Προς το περιεχόμενο

Constantine ( NBC 2014 )


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mιας κ δεν υπηρχε θεμα 

 

Αρχισε σημερα το remake της ταινιας ως σειρα πλεον στο NBC

Ο πιλοτος ειχε leakαρει εδω κ αρκετο καιρο αλλα περιμενα προσωπικα το official για να εχω αποψη

 

Στα θετικα ο πρωταγωνιστης που ταιριαζει στο concept και η ατμοσφαιρα που βγαζει κατι το spooky . Well ισως οχι οπως το εκανε η ταινια , αλλα still . Μπαινεις καπως στο κλιμα

 

Αυτο που δεν μου αρεσε ηταν οτι ολα εγιναν πολυ γρηγορα στον πιλοτο , ο demon ηταν meh . Παρολα αυτα θα το συνεχισω προσωπικα για να δω που το παει

 

constantine-102653.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yep 

 

Δεν θα ειναι η ιδια του πιλοτου οπως αρχικα ηταν planned , γιατι με το leak οι εντυπωσεις ηταν meh . Οποτε αλλαξαν κατευθυνση κ την εστειλαν πακετο . Ενα επεισοδιο προλαβε η καψερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι ιδιαιτερα θετικος γιατι ο Κιανου ειναι αλλης εμβελειας ηθοποιος αλλα και γιατι συνηθως οι σειρες που βασιστηκαν σε επιτυχημενες ταινιες ηταν οι πιο πολλες απο μετριες μεχρι χαλια.(Με εξαιρεση την εκπληκτικη σειρα Stargate SG-1)

Αλλα ας μην την καταδικασουμε πριν την δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DC comics ?

 

Δεν το γνώριζα. 

 

Τελικά η DC έχει πάρει κεφάλι στην μικρή οθόνη έναντι της Marvel. Όλες οι προσπάθειες τις τελευταίας ήταν απογοητευτικές, πλην του AoS που κι αυτό ξεκίνησε μουδιασμένα..

 

Πάω για τον πιλότο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο, συμπαθητικουλι. Θυμιζει Supernatural (το οποιο λογικα ο Κριπκι ειχε επηρεαστει απο Hellblazer, οποτε το Supernatural θυμιζει Constantine ειναι το σωστο)

 

Μαρεσει ο τυπος και το αγγλικο φλεγμα που του δωσανε σε σχεση με την Αμερικανια του Κιανου στην ταινια

 

Αποτι καταλαβαινω

η τυπισσα η Λιβ ηταν αρχικα να παιζει στη σειρα αλλα δεν την γουσταρε ο κοσμος, οποτε στο τελος του πιλότου και καλα "δεν αντεξε, εφυγε στην Καλιφορνια να κρυφτει και σου αφησε τον χαρτη" για να την βγαλουν απο τη μεση σαν χαρακτηρα

 

 

Στην κουβέντα για DC ή Marvel, η Marvel έχει μεγαλυτερο ροστερ με απηχηση, η DC έχει τους Big 3 (Μπατμαν, Σουπερμαν, Γουόντερ Γουμαν)

 

Η DC όμως έχει τον οικο Vertigo που βγαζει τα γαμιστεροτερα ενηλικα κομικς, τα πιο ζορικα.

Το Hellblazer είχε περασει στον οικο Vertigo μέχρι πρόσφατα που η DC το τραβηξε πίσω στην μαμα εταιρεια και το DC Universe

Οποτε πλεον θα δειτε DC comics αλλά ουσιαστικα την φήμη του το Hellblazer την εκανε τα χρονια που το εξεδιδε η θυγατρικη Vertigo που φτιάχνει πιο "ωριμα" κομικς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή τα references του DC universe δεν τα πιάνω σχεδόν ποτέ, νιώθω πολύ περήφανος όταν αυτό συμβαίνει :P

 

Όπως εδώ για παράδειγμα

dr-fates-helmet-on-constantine-100450.jp

 


Καλό φαίνεται, θα το συνεχίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μου αρεσε, αλλα δεν μο ειχε αρεσει και η ασπιδα στο ξεκινημα αλλα εφτιαξε στην πορεια...τετοιες σειρες θελουν χρονο, βεβαια εδω δεν υπαρχει η εγγυηση του wheddon ετσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ακολουθησουν τις ιστοριες των Alan Moore και Garth Ennis απο τα κομικς, η σειρα θα εξελιχθει σε αριστουργημα.

δεν εχω δει τον πιλοτο, αλλα απο οτι διαβαζω η σειρα δειχνει να ειναι αρκετα watered down.π χ ο Constantine παλι δεν καπνιζει.

κακο σημαδι αυτο, αλλα ιδωμεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yep οντως δεν καπνιζει , αφαιρει λιγο το badass στοιχειο 

Θα δειξει . Δεν ηταν κατι το εξαιρετικο ο πιλοτος παντως αλλα ειναι τουλαχιστον promising για τετοιου ειδους σειρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ακολουθησουν τις ιστοριες των Alan Moore και Garth Ennis απο τα κομικς, η σειρα θα εξελιχθει σε αριστουργημα.

δεν εχω δει τον πιλοτο, αλλα απο οτι διαβαζω η σειρα δειχνει να ειναι αρκετα watered down.π χ ο Constantine παλι δεν καπνιζει.

κακο σημαδι αυτο, αλλα ιδωμεν.

κάπου είχε πάρει το μάτι μου, ότι αυτό με το τσιγάρο, το απαγόρευσε το NBC..

 

 

WTF?????????

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...