Προς το περιεχόμενο

Πάστα και Ψύκτρα για AMD FX 8320


jmallen3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα φιλος εγω εχω παρει αυτη   http://www.eworld.co...A-CPU-Cooler   και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος σε προγραμμα με το prime 95 για 25 λεπτα τρεξιμο μου εβγαλε με το core temp μεχρι 65 βαθμους και στο bios μου ελεγε 40 βαθμους και το τεστ το εκανα τωρα το καλοκαιρι που περασε  με θερμοκρασια δωματιου 30 βαθμους στην συστηνω ανεπιφυλακτα !!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα φιλος εγω εχω παρει αυτη   http://www.eworld.co...A-CPU-Cooler   και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος σε προγραμμα με το prime 95 για 25 λεπτα τρεξιμο μου εβγαλε με το core temp μεχρι 65 βαθμους και στο bios μου ελεγε 40 βαθμους και το τεστ το εκανα τωρα το καλοκαιρι που περασε  με θερμοκρασια δωματιου 30 βαθμους στην συστηνω ανεπιφυλακτα !!!!!!

ποιον επεξεργαστη εχεις? 8320/8350..?  και τι χρονισμους εχεις?  

 

ετσι αοριστα βαρεσες 65β...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι φιλος εχω i7 3770 και οπως ειπα για να δω θερμοκρασιες εβαλα και ετρεξα το prime 95 για κανα 25 λεπτο συνεχομενα

σε ρωτησα.., γιατι ο καθε επεξεργαστης εχει διαφορετικη θερμικη συμπεριφορα. να ξερουμε ο καθενας για ποιον μιλαει, αν ειναι υπερχρονισμενος η οχι.. !

 

επισης..., καλο ειναι να αναφερουμε ποση διαφορα θερμοκρασιας εχουμε δει απο την μαμα, στην αφτερμαρκετ..!! αφου οπως προειπα, ο καθε επεξργαστης εχει διαφορετικη συμπεριφορα...!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την στοκ ψυκτρα χτυπουσε μεχρι 70 και εκανε και θορυβο σιγουρα καμια σχεση με την στοκ ψυκτρα και απο πλευρας θορυβου και απο θερμοκρασιες τωρα που εβαλα την thermalright true spirit 120 δουλευει μεχρι 1000 στροφες το ανωτερο παραπανω δεν παει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Well done.  

 

αρα η διαφορα ειναι -5 β σε LOAD, αλλα με πολυ ησυχια....!! αυτη ειναι η ουσια..!   

 

γιατι ΑΝ ειχες, Π.Χ , 65β και με την στοκ. τοτε.....,  ποιο το οφελος?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστα!! αλλα ενταξει αν βαλεις αλλη ψυκτρα και την βαλεις σωστα σιγουρα θα εχεις οφελος η στοκ για μενα ειναι πολυ χαλια κανονικα τοσα λεφτα δινουμε για επεξεργαστες θα επρεπε να εχουν καλυτερη ψυκτρα εργοστασιακη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τυπικα...., αρκουν και οι εργοστασιακες.  καμια εταιρια δεν θα αφηνε τον επεξεργαστη με καποια ψυκτρα, που δεν θα τον καλυπτε ψυκτικα.  

 

το θεμα με τις aftermarket ψυκτρες, πιστευω οτι αρχισε, απο τοτε που πρωτοξεκινησε και το OC.

οπου απαιτειται πολυ καλυτερη ψυξη, ωστε και να ανεβασεις τους χρονισμους, και να διατηρησεις τις θερμοκρασιες σε λογικα επιπεδα, για να λειτουργει απροσκοπτα ο επεξεργαστης..!

 

 

οι στοκ καλυπτουν απλα τα βασικα. αλλα εχουν το μειον, οτι βγαζουν αρκετο θορυβο..! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...