Προς το περιεχόμενο

BendGate. Επίσημη απάντηση της Apple σχετικά με το iPhone 6 Plus που... λυγίζει


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 173
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εννοω κανε το τεστ που εκανε ο τυπος και το λυγισε σε 2-3 6plus σε βιντεο,να δεις πως το βουλωνουν ολοι..

 

Εσείς αν αγοράζατε ένα smartphone ακριβό ή σχετικά ακριβό ή τέλος πάντων μια τιμή θα κάνατε τέτοια test?

Δεν νομίζω να λυγίζει το iPhone+ με απλή καθημερινή χρήση. Ο καθένας προσέχει τα πράγματα του όσο καλύτερα μπορεί.

Εγώ πάντος αυτό κάνω, απολαμβάνω τις συσκευές μου και είναι σαν καινούργιες όταν μεταπωλούνται.

 

...Έχει ξεκινήσει ήδη η πτώση!

 

Τρέχω να πουλήσω τις μετοχές μου!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοτε γιατι πληρώνεις design? αν πληρώνεις καμπύλες, ωραιες γραμμες και το βαζεις σε μια ακυρη θήκη, τοτε πες στην εταιρια να μην πληρώνει design που να κερδισει σε κοστος... για εμενα το 4αρι ειναι μια ομορφη συσκευη, τους βλεπω ολους και βαζουν κατι καγκουροθηκες και τρελλαινομαι..επισης, πολυ λενε οτι ειναι ωραιο ενα λεπτο κινητο, αλλα με την θηκη παιρνει και 3-4 χιλιοστα ακομα, οποτε το σωστό ειναι "ωραιο ειναι το λεπτο κινητο ωστε με την θήκη να γινει γκουρμουτσα"

  μα τοσο μεγαλο κινητο χωρις υποτυπώδη θηκη??δεν ειναι σαν το 4αρι σε μεγεθος..

 

 

και δεν ειναι δα και desire hd σε ποιοτητα ...(αλουμινενιο χωρις θηκη 5ο χρονο το κρατα το ανηψακι μου,...)

 

παντως το 4αρι και το 5αρι κι εγω χωρις θηκη τα ειχα...αλλα ηταν μικρα κινητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σε σχέση με ένα samsung S5 για παράδειγμα,θαρρώ στην ίδια κατηγορία παίζουν,είναι συνολικά καλύτερο το 6;

Έχει καλύτερη κάμερα,καλύτερο επεξεργαστή,μεγαλύτερη μπαταρία,αποδοτικότερη χρήση της κ.ο.κ.;

Η νέα έκδοση του ios προσέφερε κάτι στον κόσμο της τεχνολογίας;Γιατί μόνο κραξίδι είδα,για καινοτομίες που το android έχει κάτι χρόνια τώρα.

 

Τελικά σαλεύει ή όχι;Αποφασίστε να πάμε σε θέματα που έχουν αξία πραγματική.

Η κάμερα του 6 είναι καλύτερη του s5 σύμφωνα με τα reviews

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά υπάρχουν πολλοί που πιστευουν ότι η apple είναι πολύ μεγάλη για να πεθάνει.

Αλλά σε μια καπιταλιστική κοινωνία αυτό είναι αδύνατο.Τι να πρωτοθυμηθούμε?Enron?Ένα κλασσικό παράδειγμα

Πραγματικά  το μήλο το οποίο ουσιαστικά τελευταία δεν καινοτομεί και γενικότερα μετά τον χαμό του τεράστιου ιδρυτή της έχει χάσει την δυναμική της είναι καταδικασμένη σε βάθος χρόνου σε αφασία.

Τώρα να μας δείχνουν κάποιοι το ρεκόρ της[την κορύφωση της}καταντά αστείο/ανέκδοτο.

Πολύ σύντομα θα είναι και στο 50 η τιμή της.Εδώ θα είμαστε και θα αρχίσει σε βάθος χρόνου η αντίστροφη μέτρηση μια από τις πιο γελοίες και υπερτιμημένες εταιρίες  της ιστορίας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάμερα του 6 είναι καλύτερη του s5 σύμφωνα με τα reviews

 

Νομίζω,"παραδοσιακά" βγάζει καλύτερες φωτογραφίες από τον ανταγωνισμό.Δεν ξέρω αν είναι ο αισθητήρας,ή τα 20 προγράμματα που τρέχουν από πίσω,αλλά κουνημένη /σκοτεινή φωτογραφία δε βγάζεις με προιόν apple.Δε σε αφήνει :P

 

Όπως δε σε αφήνει και να μην ανεβάσεις τις φωτογραφίες αυτές στο cloud,αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.Κάποιος παραπάνω το ανέφερε και σαν "ευκολία χρήσης των προιόντων apple".Αν αποφασίζει για εμένα,ναι,όλα εύκολα είναι.

Είναι κουραστικό π.χ. να πρέπει να λες στην εφαρμογή που είσαι.Ας στέλνει τα στοιχεία αυτόματα και μόνη της...κάτι σαν windows.

 

Τι άλλο κάνει καλύτερα το μηλοτηλέφωνο;

Και να εξηγήσω γιατί με απασχολεί..και να τελειώνω γιατί offtopic το πήγα πολύ.

Σαφώς bill τόσο πουλάει η εταιρεία,και δε θα καθορίσουμε εδώ μέσα την τιμολογιακή πολιτική της.Αλλά τις isheep ουρές βλέπει η huawei,και τις isamsung for that matter,και θα βγάλει αλουμινιένο case που δε λυγίζει με 700 ευρώ και αυτή στο τέλος.

Κοινώς,όσο υπάρχουν κατασκευαστές που χρεώνουν ακριβά αυτό που πουλάνε,και δεν είναι αυθαίρετη δική μου γνώμη,στο τέλος όλοι θα χρεώνουν για μεταξωτές κορδέλες τα φύκια τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε χρόνο η apple πεθαίνει πραγματικά όπως κάποιοι μερικοί λέτε , κάπου διάβασα ότι και ο Νοστραδαμος το προέβλεψε . Ας σοβαρευτούμε λοιπόν κ ας κοιτάξουμε ότι από το πρώτο iphone μέχρι κ σημερα κάποιος βγάζει μια μαμακια για να δυσφημίσει την apple κ τα τηλέφωνα της . Και ποιος μου λέει ότι με 5 εκατομμύρια πώλησης την ημέρα δεν υπάρχουν εταιρίες που έχουν χρηματοδότηση αυτή την σκευωρία . Αν όψει note 4 και το 27% χρηστών που αγόρασαν iphone 6 k 6 plus ήρθε από android . Τυχαίο εεεεε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάμερα του 6 είναι καλύτερη του s5 σύμφωνα με τα reviews

Αρκετά μονόπλευρη η οπτική σου..

 

http://www.dailytech.com/iPhone+6s+Focus+Pixels+Are+Already+Used+in+Galaxy+S5/article36587c.htm

 

At the end of the day, it's entirely possible that the Lumia 1020, Galaxy S5, and iPhone 6+ would each score wins for best image under certain circumstances. - See more at: http://www.dailytech.com/iPhone+6s+Focus+Pixels+Are+Already+Used+in+Galaxy+S5/article36587c.htm#sthash.iYeR2h0F.dpuf
At the end of the day, it's entirely possible that the Lumia 1020, Galaxy S5, and iPhone 6+ would each score wins for best image under certain circumstances

 

At the end of the day, it's entirely possible that the Lumia 1020, Galaxy S5, and iPhone 6+ would each score wins for best image under certain circumstances. - See more at: http://www.dailytech.com/iPhone+6s+Focus+Pixels+Are+Already+Used+in+Galaxy+S5/article36587c.htm#sthash.iYeR2h0F.dpuf

 

Και αυτή είναι η μόνη αλήθεια. Το καθένα είναι καλύτερο σε κάποιους τομείς από το άλλο. Η γενικότητα "η κάμερα του 6 είναι η καλύτερη που υπάρχει είναι μονόπλευρη.

 

Σήμερα μου στείλανε κάτι αρχεία από mail στη δουλειά, τα ξεζιπαρα, τα έκανα επεξεργασία σε excel, edit μια pic και τα έστειλα. Με android αυτά, ούτε που να σκεφτώ πως θα τα έκανα όλα αυτά εύκολα σε iphone. Από την άλλη πήγα μετά να ανοίξω την camera και για 2 sec κόλλησε. (galaxy s4) Που είναι ένα iPhone δεν θα κόλλαγε.

Δέχεσαι τι θες να έχεις και προτιμάς και διαλέγεις.

 

Τα άλλα είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά υπάρχουν πολλοί που πιστευουν ότι η apple είναι πολύ μεγάλη για να πεθάνει.

Αλλά σε μια καπιταλιστική κοινωνία αυτό είναι αδύνατο.Τι να πρωτοθυμηθούμε?Enron?Ένα κλασσικό παράδειγμα

Πραγματικά  το μήλο το οποίο ουσιαστικά τελευταία δεν καινοτομεί και γενικότερα μετά τον χαμό του τεράστιου ιδρυτή της έχει χάσει την δυναμική της είναι καταδικασμένη σε βάθος χρόνου σε αφασία.

Τώρα να μας δείχνουν κάποιοι το ρεκόρ της[την κορύφωση της}καταντά αστείο/ανέκδοτο.

Πολύ σύντομα θα είναι και στο 50 η τιμή της.Εδώ θα είμαστε και θα αρχίσει σε βάθος χρόνου η αντίστροφη μέτρηση μια από τις πιο γελοίες και υπερτιμημένες εταιρίες  της ιστορίας

Ωχ, και άλλος προφήτης... :P

Τόσα χρόνια μυαλό δεν βάλατε... ;) Εκτός και αν είστε πιτσιρικάδες και παρακολουθείτε τα πράγματα τα τελευταία 2-3 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην το λες, το μεσημερι πηγα σε iPad φιλου που δεν εμπαινε σε WiFi για κανενα λογο, βρε ανοιγοκλεινα το WiFI, βρε αλλαζα IP, ανοιγοκλεινα ρουτερ, τιποτα...ολα κανονικα, κανενα προγραμμα δεν ετρεχε, αυτο εκει, κοιταξα για την αναβαθμιση, δεν την ειχαν κανει... τελικα, ενα restart κανει θαυματα...δεν κανει τρελα πραγματα, ενας μεσηλικας ειναι, τον καιρο βλεπει, τις ειδησεις, κατι χαρτες, αυτο ηταν ολο (του το εφερε ο γιος απο Αυστραλια, δεν θα το αγοραζε μονος του)

Που είναι ένα iPhone δεν θα κόλλαγε.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλά υπάρχουν πολλοί που πιστευουν ότι η apple είναι πολύ μεγάλη για να πεθάνει.

Αλλά σε μια καπιταλιστική κοινωνία αυτό είναι αδύνατο.Τι να πρωτοθυμηθούμε?Enron?Ένα κλασσικό παράδειγμα

Πραγματικά  το μήλο το οποίο ουσιαστικά τελευταία δεν καινοτομεί και γενικότερα μετά τον χαμό του τεράστιου ιδρυτή της έχει χάσει την δυναμική της είναι καταδικασμένη σε βάθος χρόνου σε αφασία.

Τώρα να μας δείχνουν κάποιοι το ρεκόρ της[την κορύφωση της}καταντά αστείο/ανέκδοτο.

Πολύ σύντομα θα είναι και στο 50 η τιμή της.Εδώ θα είμαστε και θα αρχίσει σε βάθος χρόνου η αντίστροφη μέτρηση μια από τις πιο γελοίες και υπερτιμημένες εταιρίες  της ιστορίας

κανένας δεν μπορεί να ξέρει πως θα εξελιχθούν τα πράγματα,μέχρι πιο παλιά νομίζαμε με τις nokia-sony ericsson ότι τα κινητά ήταν τούμπανα μέχρι που έγινε το άλμα που ξεκίνησε η apple με το αιφονι και ακολούθησε για να απογειώσει το android φέρνοντας high end επιδόσεις σε προσιτό κόστος.

το τι θα βγει,ποιος θα το βγάλει και πως θα εξελιχθούν τα πράγματα δεν το ξέρουμε.

πάντως αντικειμενικά την apple δεν την βλέπω και τόσο καλά γιατί υπάρχουν συμφέροντα που μπορεί να την πολεμούν και να επιρρεάζουν ακόμα και απο μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...