Προς το περιεχόμενο

GTA V με FPS λειτουργία και υποστήριξη ανάλυσης 4K για την PC έκδοση


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απο οτι εχω δει στα requiments λεει στα ultra gtx 480 η 6970 και εναν απλο 4 core cpu, αλλα δεν με πειθουν αυτα τα requiments.. :P

Δεν ειναι επισημα αυτα, ειναι speculations, που και επισημα να ειναι δεν σημαινει οτι θα ειναι on point. Oι δικιες μου προβλεψεις ειναι οτι για πραγματικα ultra settings (δεν μιλαω για κονσολαδικη φαση εδω) με απειρο draw distance κλπα, τα 3gb vram θα ειναι το minimum και εχει ο θεος, και αυτα αν δεν κανουν και καμια λακαμια και βγει πιο βαρυ απο οτι πρεπει. Mια 280x πιστευω θα εκανε δουλεια, εκτος αν μιλαμε για κανα stable 60αρι, οπου εκει πας για 290 / 970 και πανω. Τωρα για επεξεργαστη, θελω να πιστευω οτι με οποιοδηποτε i5 2ης γενιας και πανω θα εισαι καλυμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι καρτα γραφικων χρειαζεται απο amd και Nvidia πλευρα και να τρεξεις το παιχνιδι στα ultra σε 1080p?

 

Για 1080p με FXΑΑ/SMAA πιστευω θα θελεις μια GTX 760 για Ultra settings. (Στις αρχες του 2015 θα δουμε και την GTX960). Και απο AMD μια R9 280, πιθανως και με R9 270.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να δώσω μια μικρή περιουσία για να παίζω games δεν είναι του γούστου μου. :-D

Τωρα να δώσει κάποιος λεφτα για

4K gaming monitor, 2-3 κάρτες γραφικών

το θεωρό βλακεία εκτός και αν είσαι πλούσιος και σου περισσεύουν + πιθανόν να μην μπορεί να παίξει όλα τα 4k games με όλες τις επιλογές γραφικών στο max...

Πια περουσια?GTA V στην 55αρα παιζω μεσω ps3 με το ηχοσυστημα μου και η εμπειρια ειναι φοβερη.200 ευρω κανει το ps3 και τα υπολοιπα(tv/ηχοσυστημα) ειναι και για ολα τα υπολοιπα(ταινιες/σειρες) εκτος και αν δεν βλεπεις ουτε ταινιες οποτε δεν χρειαζεσε καν τηλεοραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους πλησιάζει η μέρα που θα παίξω το GTA 5 στο pc,δεν το έχω αγγίξει μέχρι τώρα μόνο και μόνο επειδή περίμενα να βγεί στο pc που είναι και το καλύτερο platform εννοείτε,η υπομονή ανταμείβεται χεχε \m/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να δώσω μια μικρή περιουσία για να παίζω games δεν είναι του γούστου μου. :-D

Τωρα να δώσει κάποιος λεφτα για

4K gaming monitor, 2-3 κάρτες γραφικών

το θεωρό βλακεία εκτός και αν είσαι πλούσιος και σου περισσεύουν + πιθανόν να μην μπορεί να παίξει όλα τα 4k games με όλες τις επιλογές γραφικών στο max...

 

Καταρχην, το 4Κ gaming σιγουρα δεν απευθυνεται σε ατομα με ιδιαιτερα χαμηλα εισοδηματα. 

Αλλα σημερα ενα 4Κ mοnitor παιρνεις με ~500 ευρω, και μια 4Κ TV με ~700 ευρω. Μια GTX970 που κοστιζει ~380 ευρω μπορει να παιξει τα παντα σε 4Κ σε αρκετα υψηλες ρυθμισεις αναλογα με τον τιτλο παντα.

 

Επισης το οτι θα υποστηριζει 4Κ η PC εκδοση σημαινει οτι θα εχει υψηλης αναλυσης textures, κατι το οποια μπορουν να εκμεταλευτουν και οι χρηστες χαμηλοτερων αναλυσεων (1440p, 1080p..), και μονο θετικη θα μπορουσα να χαρακτηρισω την ειδηση αυτη. Κατι που ωφελει πολλους, και δεν βλαπτει κανεναν, κανεναν εκτος απο τους ζηλιαρηδες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην, το 4Κ gaming σιγουρα δεν απευθυνεται σε ατομα με χαμηλα εισοδηματα. 

Αλλα σημερα ενα 4Κ mοnitor παιρνεις με ~500 ευρω, και μια 4Κ TV με ~700 ευρω. Μια GTX970 που κοστιζει ~380 ευρω μπορει να παιξει τα παντα σε 4Κ σε αρκετα υψηλες ρυθμισεις αναλογα με τον τιτλο παντα.

Προσωπικά δεν βρίσκω κανένα νόημα στο 4Κ gaming,απολαμβάνω στο full τα παιχνίδια στην 24αρα μου με ανάλυση 1920x1200 και ένα μικρό φιλτράκι anti aliasing για τυχών σκαλάκια στα γραφικά :P

Τα Χριστούγεννα θα τσιμπήσω και μια GTX 970 με το δωράκι της δουλείας μου xD

Far Cry 4 Ultra Settings σου έρχομαι yeeeeiiii haha

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν βρίσκω κανένα νόημα στο 4Κ gaming,απολαμβάνω στο full τα παιχνίδια στην 24αρα μου με ανάλυση 1920x1200 και ένα μικρό φιλτράκι anti aliasing για τυχών σκαλάκια στα γραφικά :P

Τα Χριστούγεννα θα τσιμπήσω και μια GTX 970 με το δωράκι της δουλείας μου xD

Far Cry 4 Ultra Settings σου έρχομαι yeeeeiiii haha

 

Αν εισαι ικανοποιημενος με αυτο που εχεις δεν χρειαζεσαι κατι αλλο. Σε 24αρα μια χαρα ειναι τα 1200p αξαλλου, εχεις 95ppi.

Και εγω το περιμενω το Far Cry 4 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν βρίσκω κανένα νόημα στο 4Κ gaming,απολαμβάνω στο full τα παιχνίδια στην 24αρα μου με ανάλυση 1920x1200 και ένα μικρό φιλτράκι anti aliasing για τυχών σκαλάκια στα γραφικά :P

Τα Χριστούγεννα θα τσιμπήσω και μια GTX 970 με το δωράκι της δουλείας μου xD

Far Cry 4 Ultra Settings σου έρχομαι yeeeeiiii haha

 

Όπως προείπα, σημασία δεν έχουν οι 4Κ οθόνες αλλά το να κάνεις downsample 2/4Κ σε 1080/1200 ούτως ώστε να έχεις αυξημένη ποιότητα εικόνας και καταπληκτικό AA. Με GeDoSaTo και ένα config για post-processing φίλτρα και ξεφεύγει πολύ το πράμα.

 

Βασικά περιμένω να δω πως θα είναι το GTA 5 modded. Το 4 είναι τρομακτικά ανώτερο από το 5 στις κονσόλες με διάφορα mod.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια GTX970 που κοστιζει ~380 ευρω μπορει να παιξει τα παντα σε 4Κ σε αρκετα υψηλες ρυθμισεις αναλογα με τον τιτλο παντα.

 

.

Αυτό δεν παίζει.. θες sli με δαυτες σε αυτή την ανάλυση και αν στο μέλλον θα είσαι οκ με 4gb vram δε μπορείς να το ξέρεις
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι μην πεσει το παιχνιδι θυμα πειρατείας και αποθαρρύνει τους δημιουργους απο μελλοντικη υποστήριξη, αλλωστε οι gamers οι ιδιοι του pc ειναι αυτοι που το ανέδειξαν, και στην συνέχεια το χαντάκωσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά μας φάγανε, οι αναλύσεις, τα fps και τα anisotropic filters και στην πορεία χάσαμε την έννοια του αληθινού gaming..ποιος νοιάζεται ότι το μεγαλύτερο μέρος των παιχνιδιών έχει γραφικάρες αλλά από διασκέδαση ψιλοπράγματα? Ευτυχώς μας επανακυκλοφορούν παιχνιδάκια από το παλιό καλό και αθάνατο ps2 (πχ Abe new and tasty) και λέμε για δες, να πως ήταν τα αληθινά games.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν παίζει.. θες sli με δαυτες σε αυτή την ανάλυση και αν στο μέλλον θα είσαι οκ με 4gb vram δε μπορείς να το ξέρεις

Μια 970 oc ειδικα φθανει πολυ κονα και πιο πανω καποιες φορες αμα δεις συγκριτικα απο την 780ti..Θα παιζεις οντως αξιοπρεπως τα περισσοτερα games σε 4k.Εχεις δοκιμασει την δυναμη της 780ti?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...