Προς το περιεχόμενο

iphone 4-4s ή κάποιο android???


mariosmech

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το προηγούμενο κινητό μου ήταν το 4S....μακρυά! Στα λεφτά αυτά μπορείς να κοιτάξεις και προς κίνα μεριά, που θα βρεις καλύτερα κινητά εκεί σαν χαρακτηριστικά από τα εδώ. Για παράδειγμα κοίτα εδώ εάν σου αρέσει κάτι, που είναι αξιόπιστο μαγαζί. Εάν βρεις κάτι, το συζητάμε για το τι που και πως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω παρα πολυ για την αναλυτικη απαντηση σου , και τα φώτα σου!!

 

οντως πολυ δελεαστικα κινητα!

 

να ρωτησω κατι ομως γενικα τα παιδια στο φορουμ, τα χαρακτηριστικα και τα ξερα νουμερα ειναι αυτα που μετρανε?

 

το λεω γιατι επειδη οπως εχω πει γλυκοκοιταω το S3 NEO , εχει πολυ καλυτερα χαρακτηριστικα απο τα παραπανω, και πραγματικα δεν βλεπω το λογο να μην το παρω...το ξερω , εχω κολλησει λιγο αλλα ...:P

Γιατί δεν ακούς τις γνώμες των άλλων και επιμένεις στη δίκη σου χωρίς επιχειρήματα ; Τα Samsung έχουν το touchwiz πάνω στο καθαρό android που κάνει ακόμα και κινητά σαν το s4 να γονατίζουν... Ότι είναι Samsung κάτω από note για εμένα δεν αξίζει... Το λέω σαν χρήστης android και Samsung συσκευών εδώ και χρόνια, πλέον τη συχαθηκα και δεν ξαναγυριζω πίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω παρα πολυ για την αναλυτικη απαντηση σου , και τα φώτα σου!!

 

οντως πολυ δελεαστικα κινητα!

 

να ρωτησω κατι ομως γενικα τα  παιδια στο φορουμ, τα χαρακτηριστικα και τα ξερα νουμερα ειναι αυτα που μετρανε?

 

το λεω γιατι επειδη οπως εχω πει γλυκοκοιταω το S3 NEO ,  εχει πολυ καλυτερα χαρακτηριστικα απο τα παραπανω, και πραγματικα δεν βλεπω το λογο να μην το παρω...το ξερω , εχω κολλησει λιγο αλλα ... :P

 

 

Ακομα και με 1,5 Gb Ram που εχει το Samsung Neo το πιο πιθανο ειναι να κολλαει απο λιγο εως πολυ,παιζει ρολο και ποσο θα το "φορτωσεις".Το λειτουργικο android ειναι απαιτητικο-"βαρυ" και χρειαζεται πορους και καλα χαρακτηριστικα.Καλο επεξεργαστη,αρκετη μνημη κλπ.

 

Η Samsung στα κινητα της βαζει το λεγομενο Touchwiz το οποιο δυσκολευει ακομα πιο πολυ τα κινητα της.Πιο πολυ απο αλλες εταιριες.Σου προτεινουμε το Moto G γιατι ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ και δεν θα σε απογοητευσει.

 

Για να παρεις κινητο android που δεν κολλαει  πρεπει να εχει δυνατα χαρακτηριστικα και πας απο 300e και πανω.Το Moto G ειναι η εξαιρεση στα 180-200e.

 

Τι το ξεχωριστο εχει το Samsung?

 

Πιστευω οτι και οι υπολοιποι τα ιδια θα σου πουν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ευχαριστω πολυ για τον ενδιαφερον σας! 

καταρχην επειδη απαραιτητη προυποθεση ειναι να πουλησω ενα ταμπλετ που εχω για να παρω ενα 100αρικο...

ειχε δειξει ενας ενδιαφερον αλλα ακομα τπτ...μολις πουληθει , πιστευω πως με πεισατε για το moto g!

σας ευχαριστω πολυ, θα επανελθω μολις παρω το κινητο, για να πω και εντυπωσεις!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ευχαριστω πολυ για τον ενδιαφερον σας! 

 

καταρχην επειδη απαραιτητη προυποθεση ειναι να πουλησω ενα ταμπλετ που εχω για να παρω ενα 100αρικο...

 

ειχε δειξει ενας ενδιαφερον αλλα ακομα τπτ...μολις πουληθει , πιστευω πως με πεισατε για το moto g!

 

σας ευχαριστω πολυ, θα επανελθω μολις παρω το κινητο, για να πω και εντυπωσεις!

Ρίξε μια ματιά και σε αυτό το συγκριτικό εδώ πριν αποφασίσεις.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πλεονεκτημα του Samsung ειναι οτι εχει amoled οθονη,ειναι πιο ωραιο εμφανισιακα(υποκειμενικο) και οτι εχει αποσπωμενη μπαταρια.

 

Αλλα ολα τα Moto G εχουν παρει την τελευταια εκδοση android L,μπορει και την επομενη και το S3 Neo μαλλον θα μεινει ακλαφτο με την προηγουμενη εκδοση Kit Kat.

 

Το Samsung δεν ειναι κακη επιλογη για την τιμη του αλλα το Moto G ειναι καλυτερη επιλογη με λιγα περισσοτερα χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια ματιά και σε αυτό το συγκριτικό εδώ πριν αποφασίσεις.....

οκ !! μολις πωληθει το ταμπλετ!! γιατι δεν βλεπω ενδιαφερον..

Το πλεονεκτημα του Samsung ειναι οτι εχει amoled οθονη,ειναι πιο ωραιο εμφανισιακα(υποκειμενικο) και οτι εχει αποσπωμενη μπαταρια.

 

Αλλα ολα τα Moto G εχουν παρει την τελευταια εκδοση android L,μπορει και την επομενη και το S3 Neo μαλλον θα μεινει ακλαφτο με την προηγουμενη εκδοση Kit Kat.

 

Το Samsung δεν ειναι κακη επιλογη για την τιμη του αλλα το Moto G ειναι καλυτερη επιλογη με λιγα περισσοτερα χρηματα.

:) :) θα δουμε και πως θα εξελιχθει η τιμη τους , μεχρι να εχω τα λεφτα απο το ταμπλετ που πουλαω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ !! μολις πωληθει το ταμπλετ!! γιατι δεν βλεπω ενδιαφερον..

:) :) θα δουμε και πως θα εξελιχθει η τιμη τους , μεχρι να εχω τα λεφτα απο το ταμπλετ που πουλαω...

 

 

Καποια στιγμη πηγαινε πχ στα Public που εχει και τα 2 Moto G(παλιο και καινουριο) για να τα δεις σε λειτουργια και σε εμφανιση γενικα και για την διαφορα μισης ιντσας που εχουν στο μεγεθος της οθονης.Πιθανοτατα να εχουν και το Samsung S3 Neo.

 

Αν τελικα αποφασισισεις να παρεις το Moto G το καινουριο καλυτερα απο Public γιατι ειναι  μικρη η διαφορα απο τα Σκρουτζομαγαζα.

 

Αν παρεις το παλιο Moto G ειναι πολυ καλυτερα να επιλεξεις το 4G και οχι το απλο γιατι παιρνει καρτα sd και ειναι 4G.Απλα πρεπει να το παρεις απο Σκρουτζομαγαζο γιατι κανενα καταστημα απο τα γνωστα δεν το φερνει.

 

Για να ρωτησεις γνωμες για καποιο Σκρουτζομαγαζο υπαρχει θεμα που λεγεται Κινητα απο Σκρουτζ στην ενοτητα Smartphones.Ειναι το 1ο θεμα.

 

Μολις ειδα και αυτο το θεμα:

 

 

http://www.insomnia.gr/topic/547043-samsung-galaxy-s3-neo-vs-motorola-moto-g-2nd-gen/

 

 

Εγω πιθανοτατα θα παρω 1 απο τα 2 Moto G.To S3 Neo το ειχα υποψην μου επισης,αλλα δεν μπορω να εχω 1 κινητο που θα αρχισει να κολλαει εστω και μετα απο καιρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω για το ενδιαφερον που δειχνεις! θα το κοιταξω ναι! προς στιγμης περιμενω ακομα για το ταμπλετ...
με πηρε ενα παιδι και μου το ανταλλασε με ενα trend plus..δεν το ηξερα το κινητο , το εψαξα και δεν με ενθουσιαζε..δυστυχως εχασα το τηλεφωνο του και δεν τον ενημερωσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...