Προς το περιεχόμενο

--The Frozen Skylake (TFS)--


Dinosfan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mε αργα αλλα και σταθερα βηματα προχωραμε την ολη διαδικασια.Αγοραστηκε διπλο ψυγειο 64αρι καθως επεισης εγινε και προσθηκη καλυπτρας πατωματος.Λογο χαρας και βιασυνης δεν εβγαλα φωτο το καθε κομματι ξεχωριστα οποτε σας παρουσιασω το συνολο οπως ειναι τωρα...

 

PB080565.jpg

\

 

Ξεκιναω αρχικα με την προσοψη να παρετε μια εικονα απο τα φουρφουρια και την αντλια οπου θα φιλοξενειτε στο ποιο χαμηλο μερος κατω απο την καλυπτρα δηλαδη

 

PB080567.jpg

 

PB080570.jpg

 

Και παμε στο ποιο ενδιαφερον κομματι

 

PB080571.jpg

 

PB080575.jpg

 

Αναμενω απο εβδομαδα το GPU Waterblock η λογικη λεει οτι θα στηθει πρωτα η λουπα στην καρτα γραφικων και τελος του μηνα θα μπει και το νερακι στην καρτα...Αυτα προς το παρων συνεχιζω και με αλλες φωτο

 

PB080576.jpg

 

PB080577.jpg

 

PB080579.jpg

 

PB080578.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 202
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πολύ καλή δουλειά Κωνσταντίνε όχι ότι περίμενα και κάτι άλλο βέβαια

 

Σε ευχαριστω Allday..τωρα π το θυμηθηκε πες μ τι γνωμη σου λεω να βαλω το ρεζερβουαρ σε αυτην την θεση

 

PB080581.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αλήθεια δεν μ`αρέσει και τόσο γιατι είναι σαν να υπάρχει ένα εμπόδιο στην μεση που κρύβει τα υπόλοιπα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Να σου πω την αλήθεια δεν μ`αρέσει και τόσο γιατι είναι σαν να υπάρχει ένα εμπόδιο στην μεση που κρύβει τα υπόλοιπα

 

Οπως τα λεει ο all Κωνσταντινε, αλλα μιας και λες οτι δεν μπορεις διαφορετικα... τι να γινει το αφηνεις ετσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως τα λεει ο all Κωνσταντινε, αλλα μιας και λες οτι δεν μπορεις διαφορετικα... τι να γινει το αφηνεις ετσι.

 

αν εχεις να προτεινεις ιδεα για το πως να στηριξω το ψυγειο πες μ μου..οπως ειπα ειναι κριμα και δεν θελω να τρυπησω κουτι 200€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να δεις για γωνιακη βαση ψυγειου εχει ο Γιαννης, θα βιδωσει πανω στο ψυγειο στην μεσα πλευρα και εισαι ετοιμος.

Αντε παλι  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γινεται γτ θα περασω σωληνα γωνιακο απο το κατω μερος του ψυγειου στο πανω μερος της καρτα γραφικων...δεν ρισκαρω για να βαλω κολλα γτ ειναι ακρυλικοι σωληνες ετσι και κουνηθει το δοχειο την γα@@$#@ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως το ειδα στην φωτο νομιζω γινεται αλλα εσυ ξερεις καλυτερα μιας και το βλεπεις.

Αυτο το κολλημα με τα ακρυλικα παλι..... ειδικα εσυ ρε Κωσταντινε ειναι κριμα γιατι με τοσες αλλαγες -κουτια,μητρικες,καρτες- μονο σε φασαριες μπαινεις.

Αλλωστε στην ουσια ευθειες τραβας, εκει και απλο σωληνα να βαλεις το ιδιο ειναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως το ειδα στην φωτο νομιζω γινεται αλλα εσυ ξερεις καλυτερα μιας και το βλεπεις.

Αυτο το κολλημα με τα ακρυλικα παλι..... ειδικα εσυ ρε Κωσταντινε ειναι κριμα γιατι με τοσες αλλαγες -κουτια,μητρικες,καρτες- μονο σε φασαριες μπαινεις.

Αλλωστε στην ουσια ευθειες τραβας, εκει και απλο σωληνα να βαλεις το ιδιο ειναι. 

 

οχι δεν με παιρνει δυστυχως,,,,ε τι να κανουμε ειναι ωραιοι οι ακρυλικοι :D..ενα χομπι εχουμε απο το να τα χαλαω σε πουτ@## και ποτα :P τα χαλαω σε pc αλλα οσο μεγαλωνουμε πρεπει να κατασταλαξουμε γτ σε λιγο ερχονται αλλες υποχρεωσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε δεν σου ειπα το αντιθετο φιλε μου  :-)  εγω οσες φορες μιλησαμε σου λεω το απλο-οικονομικο εσυ εισαι ο βιτσιοζος (με την καλη εννοια) χεχεχε

Αν ειμασταν και κοντα θα καναμε καλα πραγματακια εμεις αλλα τι να κανουμε εχουμε την αποσταση...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου πω για στειλε μ αυτην την γωνια π λες μηπως την δοκιμασω


Ποτε δεν σου ειπα το αντιθετο φιλε μου  :-)  εγω οσες φορες μιλησαμε σου λεω το απλο-οικονομικο εσυ εισαι ο βιτσιοζος (με την καλη εννοια) χεχεχε

Αν ειμασταν και κοντα θα καναμε καλα πραγματακια εμεις αλλα τι να κανουμε εχουμε την αποσταση...

 

να μην παινευτω αλλα εχω γουστο και φτιαχνω ωραια πραγματα.. δες το Cosmos, το ΝΖΧΤ και το 780Τ

 

αυτο το pc δεν το χα δειξει ποτε στο insomnia το ειχα φτιαξει παρεα με εναν φιλο μου ηταν η πρωτη αποπειρα για Case Moding

 

ΠΡΙΝ

 

557336_481870348531590_1398263407_n.jpg

 

ΜΕΤΑ

 

921140_548816461836978_298694443_o.jpg

 

964430_548816148503676_2003907018_o.jpg

 

1235346_604915919560365_1130787732_n.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...