Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν πανελλαδικό ασύρματο Internet στα μέσα του 2015


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Της πουτανας θα γίνεται στο facebook. Όλο φωτογραφίες, selfies στις.στάσεις λεωφορείων, φωτογραφίες από σουβλάκια με το AIDS του κυρ Μπάμπη του σουβλατζί και δεν συμμαζεύεται....Θα το δείτε!

ναι γιατί τα βλαμένα δεν τον κάνουν είδη με τα mb του κινητού και δεν μιλάω για τα 15χρονα απο τα λύκεια αλλά για μεγάλους ανθρώπους πάνω απο 20

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Για 15 εκατομυρια ευρω δεν θα ηταν καλυτερο να εδινε τα λεφτα στις εταιριες κινητης για να δωσουν πιο φτηνα, σχεδον τσαμπα το 3g; Ολοι θα καναν καλυτερα την δουλεια τους. Ακομη και ο παππους στο χωριο..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

orck υπενθυμίζω πως δεν έχουν όλοι 3g συσκευές. Υπάρχει π.χ. και κάτι που λέγεται laptop.

3g έχουν τα κινητά μεσαίας κατηγορίας εδώ και χρόνια αλλά αν έχεις λάπτοπ και απλό παλιό κινητό για την δουλειά σου βολεύεσαι και με στικάκι εκτός αν κάποιος είναι ορκ και δεν ξέρει τι είναι τα στικάκια του ιντερνετ και ότι δεν χρειάζεσαι 3g συσκευή για αυτό.

για μένα ένα πλεονέκτημα του ασύρματου δωρεάν είναι ότι είναι τσαμπέ και δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα συνδρομές σε σχέση με το 3g αλλά σε περιορίζει στους χώρους.

και καλά η βιβλιοθήκες στα πάρκα και στα πεζοδρόμια τι να το κάνεις το wifi? τοσο αμερικανιά δηλαδή άμα έχεις δουλειά στο internet δεν μπορείς να την κάνεις απο το σπίτι σου και αν δεν είσαι online για ένα χρονικό διάστημα μιας βόλτας θα χαθεί ο κόσμος :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί να πάνε για κανένα σωστό κι καλό σκοπό, πάνε για wi-fi, εδώ ο κόσμος υποφέρει ... Εντάξει, καλό είναι να υπάρχει ανάπτυξη μα ... ξέρω γω, θα φύγουν πολλά λεφτά, τουλάχιστον ας τα δώσουν σε εταιρίες για να κάνουν καλύτερα τα δίκτυα τους παρά τσάμπα σύνδεση 1mbps που θα θες 40 λεπτά για να φορτώσει το Goog ... (το υπόλοιπο ακόμα φορτώνει)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Μια χαρά είναι για να σερφάρεις. 

2. Θα σε κάνει αποσύνδεση στα 30 λεπτά και μόλις ζητήσεις πάλι θα σε συνδέει. Ο λόγος απλός. Δεν θα κατεβάζεις εσύ και δεν θα μπορεί να μπει κανένας και δεν θα γεμίζει το router-microtik (η ότι άλλο βάλουν με ανενεργούς χρήστες)

3. Υπόθετο λέει για τους κλειστούς χώρους. Γράφει και 100 μετρά παραπάνω.

4. Streaming μάλλον εννοεί ότι εσύ δεν θα μπορέσεις να κάνεις stream την βόλτα σου στην παράλια. You tube θα βλέπεις.

5. Βλέπε το το 2. Είναι και αυτός ένας από τους λόγους. 

 

 

Μια χαρά σερφάρεις με 1Μbps?

Γιαυτό ο ΟΤΕ πουλάει ακόμα σύνδεση 2Μbps και υπάρχει κόσμος που νομίζει ότι φυσάει κιόλας ...

 

Ασύρματο δίκτυο ...

 

3846774971.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά σερφάρεις με 1Μbps?

Γιαυτό ο ΟΤΕ πουλάει ακόμα σύνδεση 2Μbps και υπάρχει κόσμος που νομίζει ότι φυσάει κιόλας ...

 

4Mbps και 24Mbps έχει ο ΟΤΕ.  Αλλά ναι, κάτσε να τα δούμε... Μετά ας δούμε και το κόστος συντήρησης, αλλά και για πόσο θα δουλεύουν. Από λόγια του αέρα χορτάσαμε.

 

:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Greek wpa finder αν εχετε τοσο αναγκη να μπειτε για λιγη ωρα στο ιντερνετ.Αυτο το δηθεν εργο που και καλα θα ειναι ετοιμο το 2015 μην το περιμενετε πριν το 2025.Δικαιολογια για να φανε χρηματα οι γνωστοι ειναι

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απλά γιατί η Google δεν έχει φακελώσει τους πάντες...τώρα θα το κάνει σίγουρα...

-> https://maps.google.com/locationhistory

Κατα τα'άλλα ... Ζήτω το Ingress !!! For the Enlightenend !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί να πάνε για κανένα σωστό κι καλό σκοπό, πάνε για wi-fi, εδώ ο κόσμος υποφέρει ... Εντάξει, καλό είναι να υπάρχει ανάπτυξη μα ... ξέρω γω, θα φύγουν πολλά λεφτά, τουλάχιστον ας τα δώσουν σε εταιρίες για να κάνουν καλύτερα τα δίκτυα τους παρά τσάμπα σύνδεση 1mbps που θα θες 40 λεπτά για να φορτώσει το Goog ... (το υπόλοιπο ακόμα φορτώνει)

Συμφωνώ. Δεν μου αρέσει να κράζω γενικά, ειδικά τέτοιες πρωτοπορειακές προσπάθειες, αλλά εδώ ο κόσμος καίγεται κι εμείς χτενιζόμαστε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το mobile inet εχει καλυτερες ταχυτητες απο το 1.5mb....

http://e-pcmag.gr/files/imce/3/TexnologiesGSM.jpg

 

Παντως ΠρΙΝ 2-3 χρονια αρκετοι δημοι ειχαν βαλει μεσω ε.ε. χρηματοδοτηση free wifi...τοτε ειδα σε εναν ειχαν χρησιμoποιησει cisco meraki!

Αν δεν βαλουν min requirements το κοβω για κανα κινεζικο της κακιας ωρας

 

Το έργο υλοποιείται στα πλαίσια του επιχειρησιακού προγράμματος «Κοινωνία της πληροφορίας» (ΕΠ ΚτΠ) και συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (ΕΤΠΑ) κατά 80% και από Εθνικούς Πόρους κατά 20%.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δε κολλάει και δεν τρομάζεις για να συνδεθείς μια χαρά το βρίσκω. στον οσε σε αθηνα και θεσσαλονικη το μισαωρακι μια χαρά με βόλεψε εμένα όσο περίμενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορούμε να δουμε καπου μια λίστα με τις περιοχές;

ειμαι σχεδων σίγουρος πως μεσα στο 15 ΔΕΝ θα γίνει,αν γίνει ομως να κανουν κοντα σε στρατοπεδα,γιατι θα μου τρυπισουν οι τσεπες απο τα τοσα που θα δινω για να αγοράζω δεδομενα απο την πολυαγαπημενη μας vodafone..

 

 

 

Μια χαρά σερφάρεις με 1Μbps?
Γιαυτό ο ΟΤΕ πουλάει ακόμα σύνδεση 2Μbps και υπάρχει κόσμος που νομίζει ότι φυσάει κιόλας ...

Ασύρματο δίκτυο ...

3846774971.png

φιλε μου πια εταιρία έχεις και σου δίνει τόσα; ασε που εγω δεν τα πιστευω τα speedtest,πες μου απλα κατα μεσο ορο με ποσο κατεβαζεις/ανεβάζεις(με internet download manager και direct link πχ) και μετα θα κρινουμε τι πραγματικη ταχύτητα έχεις..κατεβασε αυτό πχ:

http://download.thinkbroadband.com/1GB.zip

 

υγ. σόρυ για το οφτοπικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...