Προς το περιεχόμενο

MSI GT80 Titan, Ένα gaming notebook με μηχανικό πληκτρολόγιο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απάλευτα τα λαπτοπ με πληρες πληκτρολόγιο. παντα όταν γράφεις είσαι λιγο πιο αριστερά αποτι χρειάζεται. σαν να κοιτάζεις την οθόνη απο τα πλάγια

 

9 λάπτοπ έχω αλλάξει, και ο κανόνας αγοράς (μετα το 1ο που δέν ήξερα ) ήταν να είναι χωρίς numpad και είχα πάρει και ένα εξωτερικό 10key για τις λογιστικές νύχτες.

 

H σωστή θέση εργασίας είναι καπως ετσι...

[spoiler]

keyb.jpg

 

 

 

ΥΓ: πως στο καλό βάζετε σποιλερ?!?!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

αυτό υποτίθεται ότι είναι το gaming logo της msi, εδώ που τα λέμε όταν έχει να κάνει με gaming, όλες οι εταιρείες στο χώρο των pc έχουν κάτι καγκουρο-logos 

 

Από πότε το να έχεις ένα δράκο για λογότυπο, σε κάνει κάγκουρα. It doesn't make any sense!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει gaming laptop, όλα είναι ένα αστείο. Και το πιο δυνατό laptop σέρνεται σε αρκετά παιχνίδια ή δε τα παίζει καθόλου. Αν θέλεις να παίζεις αγοράζεις desktop ή κονσόλα.

Για τα σχέδια διακόσμησης, τη σχεδίαση και τη λειτουργικότητα των gaming προιόντων καλύτερα να μην ανοίξω το στόμα μου γιατί θα παρασυρθώ σε πολύ άσχημες εκφράσεις για την εμπειρία χρήσης αυτών και το τρόπο με τον οποίο οι εταιρίες συμπεριφέρονται στους gamer.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαφωνω εγω παιζω tomp raider σε ultra με 745m i7 4702mq lenovo χωρισ κανενα προβλημα.Φαντασου με 980m τι φτιαχνεις και ενα λαπτοπ οταν σχεδιαζεται παιζει απολυτα τις δυνατοτητεσ του και ειναι δοκιμασμενο.απλως ειναι πανακριβα ειδικα σε alienware.Η lenovo εχει φτασει αρκετα την alienware και με ικανοποιητηκες τιμες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει gaming laptop, όλα είναι ένα αστείο. Και το πιο δυνατό laptop σέρνεται σε αρκετά παιχνίδια ή δε τα παίζει καθόλου. Αν θέλεις να παίζεις αγοράζεις desktop ή κονσόλα.

Για τα σχέδια διακόσμησης, τη σχεδίαση και τη λειτουργικότητα των gaming προιόντων καλύτερα να μην ανοίξω το στόμα μου γιατί θα παρασυρθώ σε πολύ άσχημες εκφράσεις για την εμπειρία χρήσης αυτών και το τρόπο με τον οποίο οι εταιρίες συμπεριφέρονται στους gamer.

 

Διαφωνώ. Υπάρχουν πολλά καλά gaming laptops, απλά, δεν είναι τόσο δυνατά όσο ένα καλό desktop. 

Γιατί λες ότι είναι αστείο; Άμα έχουν τα κατάλληλα χαρακτηριστικά για να σηκώσουν βαριά games, γιατί να μην τα βαφτίσουν gaming laptops?

 

Αυτά τα προϊόντα απευθύνονται σε συγκεκριμένο κοινό, δηλαδή σε αυτούς που για κάποιο λόγο έχουν ανάγκη την φορητότητα και που δε θέλουν να έχουν δύο μηχανήματα.

 

Παιδιά χωρισμένων γονιών.

Φοιτητές που πηγαινοέρχονται.

Εργαζόμενους που τα θέλουν όλα σε ένα.

Pro-gamers που ταξιδεύουν πολύ.

 

Για να μην πούμε πόσο τα προτιμάνε οι παρουσιαστές σε τουρνουά κλπ.

 

Σε κάθε περίπτωση έχουν το κοινό τους και μια χαρά παίζεις τα παιχνιδάκια σου με αυτά. Θα σου κρατήσει 3-4 χρονάκια και θα κερδίσεις και τη φορητότητά του και αν δεν παίζεις παιχνίδια με πολύ υψηλές απαιτήσεις, θα σου κρατήσει και παραπάνω.

 

Ό,τι καλύπτει τις ανάγκες του καθενός, μην είσαι αυστηρός. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πότε το να έχεις ένα δράκο για λογότυπο, σε κάνει κάγκουρα. It doesn't make any sense!

από τη στιγμή που είναι καγκούρικο, τώρα αν δεν αντιλαμβάνεσαι τον όρο δε μπορώ να κάνω κάτι 

δεν είπα ότι είναι άσχημο, άλλωστε στα pc συγκεκριμένα μου αρέσει η καγκουριά

 

 

για την ιστορία το δικό μου pc είναι έτσι, οπότε όπως καταλαβαίνεις το παραπάνω λάπτοπ δε μου προκαλεί κάποιο άσχημο συναίσθημα σε ότι αφορά την αισθητική του.

απλά και το δικό μου είναι καγκούρικο, τι να κάνουμε τώρα

 

IMG_20130726_154552_zpsc045286e.jpg

 

 

 

9 λάπτοπ έχω αλλάξει, και ο κανόνας αγοράς (μετα το 1ο που δέν ήξερα ) ήταν να είναι χωρίς numpad και είχα πάρει και ένα εξωτερικό 10key για τις λογιστικές νύχτες.

 

 

εγώ πάλι διαφωνώ, έχω μάθει να χτυπάω τα (ατελείωτα) νούμερα από το numpad, για αυτό και δε θα έπαιρνα λάπτοπ χωρίς αυτό 

μια χαρά γράφω κείμενο, μάλιστα στο λάπτοπ κατεβάζω ολόκληρες σελίδες χωρίς τη παραμικρή κούραση

 

το συγκεκριμένο του θέματος πάντως έχει 2 ζητήματα που θέλω να σχολιάσω

 

1)είναι gaming οπότε το wasd είναι μάλλον καλύτερα που είναι πιο αριστερά

 

2) το touch numpad από την άλλη που έχει μου φαίνεται πανάχρηστο, θες feedback όταν πατάς οποιοδήποτε πλήκτρο

θα μπορούσε απλά να είναι touchpad σκέτο

βέβαια ένα έξτρα feature είναι πάντα ευπρόσδεκτο και πάλι όμως δεν έχει την ίδια αποτεσματικοτητα των φυσικών κουμπιών

 

είναι σα να κάνουμε πράξεις με κάποιο κομπιουτεράκι (πρόγραμμα) σε smartphone, είναι οκ για μερικές πράξεις, όμως αν είναι πολλές οι πράξεις εγώ κουβαλάω πάντα μαζί μου κανονικο κομπιουτεράκι αλλίως δε τη παλεύω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2) το touch numpad από την άλλη που έχει μου φαίνεται πανάχρηστο, θες feedback όταν πατάς οποιοδήποτε πλήκτρο

θα μπορούσε απλά να είναι touchpad σκέτο

βέβαια ένα έξτρα feature είναι πάντα ευπρόσδεκτο και πάλι όμως δεν έχει την ίδια αποτεσματικοτητα των φυσικών κουμπιών

 

είναι σα να κάνουμε πράξεις με κάποιο κομπιουτεράκι (πρόγραμμα) σε smartphone, είναι οκ για μερικές πράξεις, όμως αν είναι πολλές οι πράξεις εγώ κουβαλάω πάντα μαζί μου κανονικο κομπιουτεράκι αλλίως δε τη παλεύω 

 

 

Problem solved :) :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα φέρει από Αμερική αυτό

 

Πραγματικά παίζει τα πάντα σε άκρως ικανοποιητικά FPS και αναλύσεις.

 

Δύο μειονεκτήματα έχει: Η χαμηλή ποιότητα των πλαστικών του και το ότι από ένα σημείο και μετά ψήνεις σουβλάκια στο ανεμιστηράκι του και φυσικά ο θόρυβος από το ανεμιστηράκι ως αποτέλεσμα της υπερθέρμανσης.

 

Δεν θέλω να φανταστώ αυτό τι θερμοκρασίες θα πιάνει με  τις δύο κάρτες σε SLI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν υπάρχει πλέον χρόνος για gaming, δεν θα με χαλούσε καθόλου ένα τέτοιο μηχάνημα...  Ως άσκηση τεχνολογίας και μόνο λέει πολλά (άσχημο ή όχι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε αρχίσει να χάνουμε το μέτρο ή μου φαίνεται; Μπορεί να κάνω και λάθος, πάντως μάλλον υπήρχε κάποιος λόγος που κανένας άλλος δεν είχε σκεφτεί να βγάλει λάπτοπ με μηχανικό πληκτρολόγιο...

 

(προς αποφυγή παρεξηγήσεων, δηλώνω μέγας φαν των μηχανικών πληκτρολογίων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...