Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσαν οι νέες GoPro HERO4 Black και HERO4 Silver


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ανεβασα δυο βιντεο και αγνοισες το ενα που διχνει ξεκαθαρα chest mount smartphone οποτε το να λες τον τραβαει ο αλλος βιντεο μειωνει την αντιλειψη σου..το iphone 6 δεν εχει 1000 ευρω.Δεν χρειαζεσαι καν iphone 6..δεν ειναι το μονο κινητο με ληψη 30+fps.....τεσπα βλεπω εισαι hater της apple απλα και κολισες στο οτι εγω ανεφερα το 5s και λες τις βλακιες περι λυγισματος..το πολυ hating εχει θολωσει την κριση σου.α και οσο για την μπαταρια ξυπνα λιγο ειμαι κατοχος gopro δες και τις αγγελιες μου πριν μια βδομαδα πουλησα μια , τρεχα τραβα 2 ωρες 1080 60fps να δουμε αν κραταει η μπαταρια.Η διαφορα εινΙ οτι εγω τ εχω δοκιμασει και τα δυο και εκφραζω γνωμη και για τα δυο ενω εσυ απλα σνομπαρεις επειδη μισεις την apple

Καταρχάς, το ότι το ένα από τα βίντεο δείχνει αυτό που λες, δεν αναιρεί το γεγονός ότι το 2ο βίντεο είναι άσχετο τελείως με αυτό που θες να αποδείξεις. Κάτοχος GoPro 2 είμαι κι εγώ, αλλά κουβέντα με fanboys της Apple δεν κάνω, όταν μου συγκρίνουν κινητό με action camera. Το ότι είσαι κάτοχός της, δεν σημαίνει απαραίτητα ότι ξέρεις και τις διαφορές στην χρήση τους, όπως μας αποδεικνύει η σύγκρισή σου. Φιλικά, δεν έχω κάτι μαζί σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς, το ότι το ένα από τα βίντεο δείχνει αυτό που λες, δεν αναιρεί το γεγονός ότι το 2ο βίντεο είναι άσχετο τελείως με αυτό που θες να αποδείξεις. Κάτοχος GoPro 2 είμαι κι εγώ, αλλά κουβέντα με fanboys της Apple δεν κάνω, όταν μου συγκρίνουν κινητό με action camera. Το ότι είσαι κάτοχός της, δεν σημαίνει απαραίτητα ότι ξέρεις και τις διαφορές στην χρήση τους, όπως μας αποδεικνύει η σύγκρισή σου. Φιλικά, δεν έχω κάτι μαζί σου.

το ενα βιντεο ηταν για να διξει τα mounts το αλλο για να διξει ποσο ποιοτικο μπορει να γινει ενα βιντεο με κινητο.δεν ειμαι fanboy ουτε καν εχω δικο μου iphone.Αλλα το σκεφτομαι να παρω μιας και εχω χρησιμοποιησει σε αρκετα βιντεο και ειναι εξαιρετικο.Πιστεψε με ασχολουμε με τοσα extreme sports και video editing που ξερω πολυ καλα την χρηση των δυο συσκευων.Απλα ειμαι ανοιχτομυαλος και ακριβος επειδη γνωριζω τις δυνατοτητες τους κανω συγκρηση,Προφανος εσυ δεν τις γνωριζεις και σου φενεται παραλογο οπως σε πολλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος συγκρίνει την GoPro με κινητό, θα πρέπει να είναι τελείως άσχετος με το αντικείμενο και ο χαρακτηρισμός είναι επιεικής. Πώς είναι δυνατόν να κάνω surfing/mountain bike κλπ extreme sports και να τραβάω με το κινητό; Δέχομαι ότι υπάρχουν και καλύτερες/φθηνότερες κάμερες, όχι όμως να συγκρίνουμε action camera με κινητό. Ας βάλει το iPhone του αυτός που έκανε το σχετικό post πάνω στην ιστιοσανίδα του πχ να δούμε πόσο καλά τραβάει!

 

Σαν να πηγαίνω εγώ σε άρθρο για κινητό και να λέω "τι 13MP φωτογραφική μηχανή, άμα πάρω την τάδε επαγγελματική μηχανή δεν πιάνει μία το κινητό"...

Σωστός...πές τα ρε φίλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περι οθονης.

 

Η Gopro δεν προκειται να εχει LCD οθονη . εδω και χρονια υπαρχει το εξτρα (more profit for them) LCD Bacpac 

 

Πρωτος λογος πως η ειδηση/ photos ειναι fake

 

 

Περι τιμολογησης

 

Hero3 , hero3+ , hero4 , hero5 , hero6 (μαλλον)

Black edition => 399 $

 

Hero1 Hero2 Hero3, Hero3+ hero4, hero5, hero6 Siler edition => 299$

 

η τιμη δεν αυξανεται(299$) απλα προσθεσαν το επαγγελματικο μοντελο (399$).

 

 

ειναι Extreme camera => θες οσο τον δυνατον μικροτερη και ελαφρυτερη.

 

Αν βαλεις εξαρχης lcd την κανεις πιο βαρια (οι περισσοτεροι που την παιρνουν για τον λογο που φτιαχτηκε δεν χρειαζονται LCD ουτε αγοραζουν το LCD Bacpac) και πιο μεγαλη (μεγαλυτερη αντισταση απο τον αερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις την μαύρη 3 + οπως και εγω δεν υπαρχει λόγος κανενας για αλλαγή.Λεγανε οτι η καινουρια θα τραβάει και 3d χωρις να εχεις δυο κάμερες και αφού δεν εγινε τοτε δεν αγοράζω τιποτε.Το μειονέκτημα για μενα ειναι η νύχτα δεν τραβάει καθόλου καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βαλεις εξαρχης lcd την κανεις πιο βαρια (οι περισσοτεροι που την παιρνουν για τον λογο που φτιαχτηκε δεν χρειαζονται LCD ουτε αγοραζουν το LCD Bacpac) και πιο μεγαλη (μεγαλυτερη αντισταση απο τον αερα.

δηλαδή πόσο βάρος έχει μία 1.8'' οθονούλα? Κανένα!

 

Αν έχεις αλλάξει ποτέ οθόνη σε φτηνό κινητό και έχεις κρατήσει το ανταλλακτικό με το χέρι σου θα καταλαβαίνεις τι λέω. Ζυγίζουν τίποτα! Το βάρος δεν είναι δικαιολογία. Η sj4000 είναι βαριά που έχει οθόνη; Πιο βαριά είναι μια βίδα από την θήκη της να το πούμε με αριθμούς.

 

Και ύστερα σιγά την οθόνη που πρέπει να έχει. Δεν μιλάμε για την οθόνη του s5 με gorilla glass αφής μπροστά, για μια 1.8'' το πολύ καλή θα ήταν. Μια απλή απλούστατη, μικρή όσο γίνεται, να ξέρεις απλά τι περίπου έκανες. Αν κάτι το έπιασε ή έγινε λάθος και πρέπει να το ξανατραβήξεις. Τόσο απλά. Είναι κόλλημα της GoPro που οι περισσότεροι ανταγωνιστές της έχουν ή θα έχουν στα μοντέλα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oποιος εχει δουλεψει με gopro με wifi ξερει οτι δεν του χρειαζεται η οθονη. Για παραδειγμα κολλας τη καμερα με το αναλογο mount στο κρανος σου.. υπαρχει περιπτωση να δεις την οθονη? Ο,τι ειναι να δεις θα το δεις στην οθονη του κινητου σου... Τι τραβαει και πως το τραβαει, εκτος αν σε βολευει περισοοτερο να βγαζεις το κρανος και να το κρατας σαν βαση για να βλεπεις την οθονη η αν θες να ξεμονταρεις καθε φορα την καμερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...