&d φαση και τους developers 10 ευρω και δεν τους νοιαζει το quality control.

  Οι κινεζικες εταιριες μπορουν και πουλανε σε τετοιο κοστος επειδη ακριβως καποιες μεγαλες εταιριες δωσανε δις σε r&d ωστε να γινουν τα κομματια των σημερινων κινητων φτηνα για μαζικη παραγωγη.

 

  Δεν το κανανε προφανος για μενα η για σενα, αλλα να μπορεις και εσυ να καταλαβεις οτι εχει τεραστια διαφορα το 300 ευρω αξιας των υλικων, και της αξιας ενος προιοντος.

 

  Αμα αυριο για χομπι η το δεις σαν ευκαιρια ξεκινησεις να φτιαχνεις ενα ποδηλατο και σου παρει 10 μηνες και 300 ευρω υλικων, το ποδηλατο θα το πουλησεις 300 ευρω? Το θεωρω πραγματικα απιστευτο που μπαινω στην διαδικασια να το εξηγησω σε καποιον αυτο...

 

PS: E οχι δεν ειναι το ιδιο το Ceed με ενα BMW η ενα Audi. Απο τους κινητηρες μεχρι το εσωτερικο τους , τις ανεσεις που προσφερουν και τα υλικα που χρησιμοποιουνε. Το να μην σου καλυπτει τις αναγκες το IOS το δεχομαι 100%, και εμενα πριν απο 2,3 χρονια δεν θα μου τις καλυπτε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ενα δεν μπορω να καταλαβω ακομα αν και ειμαι 50 ετων

θυμα τις τεχνολογιας,τις καλες εποχες(χρηματικα μιλαω) τα ηλεκτρονικα που ειχα στο σπιτι κοστιζαν  απο 20000~25000 ευρω καμμοια 10ρια cpu αλλα τοσα m/b 5~6 vga 3 psu 1200watt cascade μπουκαλες για αζωτο και πολλα αλλα

αυτο ηταν ενα hobby δεν λεω αν ηταν σωστο η λαθος δεν μπορω ομως να καταλαβω γιατι πρεπει να δωσω 800+ ευρω

για ενα κινητο οταν μπορω να κανω τα ιδια αν οχι και καλυτερα με 1 κινητο τον 300~400 ευρω

για να μην θεωρηθω fan τις μιας μεριας iphone η τις αλλης android ειχα iphone 1,iphone 2 iphone 3s  iphone 4 ολα jailbreak μετα απο αυτα περασαν πολλα android phone απο χερια μου τωρα ειμαι με 1 samsung s3 neo με paranoid 4.5 ειναι αψογο με 200 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου ειχες ολα αυτα τα iphone γτ δεν τα γραφεις σωστα??? φιλικα ρωταω!!! :)

εγω ενα δεν μπορω να καταλαβω ακομα αν και ειμαι 50 ετων

θυμα τις τεχνολογιας,τις καλες εποχες(χρηματικα μιλαω) τα ηλεκτρονικα που ειχα στο σπιτι κοστιζαν  απο 20000~25000 ευρω καμμοια 10ρια cpu αλλα τοσα m/b 5~6 vga 3 psu 1200watt cascade μπουκαλες για αζωτο και πολλα αλλα

αυτο ηταν ενα hobby δεν λεω αν ηταν σωστο η λαθος δεν μπορω ομως να καταλαβω γιατι πρεπει να δωσω 800+ ευρω

για ενα κινητο οταν μπορω να κανω τα ιδια αν οχι και καλυτερα με 1 κινητο τον 300~400 ευρω

για να μην θεωρηθω fan τις μιας μεριας iphone η τις αλλης android ειχα iphone 1,iphone 2 iphone 3s  iphone 4 ολα jailbreak μετα απο αυτα περασαν πολλα android phone απο χερια μου τωρα ειμαι με 1 samsung s3 neo με paranoid 4.5 ειναι αψογο με 200 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε λιγο και ο ζερβουδακης θα τα χωνει στην apple. .. σοβαρα τωρα οσο κανουν τετοιες μαιμουδιες τοσο θα μας ωθουν να αγοραζουμε προιοντα της apple

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  800 ευρω εχει στην Ελλαδα μην μπερδευεσαι. Στην υπολοιπη Ευρωπη 300 με συνδεση το plus με 64 gb. Και σε λιγους μηνες θα ειναι δωρεαν η κατω απο 100 ευρω.

 

http://www.vodafone.de/privat/handys/iphone-6-plus.html

 

Μαλλον εσυ μπερδευεσαι, πρωτον μιλαμε για την Ελλαδα και δευτερον, αν αυτο εχει 300 με συνδεση καποια αλλα (καλυτερα) ειναι δωρεαν... απλα σε αυτο πληρωσνεις το ... μηλο.

δεν νομιζω να γνωριζει κανεις τις Meizu,Oppo.εαν ρωτησουμε τους καταναλωτες πιο πολυ γνωριζουνε τα turbox κινητα

αν η παρουσιαση του ΜΧ4 γινοταν πρωτη ειδηση στα δελτια ειδησεων... λες να μην την ηξεραν?

εχετε μεγαλη πλακα μερικοι.... απορω τι δεν καταλαβαινετε? ΣΤΑ ΔΕΛΤΙΑ ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΗΤΑΝ ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΩΝ IPHONE  ΟΠΩΣ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ....γιατι αραγε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαστε 16χρονα να κυνηγαμε ολοι το iphone.

Απλα δεν ειμαστε χαζοι να πληρωνουμε 800 ευρω για κινητο που θελει 300 ευρω να κατασκευαστει.

Ενώ αν πάρεις κάποιο άλλο με 800 ευρώ έχει διάφορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...