Προς το περιεχόμενο

Το δωρεάν άλμπουμ των U2, που έφτασε "ουρανοκατέβατο" στους λογαριασμούς iTunes των χρηστών της Apple έφερε αντιδράσεις


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μακάρι να μου στέλνανε το δίσκο δωρεάν.ποιος ξέρει πόσα θα πρέπει να δώσω για τον αγοράσω.αντί να λέτε ευχαριστώ έχετε και παράπονο ?και στην τελική U2 παίρνεις οχι Lady Gaga

 

Δε σου στέλνουν κανένα δίσκο δωρεάν. mp3 άντε flac αρχεία είναι.

2ον είσαι υπερβολικός, υπάρχουν και τα torrent (πάλι flac)

 

 

Αφού τους έχει εκπαιδεύσει η Apple...

Αν δεν το πληρώσουν δεν το θέλουν.

 

Ο καλύτερος μομφασμός γέλιου που είχα ποτέ. Πλάκα πλάκα δεν πείραξε τα φανμπόυς οτι έπρεπε ένα παλιότερο iphone να το κρατάνε με συγκεκριμένο τρόπο (δεν είδα σε τέτοιο βαθμό κράξιμο, μόνο αναφορές προβλημάτων) και τους χάλασε αυτό!!!

 

Τελικά το "less is more" σφηνώθηκε βαθιά στο κεφάλι κάποιων :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Πρώτα απο ολα δεν στο κατεβάζει αυτόματα. Στο τοποθετεί στα αγορασμένα και το κατεβάζεις μόνος σου. Απο την άλλη γούστα ειναι αυτά, εγώ σαν παππούς που άκουσα U2 απο μικρός μια χαρά μου έκατσε. Σε οποίον δεν αρέσει εννοείτε το σβήνει. Τώρα για τις αντιδράσεις, σου χαρίσαμε το γάιδαρο και τον κοιτάς στα δόντια. Έλεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα για τον Bono που στο ξεκίνημά τους ως U2 με τον επαναστατικό και πολτικό τους στίχο αναδείχθηκαν και μεγάλωσαν. Και σήμερα ανακοινώνει συνεργασίες  με πολυεθνικές . Κρίμα και πάλι.

Ήθελα νάξερα τι λένε στον νέο τους άλμπουμ. Μιλάνε για αγάπη (και πάλι) για επανάσταση ή για εκμετάλευση ; Πάντως όχι για προώθηση προιόντων....

 

http://ultimateclassicrock.com/sharon-osbourne-u2-comments/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα δωρεαν το δίνουν οποτε τους χάρισαν...μουσική κσι τους κοιτάνε στα δόντια για να παράφραση το γνωστό λαϊκό απόφθεγμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι ενα σκετο, ξερο U2. Ειναι η επιτομη της γερο-κουλτουρας. Σα να λεμε ΝΤΑΛΑΡΑΣ.

Δε γουσταρεις U2?

Ανηκεις στους αμορφωτους αξεστους ελεηνους σκυλαδες με αντροϊντ.

 

Δε μπορεις να αγγιξεις τους U2. Αγγιζεις το Αγιο δισκοποτηρο? Ποτε. Θα σε βρουνε θαμμενο σε καμια χωματερη σφαγμενο απο το "συστημα".

 

Ελα μωρη Lady Gaga με την ωλαρα σου, που δεν ηξερα οτι διαθετεις. Αλλα μας εξεπληξες ευχαριστα με την αφιξη σου στην Αθηνα. Απεκτησες ενα φανατικο θαυμαστη με την κορμαρα σου και μονο. Προλαβαινω για εισιτηρια?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι fan των  U2 από τότε που ήρθαν Θεσσαλονίκη αλλά κυρίως απο το 2001 (All that you can leave behind).

Είμαι επίσης fan των προϊόντων της apple απο το 2007 (ipod video 60gb). (αλλά και όχι μόνο της Apple)

Την τελευταία εξαετία παρακολουθώ τις παρουσιάσεις iphone αλλά τα τελεταία χρόνια έχουν αρχίσει και μου την καρφώνουν απίστευτα και οι μεν και οι δε και ας πήγα και συναυλίες των u2 Ελλάδα και εξωτερικό και παρόλο που έχω iphone, ipod, ipad και macbook pro. 

Η εικόνα της "τέλειας εταιρείας"  ( the best phone στην παραουσίαση 15 φορές)και του super περφορμερ αλλά και καλού bono (εκλαιγα και γελούσα με την υποψηφιότητα του για νόμπελ ειρήνης) έχουν αρχίσει και με εκνευρίζουν γιατί πρώτον η πρώτη έχει μετριάσει τα προιόντα της και δεύτερον ο Bono με το παρεάκι του αναλώνονται περισσότερο σε pr και επανακυκλοφορίες παλιών δίσκων (boy, achtung baby, κλπ) βγάζοντας στην καλύτερη έναν μέτριο δίσκο τον οποίο ούτε 5 όχι 500 εκκατομύρια δεν θα αγόραζαν;

Μήπως φτάσαμε στο σημείο να χρειαζόμαστε βοήθεια (και οι δύο) για να προωθήσουμε κάτι μέτριο;

Μήπως απλά να σκάσω και να περιμένω το 6αρι (καθαρά και μόνο λόγω μεγαλύτερης οθόνης) και να κάνω γαργάρες τον καινούργιο δίσκο που μου τον έδωσαν και τζάμπα; 

Μήπως απλά βλέπουμε την πτώση στην ποιότητα πιο έντονα όταν τα νούμερα είναι πιο μεγάλα ή μάλλον δυσθεώρητα για τον ανθρώπινο νου; (4εκ προπαργγελίες iphone σε μια μέρα και 500 εκ. downloads με τον δίσκο; )  

Δεν ξέρω, απλά αναρωτιέμαι.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι U2 ρε Apple ;;;

δώσε Παντελίδη και Πάολα στο λαό !!!

 

:P :P :P

 

Τον καίω τον λογαριασμό σε 5 sec χαχαχα, όχι ρε 'συ, τα soundtrack του Jumbo θέλω, όλο το album που τραγούδησε η Στανίση. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...