Προς το περιεχόμενο

3DBnechmark 2001SE σε ΑΤΙ 9200 64ΜΒ


Angelcrow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγόρασα τώρα τελευταία την 9200 64ΜBτις Ατι,και έτρεξα το εν λόγω Benchmark.... και το σκορ που μου έβγαλε ήταν 4438. Τα στοιχεία του υπολογιστή μου τα βλέπετε στην υπογραφή μου. Είναι καλό το σκόρ του Bencmark σε σχεση με τον υπολογιστή μου ή η αγορά ήταν η χειριστη. Σε σχεση με την mx2 στα 32ΜΒ η κατάσταση στα παιχνίδια είναι σαφώς καλύτερη.Η κάρτα μου κόστισε γύρω στα 85 ευρώ. Παιχνιδάκια παίζω κυρίωs rpg kai strategy.

Η κάρτα είχε μέσα και ένα προγραμματάκι για overclocking της redline...

Θα κάνει δουλεία ή θα κάψω την κάρτα.

Για Overclockin συστήματος και κάρτα γραφικών γίνεται τίποτα. Το motherboard είναι της Ιντελ το D815EAA και στο Βιος δεν προσφέρει ρυθμίσεις για το FSB του επεξεργαστή και ούτε για την μνήμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9200SE mou myrizei kai apo thn timh kai apo skor. To skor den einai kai paaaaara poly asxhmo gia to pc sou. Apla na xereis oti h sygekrimenh karta mazi me thn fx5200 64-bit einai as low as you can get sta twrina proionta ths ati kai ths nvidia antistoixa. Vevaia den xerw kata poso tha evaza mia kalh karta se ena pc san to diko sou...

Gia rpg (ta perissotera) kai strategy prepei na eisai ok pantws.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Egw exw PIII 733 overclocked sta 825Mhz kai Hercules GF2MX.Peripou opws eixes esy prin kai pianw arketa katw apo 3000 skor.Fisika pezei poly aneta pexnidia pou den exoun trela grafika opws simulators i doom3 kai paromoia.Skeftomai k gw gia mia 9200 giati parapanw den aksizei sto PC mou wste na anavathmistw ligo se taxythta sta paixnidia..Oi kartes me Ati9200 128MB RAM ine grhgoroteres apo aftes me GF FX5200 i oxi?Pandws ine gyrw sta 10-15 eyrw fthnoteres.Parapanw lefta de dinw me tipota etsi k alliws.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοπικά αγό αγόρασα την συγκεκριμένη κάρτα για τους παραπάνω λόγους...Το Dvi και το Tvout. Δεν έχω και τρελές απαιτήσεις από την κάρτα μου διότι ο υπολογιστής είναι παλιός.Αλλά όσο αφορά τα winxppro ,officexppro είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.Για ποάσα ακόμα χρόνια θα παίζω παιχνίδια τώρα ειδικά που τελείωνουν και τα χρόνια του πανεπιστημίου.Πολλοί λένε να αγόραζα μία ati8500 128Mb αλλά άντε να την βρείς καινούρια.Με την παλιά μου είχα σκορ 2100.. και όπωσ φαντάζεσαι η διαφορά είναι μεγάλη... Πάντως για αγορά 9200 πρόσεξε λίγο την μάρκα.... και δες και κανά συγκριτικό.Το κακό είναι ότι τα συγκριτικά αφορούν κυριώς της ακριβές και όχι τις χαμηλούς κόστους. Η δικιά μου είναι της Sapphire...Από ότι ξέρω οι επιδώσεις εξαρτώνται στις κάρτες γραφικών από τον χρονισμό πυρήνα και μνήμης. Όσο αφορά την ποσότητα μνήμης με τους δικούς μας επεξεργαστές σεν νομίζω να κάνουν τρελή διαφορά τα 64 mb παραπάνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...