Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο δωρεάν από σήμερα το OS X Yosemite


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ ρε παλικάρια μπορώ να κάνω εξερχ'ομενες κλήσεις από το Macbook Pro, αλλά όταν λαμβάνω εισερχόμενη στο iPhone δεν βλέπω καμιά ειδοποίηση στο mac... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε τι σύστημα τα έκανες εγκατάσταση;

 

Macbook air mid 2013

iphone 5s

 

Όλα τα έχω ανοιχτά όπως πρέπει, αλλά δεν λένε να συνδεθούν με τπτ.

Στις ρυθμίσεις του Bluetooth, πέρα από pair και να είναι ανοιχτό κ στις 2 συσκευές κάνετε κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ρε παλικάρια μπορώ να κάνω εξερχ'ομενες κλήσεις από το Macbook Pro, αλλά όταν λαμβάνω εισερχόμενη στο iPhone δεν βλέπω καμιά ειδοποίηση στο mac... 

Τελικά με Wifi calling ενεργοποιημένο δεν μπορείς να λάβεις κλήσεις στο Mac. Οπότε είτε Wifi calling, είτε κλήσεις στο Mac. Και τα δύο μαζί δε γίνεται. 

Μεγάλη λαλακία αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τελικά με Wifi calling ενεργοποιημένο δεν μπορείς να λάβεις κλήσεις στο Mac. Οπότε είτε Wifi calling, είτε κλήσεις στο Mac. Και τα δύο μαζί δε γίνεται. 

Μεγάλη λαλακία αυτό...

Wifi calling; Τι'ν'τούτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι στο Yosemite δεν θα εφτιαχναν το ηλιθιο bug! που οταν ανοιγεις μια εφαρμογη σε μια οθονη σε full screen , δεν θα σου αχρηστευει την δευτερη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι στο Yosemite δεν θα εφτιαχναν το ηλιθιο bug! που οταν ανοιγεις μια εφαρμογη σε μια οθονη σε full screen , δεν θα σου αχρηστευει την δευτερη?

Αυτό έχει φτιαχτεί από το Mavericks και δεν ήταν bug, απλώς το είχαν αμελήσει και υλοποιήσει λάθος,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι στιγμής δεν έχω διαπιστώσει κάποιο πρόβλημα ή κάποιο κόλλημα στην απόκριση του MacBook - αν και, για να είμαι ειλικρινής, του έχω βάλει 12GB RAM και δεν έχει φόβο. :)

 

Η αλήθεια είναι ότι, λόγω ύπαρξης iPad, το MacBook το ανοίγω πολύ πιο αραιά απ' ότι παλαιότερα... . 

Ευχαριστώ για την απόκριση! Υποστηρίζει 12GB RAM το MacBook του 2008; :o 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ευχαριστώ για την απόκριση! Υποστηρίζει 12GB RAM το MacBook του 2008; :o

 

 

Λάθος δικό μου, 8GB RAM έπρεπε να γράψω, με ένα boot ROM update που είχε βγει (Boot ROM Version MB51.007D.B03), υποστηρίχθηκε (ανεπίσημα!) η εγκατάσταση 2x4GB modules RAM. Επίσημα υποστηρίζονται έως 4GB RAM (σε 2x2GB modules).

 

δηλαδή για αυτούς που έχoυν τη beta 6 θ βγει update η πρπει να γινει ξανά εγκατάσταση;

Ναι, αν θες να βάλεις την τελική, πρεπει να κατεβάσεις το κανονικό πακέτο OS X 10.10.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάφερα να κάνω κλήσεις και να λάβω κλήσεις από το mac.

 

Το Handoff όμως δεν λέει να δουλέψει με τίποτα..

Sign out από παντού, έσβησα και τα δίκτυα wifi, unpair το bluetooth, restart κ τις 2 συσκευες και παλι τπτ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες επειδή χρησιμοποιώ το Yosemite απο την πρώτη beta και σήμερα το έκανα και clean install για να καθαρίσει λίγο ο δίσκος μπορώ να πώ με σιγουριά τα εξής:

 

με την πρώτη επαφή του νέου interface τα συναισθήματα είναι ανάμικτα....ούτε κρύο ούτε ζέστη.

 

με την δεύτερη επαφή αρχίζεις να λές...."τελικά είναι όμρφο"

 

με την τρίτη επαφή και ειδικά αν συγκρίνει το interface του Mavericks η διαφορά είναι χαοτική υπέρ του Yosemite.

 

Πολύ απλά επειδή σήμερα αναβάθμισα και τον iMac του αδερφού μου που είχε Mavericks ξενέρωσα όταν είδα τα Mavericks μετά απο τόσους μήνες....μου φάνηκε πολύ σκοτεινό το interface.

 

Yosemite και πάλι Yosemite...χώρια ότι είναι σαφώς πιο αεράτο το μηχάνημα και πάει σφαίρα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχη σε οσουν εχουν το  Trim Enabler ! 

Μετα την διαδικασια αναβαθμισης ΜΗΝ βαλετε σε ON το trim enabler γιατη δεν θα bootarei το μηχανημα και θα βγαινει το απαγορευτικο σαν σημα ! 

 

Εγω την πατησα ηδη και googlarω για να δω αν θα βγαλω ακρη

 

Απο οτι εχω καταλαβει πρεπει να κανω disable το trim με repair boot απο την αρχη αλλα δεν ξερω πως ...

Kατι βρηκα εδω

 

http://www.cindori.org/update-on-trim-in-yosemite/

 

αλλα επειδη με Terminal δεν ειμαι συνηθισμενος δεν τα εχω καταφερει ! 

 

Αν μπορει να βοηθησει κανεις please pm !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αν θες να βάλεις την τελική, πρεπει να κατεβάσεις το κανονικό πακέτο OS X 10.10.

 

Υπάρχει κάποιο μειονέκτημα εάν δε το το κάνω ή θα είναι το ίδιο με το πρώτο update όταν  θα βγει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...