Προς το περιεχόμενο

Μαξιλάρι για ποιοτικό ύπνο...


nikos-thess

Προτεινόμενες αναρτήσεις

:lol:

 

Από ποιότητα καλό φαίνεται μεν, αλλά τελικά το υλικό μου φάνηκε ελαφρώς σκληρό για τα γούστα μου. Αν θέλετε κάτι μαλακό και... "πουπουλένιο" που λέμε δε θα το συνιστούσα. Πάει πιο πολύ προς ορθοπεδικό θα έλεγα. Μπορείς να αφαιρέσεις υλικό βέβαια γράφει (φυσικό καουτσούκ*), καθώς είναι προσβάσιμα τα 4 γεμίσματα που έχει και να προσθαφαιρέσεις, αλλά δεν ασχολήθηκα καθώς δε νομίζω ότι αυτό θα αλλάξει κάτι στη μαλακότητα.

 

Με άλλα λόγια επειδή δεν είναι το... τυπικό μας μαξιλάρι αλλά πιο ιδιαίτερο και πληρώνεις και κάτι παραπάνω, πρέπει να το διπλοτσεκάρει το θέμα όποιος θέλει να το αγοράσει για να μην εκπλαγεί δυσάρεστα.

 

Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι σε κάποιους δε θα κάνει έτσι;

 

* το οποίο έχει και μια ελαφριά μυρωδιά που στη συσκευασία αναφέρει ότι είναι φθίνουσα και μη χημική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω ήδη παραγγείλει στρώμα ύπνου και θέλω να το συνδυάσω με ένα σωστό μαξιλάρι. Έχετε κάτι να προτείνετε σε μέτριο προς σκληρό κατά προτίμηση σκληρο;

Αυτά που έχουν τις καμπύλες είναι για να κοιμάσαι μόνο σε μια στάση;

Μια τιμή στα 50 ευρώ πιστεύω καλύπτει μεγάλο εύρος επιλογων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Ειναι θεμα συνηθειας τελικα, η χρηση μαξιλαριου;

Ή και επιστημονικα χρειαζεται;

Εχω ακουσει και την αποψη οτι δεν χρειαζεται καθολου!

Εγω αν κοιμηθω χωρις μαξιλαρι, νιωθω να μου κατεβαινει το αιμα στο κεφαλι, αδυνατον!

Τελικα τι ισχυει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αυτά που έχει ο ΑΒ αξίζει κάποιο;Φαίνονται ογκώδη αλλά μαλακά.Εχω συνηθίσει σε απλό μαξιλάρι σχετικά λεπτό και ημίσκληρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 20/09/2017 at 00:10, kristosfm said:

 

Αυτά που έχουν τις καμπύλες είναι για να κοιμάσαι μόνο σε μια στάση;

Οχι απαραιτητα. Εχω τετοιο μαξιλαρι με καμπυλες για τον αυχενα (και σκληρό) και κοιμάμαι και ανάσκελα και στο πλάι. Μονο με τη μουρη κατω μου φαινεται αδυνατον να κοιμηθω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Καλημέρα παιδιά.
Αν ενδιαφέρεται κανείς για Memory Foam μαξιλάρι ύπνου (με τις καλύτερες αξιολογήσεις στο skroutz) σε χαμηλή τιμή, στείλτε μου μήνυμα. Το αγόρασα χθες το απόγευμα, το δοκίμασα χθες βράδυ (με δική μου έξτρα μαξιλαροθήκη, προφανώς, οπότε είναι κυριολεκτικά σαν καινούριο) και σήμερα το δίνω, κανονικά με απόδειξη αγοράς στη συσκευασία του.
Μοναδικός λόγος που το αφήνω είναι επειδή δεν με βοήθησε στο θέμα που έχω με το ροχαλητό. Κρίμα, γιατί είναι πολύ άνετο και βολικό, αλλά έχω μια ιδιομορφία με την σταφυλή μου που έχει σαν αποτέλεσμα να κλείνει ο αεραγωγός μου το βράδυ και να ροχαλίζω έντονα.
(Διαπίστωσα ότι ένα άλλο που έχω με καμπύλες κόβει μεγάλο ποσοστό από το ροχαλητό μου, αν και βέβαια είναι 5 φορές λιγότερο άνετο από αυτό που πήρα χθες και δίνω τώρα... 😐 )
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/9/2014 στις 3:51 ΜΜ, onty είπε

Εμενα πιο πολυ με παραπεμπεις σε κακη διατροφη και στρες, παρα σε προβληματικο μαξιλαρι. Μια ωρα πριν την πεσεις κανε τζοκιν και θα δεις θα ξεραθεις αμμεσως και ολα θα ειναι ανατομικα

δεν επιτρέπεται αυτο που λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...