Προς το περιεχόμενο

[TUTORIAL] Πως θα βλέπουμε NOVA GO από το λάπτοπ στην τηλεόραση.


micahel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω το δοκιμασα οπως λες. δουλευει κανονικα.. αλλα το clone μου το βγαζει πολυ ζουμαρισμενο και χανω πολυ εικονα. δε ξερω γιατι :/ δεν μπορω να το βρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογω χρονου αυτη τη στιγμη δεν μπορω να δοκιμασω

 

αν καποιος μπορει ας δοκιμασει το παρακατω. 

 

1) να κανει install  VMWARE στο pc και στο VMWARE να κανει install firefox + novago plugin

 

2) να κατεβασει το murgee (στο pc του το κανονικο οχι στο vmware) και να το τρέξει από το κανονικό pc του. Ετσι λογικα θα κανει clone την οθονη του αλλα το plugin της Nova δεν θα μπορει να το εντοπισει αφου το murgee δεν θα τρεχει στο vmware

 

το παραπανω δεν ειναι δοκιμασμενο, απλα το γραφω ως σκεψη. αν το κανει καποιος μπορει να μας πει τα αποτελεσματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

λογω χρονου αυτη τη στιγμη δεν μπορω να δοκιμασω

 

αν καποιος μπορει ας δοκιμασει το παρακατω. 

 

1) να κανει install  VMWARE στο pc και στο VMWARE να κανει install firefox + novago plugin

 

2) να κατεβασει το murgee (στο pc του το κανονικο οχι στο vmware) και να το τρέξει από το κανονικό pc του. Ετσι λογικα θα κανει clone την οθονη του αλλα το plugin της Nova δεν θα μπορει να το εντοπισει αφου το murgee δεν θα τρεχει στο vmware

 

το παραπανω δεν ειναι δοκιμασμενο, απλα το γραφω ως σκεψη. αν το κανει καποιος μπορει να μας πει τα αποτελεσματα

To δοκίμασε κανείς;

Σε Mac Os εξακολουθεί και δε δουλεύει ή το έφτιαξαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα να το stremαρω από το λαπτοπ στο pc με το splashtop. Έπαιζε αλλά ήταν laggy το βίντεο σε κάποιες περιπτώσεις. Αν θέλετε δοκιμάστε το και εσείς μπας καταλήξουμε κάπου.

 

www.splashtop.com

 

Από ότι έχω καταλάβει, μόνο με streaming θα γίνει η δουλειά. Μια άλλη λύση είναι streaming της οθόνης μέσω vlc αλλά προσωπικά μου κρασαρει o vlc όταν πάει να ξεκινήσει το streaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα συμφορουμιτες,

ηθελα να ρωτησω το εξης...Μενω στο εξωτερικο εδω και 1 χρονο και λογαριαζω να παρω ote tv για να βλεπω εδω στην ξενιτια.Το προβλημα ειναι οτι θελω να βλεπω και τους αγωνες του Οσφπ και για αυτο το λογο σκεφτομουν να παρω κ ενα Nova Go απο καποιον που το εχει κ δεν το χρησιμοποιει εναντι αμοιβης φυσικα.Ηθελα ομως να ρωτησω στο εξης.Θα λειτουργει κανονικα στο laptop μου εδω στην Αγγλια??Πρεπει να προσεξω κατι??

Καλησπέρα. Το novago δεν παίζει εκτός Ελλάδος. Θα σου βγάζει πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

και σε μένα το ίδιο σε κινέζικο ανδροιδ βοχ, έβλεπα με παλιά εφαρμογή , τώρα τελευταία έβγαζε ssystem busy, έβαλα την νέα απο το playstore μου λέει jailbroken η ροοτ. το hide my root δεν βρίσκει τίποτα. su δεν έχει πως αλλιώς βλέπω αν είμαι ροοτ η πως μπορώ να κάνω unroot?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σε μένα το ίδιο σε κινέζικο ανδροιδ βοχ, έβλεπα με παλιά εφαρμογή , τώρα τελευταία έβγαζε ssystem busy, έβαλα την νέα απο το playstore μου λέει jailbroken η ροοτ. το hide my root δεν βρίσκει τίποτα. su δεν έχει πως αλλιώς βλέπω αν είμαι ροοτ η πως μπορώ να κάνω unroot?

καλησπερα σου εδειχνε κανονικα στην τηλεωραση? με εξοδο σε hdmi ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παιδιά έβλεπα με το murgeemoon , αλλά μετά την πρόσφατη αναβάθμιση δεν δουλεύει. Καμία άλλη λύση ; Έχω iPad Air και laptop . Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...