Προς το περιεχόμενο

Motorola Moto G (2014) Hands-On


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οι εποχες αλλαξαν και το νεο μοτο δεν ειναι πλεον το καλυτερο φθηνο τηλεφωνο. εχει καλυτερη καμερα απο το προηγουμενο και τιποτε αλλο. παιρνεις το παλιο με 50 ευρω λιγοτερα και εισαι αρχοντας. αν πας στα 200 παιζουν κινεζικα με πολυ καλα σπεκς πλεον και με λιγα παραπανω παιρνεις μτχ g2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

είναι λυπηρό που φτάσαμε οι 5'' να είναι το standard..

 

Τεράστια κινητά και χάνουμε σιγά σιγά την αίσθηση του φορητού. Αν το καλοσκεφτείς χρόνο με το χρόνο η μικρότερες διαστάσεις εξαφανίζονται και την θέση του παίρνουν όλο και μεγαλύτερες. Ακόμα και με μικρά bezels το 4.3'' είναι ήδη αρκετά μεγάλο για να χωρέσει σε τσέπες.

 

Τι να πεις, φαίνεται τις ζητάει ο κόσμος. 

 

Εσυ τι λες; Που 'ζηταει' ο κοσμος να κανει browsing;

Σε 4" ή σε 5-5.5?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καινουριο εχει 1,5 Sar.

 

Το παλιο μικροτερο:

 

http://www.gsmarena.com/motorola_moto_g-5831.php

Επειδη το sar  που αναφερεις ειναι οχι  μονο εξωπραγματικο αλλα και απαγορευτικο, εχεις καποιο λινκ να το δουμε? μηπως μας δινεις το sar για USA? που ειναι παντα πιο μεγαλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνεται με 1GB ram να έχει την Kit Kat ενώ άλλες συσκευές π.χ. galaxy s3 με ίδια ram να μην την παίρνουν με βασική δικαιολογία την έλλειψη επαρκούς ram?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι λυπηρό που φτάσαμε οι 5'' να είναι το standard..

 

Τεράστια κινητά και χάνουμε σιγά σιγά την αίσθηση του φορητού. Αν το καλοσκεφτείς χρόνο με το χρόνο η μικρότερες διαστάσεις εξαφανίζονται και την θέση του παίρνουν όλο και μεγαλύτερες. Ακόμα και με μικρά bezels το 4.3'' είναι ήδη αρκετά μεγάλο για να χωρέσει σε τσέπες.

 

Τι να πεις, φαίνεται τις ζητάει ο κόσμος. 

δεν το ζηταει ο κοσμος αλλα το μαρκετινγκ..

Καποτε ειχες Nokia 3210 και το ελεγες παντοφλα μεχρι που εφτασες στο Simens SL55 και τωρα ξανα οσο παμε και αυξανουμε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι εποχες αλλαξαν και το νεο μοτο δεν ειναι πλεον το καλυτερο φθηνο τηλεφωνο. εχει καλυτερη καμερα απο το προηγουμενο και τιποτε αλλο. παιρνεις το παλιο με 50 ευρω λιγοτερα και εισαι αρχοντας. αν πας στα 200 παιζουν κινεζικα με πολυ καλα σπεκς πλεον και με λιγα παραπανω παιρνεις μτχ g2.

Και ελευθερο χρόνο να ψάξεις και να σβήσεις τα κινεζικα bloatware. Και update το ξεχνάς εκτος αν έχεις πολύ όρεξη η το υποστηρίζουν οι xda κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το sar  που αναφερεις ειναι οχι  μονο εξωπραγματικο αλλα και απαγορευτικο, εχεις καποιο λινκ να το δουμε? μηπως μας δινεις το sar για USA? που ειναι παντα πιο μεγαλο?

 

Για το αμερικανικο λεει ρε, νομιζω το μειστο μεχρι 0.8 πανε μπορει κ πιο κατω. το περσινο ειχε 0.7 και κατι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνεται με 1GB ram να έχει την Kit Kat ενώ άλλες συσκευές π.χ. galaxy s3 με ίδια ram να μην την παίρνουν με βασική δικαιολογία την έλλειψη επαρκούς ram?

 

 

Γιατι το προβλημα της Samsung δεν ειναι οτι δεν χωραει το κιτκατ στο 1GB αλλα το Touchwiz. Εχω το S4 αυτη τη στιγμη, και μου μενουν ελευθερα οταν εχω τα παντα κλειστα βια 1.12 GB οποτε φαντασου τι θα γινοταν στο 1. Το σωστο θα ηταν να αφαιρεσει το bloatware και να δωσει μια εκδοση στον κοσμο να βαλει αν θελει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ τι λες; Που 'ζηταει' ο κοσμος να κανει browsing;

Σε 4" ή σε 5-5.5?

ναι προφανώς. Είναι δεδομένα τα πλεονεκτήματα των "μεγάλων" ιντσών. Αλλά με αυτή τη λογική άντε να πάμε στις 7'' και γιατί όχι στις 8''.

Η να στο πω αλλιώς σε πιο tablet "ζητάει" κάνει ο κόσμος καλύτερο browsing; Στις 7'' ή στις 10''. Οπως καταλαβαίνεις από μόνο του δεν στέκει αυτό το επιχείρημα.

 

Αν ρωτάς εμένα και τους ομοϊδεάτες μου δεν περιμένω το κινητό μου να κάνω browsing. Ουτε καν την ταμπλέτα που δεν έχω από άποψη καθώς με ένα subnotebook τα κάνεις όλα καλύτερα. Θέλω το "έξυπνο" κινητό μου να είναι ένας συμβιβασμός. Και να κάνω και browsing (στην ανάγκη) και να χωράει στην τσέπη/μπανάνα/χούφτα κτλ.. Οι 5'' μου είναι ΠΟΛΥ μεγάλες και δεν έχω αντίρρηση να υπάρχουν για αυτούς που τις θέλουν, απλά με πιάνει το παράπονο που σταμάτησαν να βγαίνουν "καλά" κινητά σε μικρότερες ιντσες. Εγώ δηλαδή που θέλω κινητό με "αξιοπρεπή" κάμερα αλλα μικρή οθόνη είμαι στην απέξω. Οτι 4'', 4,3'' απέμεινε να κυκλοφορεί είναι Low specs χωρίς συνήθως ούτε led στην κάμερα.. Αυτό είναι το πρόβλημά μου. θέλω κινητό να με καλύπτει και δεν βρίσκω εκτός ολίγων και αυτών ΟΡΙΑΚΑ  (συμβιβασμός) πχ sony z1 mini και αυτό είναι κοντά σε μέγεθος με το  L9 II που έχει 4.7'' οθόνη. Και τα δύο σύντομα δεν θα υπάρχουν και οι αντικαταστάτες τους είναι μεγαλύτερα κινητά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το sar  που αναφερεις ειναι οχι  μονο εξωπραγματικο αλλα και απαγορευτικο, εχεις καποιο λινκ να το δουμε? μηπως μας δινεις το sar για USA? που ειναι παντα πιο μεγαλο?

 

Δεν εχω βρει ακομα καποιο site που να γραφει το sar που ισχυει για Ευρωπη.Οσα εχω βρει γραφουν απλα το sar.Πχ εδω-Κοιτα κατω εκει που γραφει other features:

 

http://www.flipkart.com/moto-g-2nd-gen/p/itmdygz8gqk2w3xp

 

Αν το 1,5 sar ισχυει μονο για USA και για Ευρωπη ειναι παντα χαμηλοτερο τοτε ισως εχει φυσιολογικες τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη την στιγμη ποια κινητα με 8mp καμερα, gorilla glass που να έχουν και 4G με τιμή κάτω απο 200 ευρώ είναι διαθέσιμα στην Ελλάδα για αγορά;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη την στιγμη ποια κινητα με 8mp καμερα, gorilla glass που να έχουν και 4G με τιμή κάτω απο 200 ευρώ είναι διαθέσιμα στην Ελλάδα για αγορά;;

 

Το κινητό αυτο ομως δεν ειναι 4g!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...