Προς το περιεχόμενο

Ανταπόκριση από την 79η Δ.Ε.Θ


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλα ενοχλούν πάντως...

Εγώ ξέρω οτι όλα αυτά είτε μικρά events είτε μεγάλα μας βοηθάνε και σαν θέσεις εργασίας αλλά και σαν ενασχόληση ή χόμπι για κάποια νέα παιδιά.

Εμένα με θυμάμαι παιδάκι δημοτικού να πηγαίνω στην Αγγελάκη με 2! λεωφορεία

να αγοράζω με δισκέτες το πρωτο Mortal Kombat

και να μην με νοιάζει τίποτα!

Φίλε που συγκρίνεις την Ελλαδίτσα με το έξω είσαι πολύ άδικος.

Και εσύ που με ευκολία μιλάς για να ερθει η έκθεση στην Αθήνα θα έπρεπε πριν το δημοσιεύσεις να σκέφτεσαι συνολικά... η έκθεση Θεσσαλονίκης είναι απο τα τελευταία σημαντικά γεγονότα που έμειναν στην πόλη.

η Ελλάδα δεν ειναι μονο Αθήνα Κρήτη και Θεσσαλονίκη.

Ο προβληματισμός μας θα έπρεπε να είναι αυτό που είπε ο φίλος με το ταξιδάκι αναψυχής και γνώσεων μαζί.

Γιατί φτάσαμε στο σημείο στα 30+ μας χρόνια να μην εχουμε τη δυνατότητα να κανουμε δυο τρεις φορές το χρόνο αποδράσεις εστω και αυθημερόν σε πράγματα που μας ενδιαφέρουν πραγματικα?

Αυτά είναι τα συγκρίσιμα, πως ένα παιδάκι είχε τρόπο και χρόνο για τα χόμπι πίσω στο '90

ενώ τώρα που έγινε άντρας και δουλεύει δεν του φτάνουνε οι απολαβές για να κάνει ενα ταξίδι των 100 ψωροευρώ και να δεί εκείνο το παιδάκι και πάλι μέσα του?

Και το εκεί μας κατάντησανε ας το αφήσουμε για τους ευθυνόφοβους παππούδες και γονείς μας...

Αυτό το αγαπημένο "τρίτο πρόσωπο" του Έλληνα...

εγώ δεν ξέρω έτσι τα βρήκα... οι άλλοι...

για σύγκρινε αυτή την ατάκα της Ελλάδας με το εξωτερικό...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Αθήνα όμως ζει το 50% του πληθυσμού.

40% με το ζόρι (αν βάλουμε και τους αλβανούς μέσα με ελληνική υπηκοότητα) 

 

στην Θεσσαλονίκη ζεί το 15% και έρχεται απο τις γύρο περιοχές άνετα άλλο ενα 15% :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η εκθεση δυστηχως καμια σχεση με παλια.Το μερος οπου ηταν η google ειχε παρα πολυ λιγα εκθεματα το προσωπικο δεν φαινοταν να ειναι και tech wiz βεβαια τα φαινομενα απατουν, περισσοτερος κοσμος ηταν παραδιπλα και επαιζε με τα lego παρα εβλεπε τις παρουσιασεις.Το cardboard κουτση παρουσιαση γιατι οταν εχεις ενα εκθεμα (low cost) και εχεις 60-70-80 ατομα γυρω σου ποιος θα πρωτοδει τι.Θα μπορουσε να ηταν πολυ καλυτερο με οχι ποιος ξερει τι κοστος.Ποιο πολυ μου αρεσε το σημειο με το ρετρο gaming που ειδα κονσολες που ειχα να δω πολυ καιρο.

 

Οσον αφορα τα υπολοιπα

Οπως και εσεις θεωρω οτι δεν υπαρχει τιποτα χειροτερο απο την συγκεντρωση του πλυθησμου σε ενα μονο μερος γιατι στην ουσια ειναι ενας λογος που πολλα πραγματικα πανεμορφα μερη στην ελλαδα, που θα μπορουσαν να ειναι μερη αποδρασεων και τρομερου τουρισμου βρισκονται ακομα σε σταδιο ερημομενης τριτοκοσμικης χωρας με ελαχιστα αξιοθεατα,ελαχιστη αναπτυξη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...