Προς το περιεχόμενο

[Gaming Mouse] Gigabyte Force M7 [Don't try this at home!]


TSMGeorge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, 

 

Αγόρασα το Gigabyte Force M7 και είμαι απόλυτα απογοητευμένος! μπορεί να είναι Gaming Mouse αλλά για LOL σίγουρα δεν κάνει!

 

Γιατί το λέω αυτό;

 

Θετικά:

  • Πολύ καλή αίσθηση του κλικ
  • Η ροδέλα (Scroll & Click) είναι απίστευτη
  • Δίνει απίστευτη αίσθηση του δείκτη στο μάτι (το παλιό της MS είναι κλάσης κατώτερο), κινείται απίστευτα ομαλά-Smooth και δεν έχεις κανένα πρόβλημα με το Focus ακόμα και στα πιο μικρά εικονίδια (που με άλλα ποντίκια δυσκολεύεσαι λιγάκι να τα κάνεις Hover)

Αρνητικά:

  • Γλιστράει λιγάκι, στο πλάι δεν έχει υλικό-λάστιχο; όπως μερικά για να μην γλιστράει.
  • Είναι σαν χωνάκι παγωτό, όσοι κρατάνε την παλάμη στον αέρα αυτό είναι πρόβλημα!... τι σημαίνει όμως αυτό;;; σημαίνει ότι είναι αρκετά μεγάλο -Χaxis- και δεν μπορείς να το πιάσεις εύκολα...

 

Σίγουρα δεν είναι για Fast καταστάσεις... (αφου δεν βολεύει τόσο στο χέρι)... είναι απίστευτη πρόταση για απλή χρήση και πιο χαλαρά παιχνίδια... 

 

Βαθμός - Γενική χρήση: 8

Βαθμός - MMORPG: 6

 

Γιατί όμως άνοιξα θέμα;;;

 

Με μια μικρή έρευνα, πέρασα από ένα ΝΕΤ που είχε κάτι Burn Out ...

  • Καθόταν πολύ καλά στο χέρι
  • Δεν ήταν σαν χωνάκι
  • Δεν ήταν πολύ μεγάλα σε μέγεθος (φυσικά δεν ήταν Μινι)

ΑΛΛΑ, (αμα δεν σε θέλει...) αυτή η ροδέλα ρε παιδιά... δεν πατιέται με τίποτα! απίστευτα σκληρη! (την ροδέλα την έχω για 2ο Summoner Spell { Ignite, Smite, Exhaust } )

 

Οπότε!

Έτυχε και εκείνη η σειρά είχε σκληρή ροδέλα, ή γενικά τα Burn Out είναι έτσι;

 

Όσον αφορά τα Left/Right Click δεν έχω παράπονο (δεν δίνουν την γαμάτη αίσθηση του GB M7 αλλά δεν είναι και σκληρά)

 

:(

 

 

TSM, TSMGeorge, TSMArxigos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ εχω παρει αυτον τον ποντικο εδω και 1 χρονο ... Μπορω να πω πως ειναι απιστευτο στην τιμη του ... Εγω το πηρα λογω μεγεθους και σχηματος (ειναι καθαρα για μεγαλα χερια και για χρηση με την παλαμη palm grip αν δεν κανω λαθος) εχει ωραια αισθηση στα κουμπια και το νοιωθεις σταθερο στ κρατημα .. Φυσικα ολα αυτα ειναι αποψη μου :-D

 

Αποστολή από το GT-S7500 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...