Προς το περιεχόμενο

microsoft surface pro 2 256GB


koupri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα 679 € εδώ http://www.e-shop.gr/microsoft-surface-2-pro-106-intel-core-i5-256gb-wifi-bt-windows-81-pro-dark-titanium-p-PER.902369.

Η τιμη ισχύει για τα μέλη (βαλτε κωδ. προσφοράς 1461) και μέχρι 3/1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Surface Pro 3 - 64 GB / i3 / 4GB RAM  759 ευρω

 

Free shipping-free returns.

 

με τρωει το χερι μου :wub:

Το Surface Pro3 που έστειλες δε συγκρίνεται σε hardware με αυτό του θέματος. Το αντίστοιχο έχει 1200€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά δε συγκρίνονται και γενικότερα σαν συσκευές.

 

Το Pro 3 έχει υπέροχη οθόνη ενώ το Pro 2 ΜΑΠΑ!

Απέχουν έτη φωτός σε χρωματικό βάθος, ακρίβεια και αντίθεση.

Μόνο στο 3άρι πέτυχε το στόχο της, για εμένα, η MS.

 

Ασυζητητί 3άρι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο για την οθόνη;  ΦΥΣΙΚΑ !!!

 

Συγκρίνεις 12'' ανάλυσης 2160 x 1440 με 10.6" ανάλυσης 1920 x 1080;

Άσε που για σοβαρή εργασία (όχι ταινίες) η αναλογία 1:1,5 είναι πολύ καλύτερη από το 16:9 = 1:1,78.

 

Πέραν της ανάλυσης κοίταξε τη διαφορά τους σε εμβαδόν: http://www.displaywars.com/12-inch-3x2-vs-10,6-inch-16x9

 

Για ταινίες παίρνεις το Surface 2, για δουλειά το 3 (μόνο έτσι δικαιολογείται να δώσεις τόσα λεφτά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλάρα,

 

δε συγκρίνω αναλύσεις. Η ποιότητα της οθόνης δεν κρίνεται μόνο από την ανάλυση. Διάβασε προσεκτικά το post μου και μετά διάβασε εδώ τα reviews:

 

http://www.notebookcheck.net/Review-Microsoft-Surface-Pro-2-Tablet.105769.0.html

 

http://www.notebookcheck.net/Microsoft-Surface-Pro-3-Tablet-Review.122170.0.html

 

Στη συνέχεια πέρασε μία βόλτα από το DisplayMate που χαρακτηρίζει την οθόνη του Pro 3 κορυφαία. Αντίθετα το Surface Pro 2 έχει οθόνη που μας γυρίζει πολλά χρόνια πίσω...

 

Όσο για το aspect ratio ... ποιος θα πάρει το Surface με κύρια χρήση την προβολή ταινιών όταν την ίδια δουλειά την κάνει με ένα σχετικά φθηνό 10άρι tablet...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το form factor του SP3 ειναι ΑΞΕΠΕΡΑΣΤΟ,ακομη και στο μοντελο με τον i3 εχει αξιοπρεπέστατες επιδόσεις εκτος βεβαια αν θες να το λιώνεις στα παιχνίδια....

 

Μη το σκεφτεσαι,μου το έστειλαν σε λιγότερο απο 24 ωρες με τη προσφορά που εβαλες απο το Γαλλικό MS Store.

 

KAΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ! B)

 

ΥΓ παρατηρώ οτι πήγε στα 799 απο 759..... :-(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Στα 679 € εδώ <a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.e-shop.gr/microsoft-surface-2-pro-106-intel-core-i5-256gb-wifi-bt-windows-81-pro-dark-titanium-p-PER.902369'>http://www.e-shop.gr/microsoft-surface-2-pro-106-intel-core-i5-256gb-wifi-bt-windows-81-pro-dark-titanium-p-PER.902369</a>. </p> <p>Η τιμη ισχύει για τα μέλη (βαλτε κωδ. προσφοράς 1461) και μέχρι 3/1.</p>

Το εχει και εδω στα 689 ευρώ

https://www.info-world.gr/pegasus/products01/show00.php?code=71124&pcode=SHOW_PROD71124

Όσους τους ενδιαφέρουν περισσότερο οι επιδοςεις και η χρηςη απαιτητικών εφαρμογών το Pro 2 είναι ο αδιαφιλονίκητος νικητής ξεκάθαρα.

Αν η χρήση που κάνεις δεν είναι τόσο απαιτητική το Pro 3 είναι προτιμότερη λύση λόγο οθόνης,aspect ratio,αυτονομιας,κατα πολύ μεγαλύτερης ευελιξίας kickstand και connected standby που ενσωματώνει πχ μπορείς να ακούς μουσική η να κατεβάζεις torrent η να λαμβάνεις ειδοποιήσεις με το μηχάνημα σε κατάσταση sleep.

 

Sent from my iPad using Insomnia

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alextrela172 ,καλημέρα.

Τι εννοείς ότι το sp3 έχει καλύτερο connected standbuy?

αυτό σημαίνει ότι sp1 και 2 λόγω χειρότερης μπαταρίας δεν μπορούν σε κατάσταση sleep να κάνουν όλες αυτές τις εργασίες; Δηλαδή τα tablet με τους atom ειναι καλύτερα;

Συγγνώμη για την ασχετοσύνη αλλα σήμερα το ξαδερφακι θα κλείσει το sp1 και θελω να τον προειδοποιήσω. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alextrela172 ,καλημέρα. <br> Τι εννοείς ότι το sp3 έχει καλύτερο connected standbuy?<br> αυτό σημαίνει ότι sp1 και 2 λόγω χειρότερης μπαταρίας δεν μπορούν σε κατάσταση sleep να κάνουν όλες αυτές τις εργασίες; Δηλαδή τα tablet με τους atom ειναι καλύτερα;<br> Συγγνώμη για την ασχετοσύνη αλλα σήμερα το ξαδερφακι θα κλείσει το sp1 και θελω να τον προειδοποιήσω. Ευχαριστώ.

Δεν υποστηρίζουν το 1 και 2 connected standby απλά,οχι επειδη έχουν χειρότερη μπαταρία ειδικά στο 2 που είναι πολύ καλύτερη η αυτονομία απο το 1,αλλα οτι απλά δεν ενσωματώνουν αυτη τη δυνατότητα.

Στα Atom είναι διαδεδομένη περισσότερο το connected standby απο οτι στα Intel Core προτάσεις με μόνη εξαίρεση το Pro 3 η το ThinkPad Helix 2(δεν κυκλοφορεί ακόμα Ευρώπη μονο Αμερική) που τα έχουν.

 

 

Sent from my iPad using Insomnia

Υπόψη το connected standby λειτουργεί μονο για την modern/metro πλευρά του λειτουργικού και τις εφαρμογές του και οχι exe παραδοσιακά προγράμματα που τρέχουν.

 

Sent from my iPad using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω να ρωτήσω πως γίνετε το εξής στο eshop ( το οποίο ήρθε μετά απο πολυ καιρό να δώσει την ίδια προσφορά με τον Κωτσόβολο ): surface pro 2 / 8gb/ 256 Gb ---- 699 ευρώ ( τιμή εκπληκτική - ούτε στην Αμερική - που όταν την είδα τέλη Οκτώβρη απο τον Κωτσόβολο έτριβα τα μάτια μου) και surface pro 2/ 8 gb / 128 Gb ----- 1099 ευρώ --- τιμή λογική για τέτοιο μηχάνημα .

Τι μπορεί να συμβαίνει και το υποδεέστερο να είναι ακριβότερο ? Αν κάποιος γνωρίζει η υποθέτει κάτι ας μοιραστεί την σκέψη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω να ρωτήσω πως γίνετε το εξής στο eshop ( το οποίο ήρθε μετά απο πολυ καιρό να δώσει την ίδια προσφορά με τον Κωτσόβολο ): surface pro 2 / 8gb/ 256 Gb ---- 699 ευρώ ( τιμή εκπληκτική - ούτε στην Αμερική - που όταν την είδα τέλη Οκτώβρη απο τον Κωτσόβολο έτριβα τα μάτια μου) και surface pro 2/ 8 gb / 128 Gb ----- 1099 ευρώ --- τιμή λογική για τέτοιο μηχάνημα .

Τι μπορεί να συμβαίνει και το υποδεέστερο να είναι ακριβότερο ? Αν κάποιος γνωρίζει η υποθέτει κάτι ας μοιραστεί την σκέψη του.

Να έχεις υπόψη ότι 1000+ ευρώ έκανε το πρώτο εξάμηνο κυκλοφορίας το Pro 2 στην έκδοσή αυτή. 

Απλά σύνηθες φαινομένο με το που ανακοινώνεται διάδοχος να πέφτει η τιμή στο προηγούμενο.

 

Και από την άλλη να προσθέσω ότι γενικότερα στο χώρο των λαπτοπ-υβριδικών-ultrabook αυτά που προσφέρει το surface αντικατοπτρίζουν την υψηλη ποιοτητα κατασκευής του, την full hd οθόνη με active digitizer,τα ισχυρά specs του και την φορητοτητα του σε tablet form factor.

Παρόμοια να ζητήσεις σε λαπτοπ/ultrabook στο χιλιάρικο οι προτάσεις εξίσου.

Άρα αναλογικά ακριβότερο δεν μπορείς πεις ότι είναι η surface pro σειρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alextrela σε ευχαριστώ πολυ για τις απεριόριστες γνώσεις που μοιράζεσαι με εμάς. Τελικά έγινε παραγγελια το surface 1. Τα specs του γυάλιςαν περισσότερο. Ελπίζω να τον βολέψει. Να είσαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...