Προς το περιεχόμενο

Η Xiaomi είναι ο 3ος μεγαλύτερος κατασκευαστής smartphone σύμφωνα με την IHS iSuppli


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σσ-ιαομί.

 

Χ = sh στα Κινέζικα ονόματα.

Πήγα μία μέρα σε ένα κινέζικο μαγαζί και τους έδειξα το Redmi Note.

 

Ζιαόμι τους είπα.

Ναι , ναι Ζαόμι μου απάντησαν.

Ζαόμι το προφέρουν οι κινέζοι.

 

Πάντως το Redmi Note δεν παίζεται με τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα μία μέρα σε ένα κινέζικο μαγαζί και τους έδειξα το Redmi Note.

 

Ζιαόμι τους είπα.

Ναι , ναι Ζαόμι μου απάντησαν.

Ζαόμι το προφέρουν οι κινέζοι.

 

Πάντως το Redmi Note δεν παίζεται με τίποτα.

Ν

 

Έχω φίλους από Κίνα. Τι να σου πω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κι εγω το redmi note ως κυριο (και μοναδικο) τηλεφωνο

 

 

μακραν το καλυτερο κινεζικο που αγορασα ποτε. μονο μειον το μεγεθος.

 

αγορασα και mi bank το οποιο μπορω να πω οτι θυμισε apple σε ποιοτητα και στυλ , ομως μιλαμε για power bank 10800mah με μολις 20€ με τρομερη μελετη και απιστευτη ποιοτητα κατασκευης.

 

το ιδιο ισχυει και για τα Pistons και γενικα για ολα τα προϊόντα της εταιρειας. 

 

εχουν πολυ καλο τμημα ελεγχου ποιοτητας και καλο τμημα r&d, κατι που λειπει απο πολλες κινεζικες εταιρειες. 

 

 

Ο λογος που πετυχαν κατ εμε ειναι επειδη αντεγραψαν τους πετυχημενους της αγορας και κυριως την apple στο λειτουργικο. Το miui ειναι android (φτηνο) με skin και λειτουργικοτητα ios (ακριβο) και περισσοτερες επιλογες customize (android). Τα κινητα ειναι εξαιρετικης ποιοτητας και αξιοπιστιας με ασυναγωνιστα χαμηλες τιμες σε σχεση με samsung/lg/htc/sony κλπ κλπ

 

 

ΥΓ προσωπικα φοραω aosp γτι δε με βολευει το miui, εχω συνηθισει το stock android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα σας.

Επειδή δεν έχω καθόλου εικόνα και θα με ενδιέφερε να μάθω, ειδικά ο φίλος που αναφέρει

Για το power bank και αυτό το ρεντμι τι παίζει

Μήπως έχετε κάποιο βίντεο να το δω στα ελληνικά?

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει πάρα πολύ σαν εταιρία και σαν φιλοσοφία και ο μοναδικός λόγος που δεν έχω πάρει κάποιο από τα smartphone της είναι οτι είμαι αθεράπευτα AMOLEDακιας...

Βγάλε ρε Xiaomi κανένα AMOLED panel να γουστάρουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παντός το δικό μου που το έχω βάλει δίπλα σε amoled το χιαομι μου φαίνεται να δείχνει καλύτερα, στην amoled τα χρώματα φαινόταν σαν ψεύτικα Ενώ στο δικό μου πιο φυσικά, βέβαια γούστα είναι αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παντός το δικό μου που το έχω βάλει δίπλα σε amoled το χιαομι μου φαίνεται να δείχνει καλύτερα, στην amoled τα χρώματα φαινόταν σαν ψεύτικα Ενώ στο δικό μου πιο φυσικά, βέβαια γούστα είναι αυτά.

Στο S4 που έχω εγώ η samsung βελτίωσε το πρόβλημα του κορεσμού των χρωμάτων.Φυσικότατα είναι πλέον τα χρώματα.

Επίσης, στο σκοτάδι που εγώ το χρησιμοποιώ κυριως για διάβασμα σε μαύρο φόντο, καθώς και το μαύρο που έχει στις ταινίες δεν το βρίσκω πουθενά αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαρήκανε εκεί στην Xiaomi για 24 ώρες αλλά μόλις έκλεισε το deal Motolola/Lenovo, περάσαν αυτοί στην τρίτη θέση, ως μία ενιαία εταιρία πλέων και η Xiaomi τέταρτη.

 

Sorry, Xiaomi, the Motoroloa/Lenovo duo is now third in market share

Επεξ/σία από nickelodeon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Παιδιά περημενω πως κ πως να μ ερθει to redmi note 2, δεν ξερω τ λετε αλλα η XIAOMI ειναι σε μια πολυ καλη θεση στις πωλησεις και κατα τι γνωμη μ ειναι και καλυτερα απο καποια αλλα κινητα τα οποια δεν θελω να τα πω για να μην ξεκινησουν μερικοι κερικοι, Anyway εχω διαβασει και ακουσει τα καλυτερα. Xiaomi forever :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...