Προς το περιεχόμενο

Οι πρώτες φωτογραφίες του Meizu MX4 Pro


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αντικοιμενικά μέχρι που βγήκε το iphone 5 είχε κάτι, το 5s ίδιο αλλά το 6άρι και στις δύο εκδόσεις είναι άσχημο. πιο ωραία κινητά πολλά πλέον και για να μην πείτε αλουμίνιο και π@π@ριες το htc ome m8 σε πολλά site είναι το πιο όμορφο όπως επίσης και το lg g3 - lg g2 lumia 930 και όπως είπε παραπάνω  ο φίλος  φαίνεται πως το 830 θα είναι ακόμα πιο όμορφο κ.τ.λ. μην πούμε και για κάποια κινέζικα όπως της oppo που δεν έχω δει αλλά φαίνονται επίσης πολύ όμορφα.

πλέον δεν ισχύει η διαφορά που έκανε η apple όπως παλιά και επίσης δεν ισχύει σε καμία περίπτωση πρώτον ότι είναι το καλύτερο κινητό δεύτερον δε δικαιολογεί την τιμή της ούτε κατά διάνοια με το επίπεδο που έφτασαν οι άλλοι

και τρίτον πάντα θα υπάρχουν αυτοί που θέλουν το ακριβότερο χωρίς να ξέρουν τον λόγο, η γνωστή μοστρατζήδες(ειδικά στην apple είναι πάνω από το 50%)

Φίλε μου, εγώ ως χρήστης δεν είμαι ούτε μοστρατζής, ούτε με νοιάζει η τιμή που πωλείται ένα προιόν (αν μπορώ και το θέλω, το παίρνω), ούτε έχω άγνοια του τι αγοράζω. Επειδή λοιπόν αλλάζω (όπως πολλοί κάνουμε εδώ μέσα) το ένα κινητό πίσω από το άλλο και έχει περάσει το 80% όλων των flagship (τα 3 τελευταία έτη) από τα χέρια μου, έχω να πω ότι το iphone 6 συγκεκριμένα είναι εκπληκτικό όσον αφορά την αίσθηση στο χέρι και στο design και στην εργονομία. Απ' ότι φαίνεται από τις πωλήσεις, την άποψη μου τη συμμερίζονται αρκετά εκατομμύρια κόσμου, οπότε ΜΑΛΛΟΝ έχει αντικειμενικές βάσεις η άποψη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@makridi...

 

Ξέρεις ποια είναι η διαφορα ;

 

Ότι το "θεϊκό" iPhone θα το ΕΧΕΙΣ ΣΕ ΘΗΚΗ οποτε αυτή η αίσθηση χάνεται.

Το Lumia εκτός ότι ξεχωρίζει από μακριά και βλέπεις πως είναι κάτι διαφορετικό από την μάζα, δεν χρειάζεται θήκη. Και ούτε λυγίζει στις τσέπες βεβαίως βεβαίως.

 

Και τα δυο 6αρια τα έχω πιάσει. Και συνεχίζουν να μην μου αρέσουν.

 

Το iPhone έγινε ένα κλασικό κινητακι σαν όλα τα άλλα μεγάλο με στρογγυλεμένες γωνιες, δεν κάνει πλέον την διαφορα. Αντίθετα το 830 με τα χρωματα του την κάνει... και με μια αγορά από το eBay έχω οτιδήποτε χρωμα θέλω. Δεν με αναγκάζει καμια apple να έχω μόνο άσπρο μαύρο.

Και επίσης μετράει και η ποιότητα.

Nokia>Apple.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

@makridi...

 

Ξέρεις ποια είναι η διαφορα ;

 

Ότι το "θεϊκό" iPhone θα το ΕΧΕΙΣ ΣΕ ΘΗΚΗ οποτε αυτή η αίσθηση χάνεται.

Το Lumia εκτός ότι ξεχωρίζει από μακριά και βλέπεις πως είναι κάτι διαφορετικό από την μάζα, δεν χρειάζεται θήκη. Και ούτε λυγίζει στις τσέπες βεβαίως βεβαίως.

 

Και τα δυο 6αρια τα έχω πιάσει. Και συνεχίζουν να μην μου αρέσουν.

 

Το iPhone έγινε ένα κλασικό κινητακι σαν όλα τα άλλα μεγάλο με στρογγυλεμένες γωνιες, δεν κάνει πλέον την διαφορα. Αντίθετα το 830 με τα χρήματα του την κάνει... και με μια αγορά από το eBay έχω οτιδήποτε χρωμα θέλω. Δεν με αναγκάζει καμια apple να έχω μόνο άσπρο μαύρο.

Και επίσης μετράει και η ποιότητα.

Nokia>Apple.

 

Το Lumia σε τι ειναι διαφορετικό από τη μάζα? Στο ότι βγαίνει σε διάφορα χρωματάκια? :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Lumia σε τι ειναι διαφορετικό από τη μάζα? Στο ότι βγαίνει σε διάφορα χρωματάκια? :P

1. Ναι. Και στα χρώματα. Γιατί να μην έχω επιλογές;

2. Στον σχεδιασμό. δεν είναι το κλασικό μεγάλο κινητό με τις στρογγυλεμένες γωνιες όπως το 90% των αντροιντ.

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@makridi...

 

Ξέρεις ποια είναι η διαφορα ;

 

Ότι το "θεϊκό" iPhone θα το ΕΧΕΙΣ ΣΕ ΘΗΚΗ οποτε αυτή η αίσθηση χάνεται.

Το Lumia εκτός ότι ξεχωρίζει από μακριά και βλέπεις πως είναι κάτι διαφορετικό από την μάζα, δεν χρειάζεται θήκη. Και ούτε λυγίζει στις τσέπες βεβαίως βεβαίως.

 

Και τα δυο 6αρια τα έχω πιάσει. Και συνεχίζουν να μην μου αρέσουν.

 

Το iPhone έγινε ένα κλασικό κινητακι σαν όλα τα άλλα μεγάλο με στρογγυλεμένες γωνιες, δεν κάνει πλέον την διαφορα. Αντίθετα το 830 με τα χρωματα του την κάνει... και με μια αγορά από το eBay έχω οτιδήποτε χρωμα θέλω. Δεν με αναγκάζει καμια apple να έχω μόνο άσπρο μαύρο.

Και επίσης μετράει και η ποιότητα.

Nokia>Apple.

1) Δε μίλησα ποτέ για "θεικό" iphone αλλά για καλύτερο σχεδιασμό.

2) Όποιο κινητό έχει πάνω μέταλλο, αν δεν το προστατεύσεις θα γρατζουνιστεί και μετά θα το βλέπεις και θα το χαίρεσαι.

3) Μια χαρά κάνει τη διαφορά το iphone 6 καθώς δε μοιάζει με κανένα άλλο κινητό στην αγορά. Seemless σχεδιασμός unibody-οθόνη και υπέρ-λεπτο.

4) Σε εμένα προσωπικά χωρίς θήκη και με στενά τζιν που φοράω...δεν λυγίζει. Ίσως να πρέπει να προσπαθήσω να το λυγίσω με δύναμη χρησιμοποιώντας σαν μέγκενη τα χέρια μου (έτσι κάνουν και στα viral videos, οπότε μάλλον το κάνω λάθος).

5) Αν θέλεις χρώματα iphone 5c ή iphone 6 και ένα εκατομμύριο επιλογές σε θήκες. Υπάρχει και η επιλογή τύπου mendmyi.

6) Nokia>Apple;;; Συγνώμη αλλά πριν 3 μέρες δεν ανακοίνωσε η Φιλανδία ότι η Apple κατέστρεψε την Nokia; Μάλλον κάτι δεν διάβασα σωστά.  

 

Πηγή

http://www.insomnia.gr/_/articles/hardware/nokia/%CE%B7-apple-%CF%83%CE%BA%CF%8C%CF%84%CF%89%CF%83%CE%B5-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%B4%CF%8D%CE%BF-%CE%BC%CE%B5%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CF%8D%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B5%CF%82-%CE%B2%CE%B9%CE%BF%CE%BC%CE%B7%CF%87%CE%B1%CE%BD%CE%AF%CE%B5%CF%82-r7673

 

 

Υ.Γ.

Όλα τα άνωθεν χωρίς φανμποισμούς. Είμαι φανατικός χρήστης android αλλά μου αρέσει το κομψό και όμορφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Αμ... Ναι.

2. Δεν με νοιάζει

3. Τότε φτιάξε λίγο τους φακούς σου, δεν κάνει καμια διαφορα από ένα γκαλαξι η ένα άλλο αντροιντ.. ειδικά από το HTC m8... Όταν βλέπεις ένα 4s κάνει μπαμ από μακριά, το iPhone 6 είναι μια από τα ίδια. (αν το έχεις, ξέρω πως νιώθεις άσχημα αυτή την στιγμή αλλά τι να κάνουμε, έχασε τον ιστρό στον σχεδιασμό η Απλ)

4. Τότε κοίτα κάνα άλλο βίντεο να δεις πόσο ωραία λυγίζει χωρίς υπερβολικη δύναμη. Είναι απλά αστείο. Έκανε ένα τεράστιο φειλ η απλ και κάνετε πως δεν το βλέπετε. Δεν πειράζει το βλέπουμε εμείς #αποτυχία

5. Γιατί αν θέλω χρώματα δλδ να πάω σε ένα παλιό αιφον (5c) που είναι και overpriced mid range crap? Η στο 6 με θήκες; όταν μπορώ να έχω ότι χρωμα θέλω χωρος ηλίθιες θήκες να χαλάνε τον σχεδιασμό του κινητού μου;

6. Άτοπο τελείως. Η νοκια έχασε λόγο λογισμικού. Επειδή κυριολεκτικά δεν έκανε τίποτα. Άφησε να την περάσει ο ανταγωνισμός. Και επίσης κανένα nokia ποτε δεν λύγισε σε κωλοτσεπη ούτε με την δύναμη των χεριών όπως τα iPhone :)

 

Ας μην το συνεχισουμε άλλο γτ βγαίνουμε off topic.

 

Είπα πως δεν μου αρέσει το iPhone και τελειωσε. Τώρα εσύ που το πήρες κοίτα το και πες πως είναι το ομορφότερο του κόσμου. Απαρατήρητο περνάει η το περνανε για m8 πλέον. I'm sorry :*

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Αμ... Ναι.

2. Δεν με νοιάζει

3. Τότε φτιάξε λίγο τους φακούς σου, δεν κάνει καμια διαφορα από ένα γκαλαξι η ένα άλλο αντροιντ.. ειδικά από το HTC m8... Όταν βλέπεις ένα 4s κάνει μπαμ από μακριά, το iPhone 6 είναι μια από τα ίδια. (αν το έχεις, ξέρω πως νιώθεις άσχημα αυτή την στιγμή αλλά τι να κάνουμε, έχασε τον ιστρό στον σχεδιασμό η Απλ)

4. Τότε κοίτα κάνα άλλο βίντεο να δεις πόσο ωραία λυγίζει χωρίς υπερβολικη δύναμη. Είναι απλά αστείο. Έκανε ένα τεράστιο φειλ η απλ και κάνετε πως δεν το βλέπετε. Δεν πειράζει το βλέπουμε εμείς #αποτυχία

5. Γιατί αν θέλω χρώματα δλδ να πάω σε ένα παλιό αιφον (5c) που είναι και overpriced mid range crap? Η στο 6 με θήκες; όταν μπορώ να έχω ότι χρωμα θέλω χωρος ηλίθιες θήκες να χαλάνε τον σχεδιασμό του κινητού μου;

6. Άτοπο τελείως. Η νοκια έχασε λόγο λογισμικού. Επειδή κυριολεκτικά δεν έκανε τίποτα. Άφησε να την περάσει ο ανταγωνισμός. Και επίσης κανένα nokia ποτε δεν λύγισε σε κωλοτσεπη ούτε με την δύναμη των χεριών όπως τα iPhone :)

 

Ας μην το συνεχισουμε άλλο γτ βγαίνουμε off topic.

 

Είπα πως δεν μου αρέσει το iPhone και τελειωσε. Τώρα εσύ που το πήρες κοίτα το και πες πως είναι το ομορφότερο του κόσμου. Απαρατήρητο περνάει η το περνανε για m8 πλέον. I'm sorry :*

Αναρωτιέμαι αν διάβασες τίποτα από όσα έγραψα :) Από τις απαντήσεις σου μάλλον όχι!

 

1) Από πότε οι δερμάτινες ποιοτικές θήκες είναι λιγότερο ποιοτικές από τα λεπτά πλαστικά καπάκια...με ξεπερνάει!

2) Δεν υπάρχει λόγος να διαφωνούμε ότι το iphone 6 είναι το καλύτερο iphone (από όλες τις απόψεις) που έχει φτιάξει η Apple έως σήμερα και ένα από τα καλύτερα phones της αγοράς. Είναι γεγονός και δεν το λέω εγώ. Το λένε οι επιδόσεις στα benchmarks, games, καθημερινή χρήση. Το λένε οι εκατομμύρια πωλήσεις που κάνει κάθε βδομάδα αλλά μάλλον ο πολύς κόσμος δεν έχει μείνει ικανοποιημένος από την Apple, για αυτό και δεν ξανα αγοράζουν ποτέ.

3) Το iphone 5c στο ανέφερα διότι ζήτησες πολύχρωμες λύσεις. Εμένα προσωπικά δε μου αρέσει.

4) Καθόλου άτοπο αλλά στο δίνω...θες λόγο λογισμικού; Οκ μέσα....και πάλι...έχασε. Ακόμα και με τα WP...πάλι έχασε.

5) Συμφωνώ για το ότι δε λυγίζουν τα nokia. Είναι ΠΛΑΣΤΙΚΑ.

6) Όσον αφορά το θέμα του bendgate είναι κάτι που μαστίζει το iphone 6 plus. Δε με αφορά και θεωρώ ότι ήταν ανόητη κίνηση της Apple. Άπατο θα πάει. Ίσως στο μέλλον να δούμε βελτιώσεις σε usability και features.

 

Υ.Γ. Όλα τα λέω με τις καλύτερες προθέσεις! Έχω χρησιμοποιήσει όλες τις πλατφόρμες. Τα windows όσο και να ήθελα να τα αγαπήσω...απλά ΔΕΝ! Η έλλειψη βασικών εφαρμογών, στο store ειδικά, ήταν ο αποτρεπτικός παράγοντας κατά ένα τεράστιο ποσοστό. ΜΑΚΑΡΙ να γίνει κάποια στιγμή το καλύτερο λειτουργικό. Αυτή τη στιγμή όμως δεν είναι. Peace mate ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...