Προς το περιεχόμενο

Microsoft: Τα δωρεάν Windows έφεραν 50 νέες συνεργασίες με κατασκευαστές tablets και smartphones


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ήθελαν κάποιοι, από την γέννηση του λίνουξ, δεν θα μπορούσαν να το είχαν κάνει όπως είναι η Microsoft τώρα; Απλά δεν είναι αυτή η φιλοσοφία.. Αν δεν ήταν ανοικτού κώδικα οι περισσότερες εκδόσεις, με την σταθερότητα τους κ το πακέτο που προσφέρουν σε συνδυασμό με ένα αφεντικό τύπου gates οι υπόλοιποι θα τρέχαν καταϊδρωμενοι να τα φτάσουν.

Android,ios,osx & windows!

Ετσι παει μπροστα ενα λογισμικο,ειτε ειναι linux ειτε ειναι του μπαρμπα Βενιαμιν!Ειτε αξιζει,ειτε ειναι για τα μπαζα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Χαλαρώστε εταιρεία ειναι και εχει στόχο το κέρδος, όπως και οι άλλες αν δεν το έχετε πάρει χαμπάρι. Ή μήπως νομίζετε ότι υπάρχει δωρεάν την σημερινή εποχή. Όλοι αποσκοπούν στο κέρδος, είτε σε χρεώνουν άμεσα ή έμμεσα.

 

Συμφωνοι μονο που εμενα δεν μου αρεσει το μονοπωλιο.

 

https://www.npd.com/wps/portal/npd/us/news/press-releases/apple-and-chrome-boost-us-retail-pc-back-to-school-sales/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

black adder , πολύ όραία αντίδραση σε ένα comment μου, μπράβο. Μόνο με μια δυνατή Microsoft θα δούμε πραγματική εξέλιξη στα υπόλοιπα λειτουργικά και κυρίως στο android.

 

'Αργήσαν να μπουν στην νέα εποχή , αλλά δείχνουν έμπρακτα ότι θέλουν να αλλάξουν . Προσωπικά δηλώνω πολύ ευχαριστημένος με το Lumia 630 που παρόλο που είναι midrange είναι καλύτερη εμπειρία από τα τελευταία android που είχα.

 

 

Εγώ το βρήκα ευφυέστατο,και μπράβο μου που το πόσταρα.

 

Με δυνατή microsoft,μόνο microsoft είδες.Ποιος άραγε πλήρωνε και πληρώνει ακόμα για OEM OS;

Να μου πεις,δεν υπάρχει και άλλος..η apple προτιμάει να λέει πως είναι κατασκευάστρια,και να χρεώνει..τεσπά..άλλο θέμα..

Γιατί αν το λίνουξ είχε παιχνίδια,σε ποστ για ατάρι και nes θα άκουγες μόνο για microsoft.

 

Τι ικανοποίηση έχεις από το κινητό σου,είναι αδιάφορο.Εδώ ξένε,είμαστε ΠΑΣΟΚ...εε μιλάμε για desktop.

Για οικοσυστήματα και υδροβιότοπους,απέναντι,στους άλλους κολλημένους με πανάκριβες συσκευές και μάπα χαρακτηριστικά.

 

 

Ακόμα δε βγήκαν,ακόμα δε τα τρέξαμε,είδαμε Μπιλ δυνατό,Μπιλ σε νέα εποχή,Μπιλ να λέει αλλαγή εδώ και τώρα.

 

 

 

e840c7fc31de6b7d84a01720974d7b12_bla1v1u

 

 

 

ΗΜΑΡΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το βρήκα ευφυέστατο,και μπράβο μου που το πόσταρα.

 

Με δυνατή microsoft,μόνο microsoft είδες.Ποιος άραγε πλήρωνε και πληρώνει ακόμα για OEM OS;

Να μου πεις,δεν υπάρχει και άλλος..η apple προτιμάει να λέει πως είναι κατασκευάστρια,και να χρεώνει..τεσπά..άλλο θέμα..

Γιατί αν το λίνουξ είχε παιχνίδια,σε ποστ για ατάρι και nes θα άκουγες μόνο για microsoft.

 

Τι ικανοποίηση έχεις από το κινητό σου,είναι αδιάφορο.Εδώ ξένε,είμαστε ΠΑΣΟΚ...εε μιλάμε για desktop.

Για οικοσυστήματα και υδροβιότοπους,απέναντι,στους άλλους κολλημένους με πανάκριβες συσκευές και μάπα χαρακτηριστικά.

 

 

Ακόμα δε βγήκαν,ακόμα δε τα τρέξαμε,είδαμε Μπιλ δυνατό,Μπιλ σε νέα εποχή,Μπιλ να λέει αλλαγή εδώ και τώρα.

 

 

 

e840c7fc31de6b7d84a01720974d7b12_bla1v1u

 

 

 

ΗΜΑΡΤΟΝ

η φωτογραφία όλα τα λεφτά  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά σιγά η Microsoft ανεβαίνει επίπεδο τα windows είναι ένα πολυ καλό λειτουργικό που εξελίσσεται όλο και ποιο γρηγορα

Sent from my RM-1045_1050

 

Μιλάμε για λειτουργικό που φυσάει. Μέχρι πριν 1,5 μήνα δεν μπορούσε να ξεχωρίσει την ένταση του ήχου κλήσης από την ένταση της μουσικής και διαθέτει υπέροχη status bar 4 θέσεων. Στο επόμενο update θα δώσουν κανονική status bar και θα πανηγυρίζουν ορισμένοι που πήραν update ενώ οι άλλοι δεν παίρνουν κι ας έχουν ολοκληρωμένη status bar από την Προκάμβριο. 

 

Τέλοσπάντων, ό,τι και να κάνει η Ms στο mobile κομμάτι δύσκολα να μην κατέβει κάτω του 2 τοις εκατό μέσα στο 2015. Είναι κρίμα να μην υπάρχουν πραγματικά ανταγωνιστικά λειτουργικά απέναντι στο android. Μόνο το Ios έχει μείνει λόγω ειδικού βάρους της ακατανόμαστης. Πώς να βελτιωθεί το android (που βελτιώνεται γενικώς με γρήγορους ρυθμούς ούτως ή αλλως) όταν είναι λες και παίζει η Ρεάλ με την Δόξα Κακοτοπιάς; Ήρθε το Ios 8, έρχεται το Android L και κάποιοι ανακάλυψαν την Αμερική με τα... windows 8.1 σε wp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλοσπάντων, ό,τι και να κάνει η Ms στο mobile κομμάτι δύσκολα να μην κατέβει κάτω του 2 τοις εκατό μέσα στο 2015. Είναι κρίμα να μην υπάρχουν πραγματικά ανταγωνιστικά λειτουργικά απέναντι στο android. Μόνο το Ios έχει μείνει λόγω ειδικού βάρους της ακατανόμαστης. Πώς να βελτιωθεί το android (που βελτιώνεται γενικώς με γρήγορους ρυθμούς ούτως ή αλλως) όταν είναι λες και παίζει η Ρεάλ με την Δόξα Κακοτοπιάς; Ήρθε το Ios 8, έρχεται το Android L και κάποιοι ανακάλυψαν την Αμερική με τα... windows 8.1 σε wp.

Μ'αυτο το πλευρο να κοιμασαι,που τα windows tablets θα πεσουν κατω απο 2%!

Γιατι οι 50 κατασκευαστες και αρκετοι κινεζοι, που εχει συμφωνησει,ειναι για τα windows tablets και οχι για τα wp και να τα πλασσαρουν δε θα ειναι και ιδαιτερος κοπος!

Και ναι και η κινεζικη αγορα θα γεμισει και αυτη με windows tablet και δε βλεπω πως η google θα μπορεσει να το σταματησει!

 

Η google καλο ειναι να μην χασει την tablet αγορα,γιατι μετα δε ξερω ποσο αισιοδοξα θα ειναι τα πραγματα στρυμωγμενη  μονο στην smartphone αγορα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για λειτουργικό που φυσάει. Μέχρι πριν 1,5 μήνα δεν μπορούσε να ξεχωρίσει την ένταση του ήχου κλήσης από την ένταση της μουσικής και διαθέτει υπέροχη status bar 4 θέσεων. Στο επόμενο update θα δώσουν κανονική status bar και θα πανηγυρίζουν ορισμένοι που πήραν update ενώ οι άλλοι δεν παίρνουν κι ας έχουν ολοκληρωμένη status bar από την Προκάμβριο. 

 

Τέλοσπάντων, ό,τι και να κάνει η Ms στο mobile κομμάτι δύσκολα να μην κατέβει κάτω του 2 τοις εκατό μέσα στο 2015. Είναι κρίμα να μην υπάρχουν πραγματικά ανταγωνιστικά λειτουργικά απέναντι στο android. Μόνο το Ios έχει μείνει λόγω ειδικού βάρους της ακατανόμαστης. Πώς να βελτιωθεί το android (που βελτιώνεται γενικώς με γρήγορους ρυθμούς ούτως ή αλλως) όταν είναι λες και παίζει η Ρεάλ με την Δόξα Κακοτοπιάς; Ήρθε το Ios 8, έρχεται το Android L και κάποιοι ανακάλυψαν την Αμερική με τα... windows 8.1 σε wp.

Τετοια ποστς βλεπω και γελαω περισσοτερο απο το Jump Street που ειδα πριν λιγο.

 

Μεινε αγορι μου με το android, το Malware και το λαγκ (ναι υπαρχει ακομα, δεν ειναι τοσο εντονο αλλα ΥΠΑΡΧΕΙ) και ασε μας εμας με τα supersmooth windows phone μας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο desktop δωρεάν πρέπει να τα δώσει.

Στο θέμα για τα windows 9 κάποιος μου έγραφε πως αν τα έδινε τζάμπα θα έπρεπε να μειωθούν οι μισθοί ή να απολυθούν προγραμματιστές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ'αυτο το πλευρο να κοιμασαι,που τα windows tablets θα πεσουν κατω απο 2%!

Γιατι οι 50 κατασκευαστες και αρκετοι κινεζοι, που εχει συμφωνησει,ειναι για τα windows tablets και οχι για τα wp και να τα πλασσαρουν δε θα ειναι και ιδαιτερος κοπος!

Και ναι και η κινεζικη αγορα θα γεμισει και αυτη με windows tablet και δε βλεπω πως η google θα μπορεσει να το σταματησει!

 

Η google καλο ειναι να μην χασει την tablet αγορα,γιατι μετα δε ξερω ποσο αισιοδοξα θα ειναι τα πραγματα στρυμωγμενη  μονο στην smartphone αγορα!

 

Ας κάνει ό,τι θέλει στα tablets, δεν με απασχολεί. Εσένα που σε απασχολεί κάτσε και κοίταζε τα κάθε δευτερόλεπτο. Δεν πρόκειται να αποκτήσω windows tablet, ένα android tablet μου είχαν κάνει δώρο και τώρα το χρησιμοποιεί η μητέρα μου. Τα windows έχουν μια χρησιμότητα στα tablets αλλά ονειρέψου εσύ την κυριαρχία τους στην Κίνα. Πιθανό να συμβεί στο μέλλον. Προς το παρόν το ποσοστό των windows tablet στο Q2 του 2014 ήταν μειωμένο σε σχέση με αυτό του Q1 του 14. Λογικά θα ανέβει άνω του 5 τοις εκατό που είναι τώρα γιατί παρακάτω θα είναι ξεφτίλα και η κατάσταση δεν είναι τραγική όπως στα wp. Βασικά κακώς σου απαντάω γιατί δεν έγραψα πουθενά για windows tablets αλλά για τα ποσοστά  των wp=windows phones. Mobile κομμάτι έγραψα. Επηρεάστηκα από τον τίτλο.

 

Όσο για σένα Heisenburg, χαίρομαι που προκαλώ το γέλιο που είναι τόσο σπάνιο στις μέρες μας. Θα είχε νόημα το ποστ σου αν μου έγραφες οτι αυτά που γράφω δεν ισχύουν, αντιθέτως επέλεξες να γράψεις τσιτάτα και αναμασημένα κλισέ. Μην ξεχάσεις να πανηγυρίσεις του χρόνου όταν θα πάρεις features που τα υπόλοιπα λειτουργικά έχουν χρόνια τώρα. Η up to date αίσθηση παίζει σημαντικό ρόλο στην ψυχολογία μας όσο και το γέλιο.

 

Τετοια ποστς βλεπω και γελαω περισσοτερο απο το Jump Street που ειδα πριν λιγο.

 

Μεινε αγορι μου με το android, το Malware και το λαγκ (ναι υπαρχει ακομα, δεν ειναι τοσο εντονο αλλα ΥΠΑΡΧΕΙ) και ασε μας εμας με τα supersmooth windows phone μας.

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανει καλες κινησεις ο Ινδος αλλα αν τελικος σκοπος τους ειναι ενα τελειως κλειστο οικοσυστημα, οπου 3rd party apps και games θα φιλτραρονται,ελεγχονται και διανεμονται αποκλειστικα μεσω του Windows Store, τοτε και τα 10 θα αποτυχουν παταγωδως.

+1

Μετά λύπης μου είδα στα 8 μια εταιρεία να χάνει την ταυτότητα της και να προσπαθεί να αντιγράψει το οικοσυστημα της Apple. Πραγματικά αν συνεχίσει έτσι το μέλλον αβέβαιο. Είναι φανερό ότι θέλουν να χρησιμοποιησουν το wstore για κέρδη αλλά ο κόσμος των Windows δεν έχει συνηθίσει έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας κάνει ό,τι θέλει στα tablets, δεν με απασχολεί. Εσένα που σε απασχολεί κάτσε και κοίταζε τα κάθε δευτερόλεπτο. Δεν πρόκειται να αποκτήσω windows tablet, ένα android tablet μου είχαν κάνει δώρο και τώρα το χρησιμοποιεί η μητέρα μου. Τα windows έχουν μια χρησιμότητα στα tablets αλλά ονειρέψου εσύ την κυριαρχία τους στην Κίνα. Πιθανό να συμβεί στο μέλλον. Προς το παρόν το ποσοστό των windows tablet στο Q2 του 2014 ήταν μειωμένο σε σχέση με αυτό του Q1 του 14. Λογικά θα ανέβει άνω του 5 τοις εκατό που είναι τώρα γιατί παρακάτω θα είναι ξεφτίλα και η κατάσταση δεν είναι τραγική όπως στα wp. Βασικά κακώς σου απαντάω γιατί δεν έγραψα πουθενά για windows tablets αλλά για τα ποσοστά  των wp=windows phones. Mobile κομμάτι έγραψα. Επηρεάστηκα από τον τίτλο.

 

Όσο για σένα Heisenburg, χαίρομαι που προκαλώ το γέλιο που είναι τόσο σπάνιο στις μέρες μας. Θα είχε νόημα το ποστ σου αν μου έγραφες οτι αυτά που γράφω δεν ισχύουν, αντιθέτως επέλεξες να γράψεις τσιτάτα και αναμασημένα κλισέ. Μην ξεχάσεις να πανηγυρίσεις του χρόνου όταν θα πάρεις features που τα υπόλοιπα λειτουργικά έχουν χρόνια τώρα. Η up to date αίσθηση παίζει σημαντικό ρόλο στην ψυχολογία μας όσο και το γέλιο.

Θα σου απαντησω μολις παρεις update και δεν καθεσε σαν σκλαβος να κανεις root, ενω θα στο επρεπε να στο παρεχει η εταιρια σου.

 

η

 

Θα σου απαντησω μολις το κινητο σου δεν λαγκαρει εστω 1 φορα για μεσα σε ενα 2ωρο.

 

η 

 

Οταν γινει ποτε σμουθ

 

Μεχρι τοτε ειναι πολυ πισω το κινητακι σου ακομα και απο Lumia 520 (που μεχρι και αυτο πηρε Cyan και θα παρει και Denim*)

 

 

 

*: Ξερω πως γνωριζεις οτι τα Cyan, Denim ειναι αναβαθμισεις των Lumia γιατι σπαταλας περισσοτερο χρονο στα θεματα που αφορουν τα WP για να τα κραξεις γιατι φοβασαι \ εχεις κομπλεξ \ η κατι τελος παντων.

 

 

Καλο σου βραδυ, Α, και μην ξεχασεις να κατεβασεις τα Here Maps να εχεις offline πλοηγηση οπως ειχα απο τα Win 7 ενω εσυ εκανες crop απο τα Google maps μια μικρη αποσταση που δεν ειχε ουτε καν φωνητικη πλοηγηση. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου απαντησω μολις παρεις update και δεν καθεσε σαν σκλαβος να κανεις root, ενω θα στο επρεπε να στο παρεχει η εταιρια σου.

 

η

 

Θα σου απαντησω μολις το κινητο σου δεν λαγκαρει εστω 1 φορα για μεσα σε ενα 2ωρο.

 

η 

 

Οταν γινει ποτε σμουθ

 

Μεχρι τοτε ειναι πολυ πισω το κινητακι σου ακομα και απο Lumia 520 (που μεχρι και αυτο πηρε Cyan και θα παρει και Denim*)

 

 

 

*: Ξερω πως γνωριζεις οτι τα Cyan, Denim ειναι αναβαθμισεις των Lumia γιατι σπαταλας περισσοτερο χρονο στα θεματα που αφορουν τα WP για να τα κραξεις γιατι φοβασαι \ εχεις κομπλεξ \ η κατι τελος παντων.

 

 

Καλο σου βραδυ, Α, και μην ξεχασεις να κατεβασεις τα Here Maps να εχεις offline πλοηγηση οπως ειχα απο τα Win 7 ενω εσυ εκανες crop απο τα Google maps μια μικρη αποσταση που δεν ειχε ουτε καν φωνητικη πλοηγηση. :)

 

Το κινητάκι μου. Χαχαχα! Καληνύχτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας κάνει ό,τι θέλει στα tablets, δεν με απασχολεί. Εσένα που σε απασχολεί κάτσε και κοίταζε τα κάθε δευτερόλεπτο. Δεν πρόκειται να αποκτήσω windows tablet, ένα android tablet μου είχαν κάνει δώρο και τώρα το χρησιμοποιεί η μητέρα μου. Τα windows έχουν μια χρησιμότητα στα tablets αλλά ονειρέψου εσύ την κυριαρχία τους στην Κίνα. Πιθανό να συμβεί στο μέλλον. Προς το παρόν το ποσοστό των windows tablet στο Q2 του 2014 ήταν μειωμένο σε σχέση με αυτό του Q1 του 14. Λογικά θα ανέβει άνω του 5 τοις εκατό που είναι τώρα γιατί παρακάτω θα είναι ξεφτίλα και η κατάσταση δεν είναι τραγική όπως στα wp. Βασικά κακώς σου απαντάω γιατί δεν έγραψα πουθενά για windows tablets αλλά για τα ποσοστά  των wp=windows phones. Mobile κομμάτι έγραψα. Επηρεάστηκα από τον τίτλο.

 

Όσο για σένα Heisenburg, χαίρομαι που προκαλώ το γέλιο που είναι τόσο σπάνιο στις μέρες μας. Θα είχε νόημα το ποστ σου αν μου έγραφες οτι αυτά που γράφω δεν ισχύουν, αντιθέτως επέλεξες να γράψεις τσιτάτα και αναμασημένα κλισέ. Μην ξεχάσεις να πανηγυρίσεις του χρόνου όταν θα πάρεις features που τα υπόλοιπα λειτουργικά έχουν χρόνια τώρα. Η up to date αίσθηση παίζει σημαντικό ρόλο στην ψυχολογία μας όσο και το γέλιο.

Αφου δεν σε ενδιαφερουν τα windows tablet και τα wp,γιατι σε επιασε ο καιλες να μπαινεις και να τρολαρεις  καθε φορα που εχει θεμα,για δ'αυτα???

 

Ασχοληθου με τα android σου και σταματα να μπαινεις και να μας κανεις το στατιστικολόγο των wp και γενικα των mobile μηχανηματων της ms.

Αν εχεις στοιχεια  και μερακι να ασχοληθεις με κατι τετοιο,ανοιξε το blog σου και δημοσιευε εκει τις ερευνες σου και τις προβλεψεις σου και σταματα να ζαλιζεις με τις τρολιες σου,οτι θεμα ασχοληται  με τα wp,που κατα τ'αλλα δεν σε κοφτουν!!!

 

Δεν εχεις χασει ουτε και ενα θεμα με τα wp,σκεψου και να σε ενοιαζαν  δλδ,τι θα εκανες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου δεν σε ενδιαφερουν τα windows tablet και τα wp,γιατι σε επιασε ο καιλες να μπαινεις και να τρολαρεις  καθε φορα που εχει θεμα,για δ'αυτα???

 

Ασχοληθου με τα android σου και σταματα να μπαινεις και να μας κανεις το στατιστικολόγο των wp και γενικα των mobile μηχανηματων της ms.

Αν εχεις στοιχεια  και μερακι να ασχοληθεις με κατι τετοιο,ανοιξε το blog σου και δημοσιευε εκει τις ερευνες σου και τις προβλεψεις σου και σταματα να ζαλιζεις με τις τρολιες σου,οτι θεμα ασχοληται  με τα wp,που κατα τ'αλλα δεν σε κοφτουν!!!

 

Παντού κάνω σχόλια. Επειδή τυχαίνει να βγαίνουν πολλά άρθρα στο διαδίκτυο για να χρυσώσουν το χάπι στους windows phone lovers δεν σημαίνει οτι σχολιάζω μόνο σε αυτά. Το blog μου δεν έχει να κάνει με τεχνολογία πάντως. Επειδή τα νούμερα δεν αντικατοπτρίζουν τα όνειρα μια θορυβώδους μειοψηφίας δεν σημαίνει οτι τρολάρω. Σύμφωνα με τον ορισμό του τρόλινγκ περισσότερο τρολάρουν όσοι γράφουν αμφιλεγόμενα και ανυπόστατα πράγματα παρά αυτός που διαπιστώνει κάποια πράγματα και τους προσγειώνει στην πραγματικότητα. Με τόσο έντονη τη χρήση της λέξης τρολ έχει χαθεί το πραγματικό της νόημα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...