Προς το περιεχόμενο

GTA V με FPS λειτουργία και υποστήριξη ανάλυσης 4K για την PC έκδοση


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, αγορασες PC πριν 3-4 χρονια για να κανεις edit τα video του PS4 που βγηκε 3 χρονια μετα. Ελα, κοψε το δουλεμα

Και το ps4 κοστιζει οσο ενα PC, τι να λεει αυτο? Εσυ ειπες οτι ο "καλος ο gamer" χεστηκε για τα γραφικα, και παραλληλα εχεις i7 / gtx 570 και PS4. Ας επαιρνες ενα ps2 να παιζες το San andreas οπως λες...

ξερεις ειχα και ps3 για record και blah blah αλλα λεω δεν θα το καταλαβεις γιατι πηρες το πτυχιο δικηγορου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερεις ειχα και ps3 για record και blah blah αλλα λεω δεν θα το καταλαβεις γιατι πηρες το πτυχιο δικηγορου.

Νταξει ρε ψηλε, πηρες gtx 570 για να κανεις edit τα video του PS3. Kαι ουτε θελω να μαντεψω τους λογους που εφυγες απο το PS2 που ειναι γαμαουα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει ρε ψηλε, πηρες gtx 570 για να κανεις edit τα video του PS3. Kαι ουτε θελω να μαντεψω τους λογους που εφυγες απο το PS2 που ειναι γαμαουα..

ty να σε καλα λογικα βγηκα απο σπηλια τι να πει κανεις. :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κονσολα ή καταρρακτη ο πρασινος? Kαι γιατι ειναι τοσο χαλια τα γραφικα?

 

 

εχουν αφαιρεσει τα εφε για να φαινονται πιο καθαρα οι αντιπαλοι μεταξυ τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kυριως νοσταλγια λεγεται. Και τοτε το focus στα γραφικα ηταν. ΤΑ περισσοτερα παιχνιδια αλλωστε, για τα γραφικα τους προμονταρονταν. Απο ps2 δεν ξερω, γιατι ηταν η μονη γενια κονσολων που δεν ακολουθησα, αλλα εκεινη την εποχη για παραδειγμα , οι μεγαλοι τιτλοι στο PC ηταν doom 3 και half life 2, και τουλαχιστον το 2ο, ακομα και σημερα θεωρειται classic τιτλος. Και μαντεψε που παταγε. Οh yeah, στα γραφικα. Αλλο παραδειγμα ας πουμε, το Mohaa (medal of honor allied assault). Οταν το παιξα, τα σαγονια μου εφτασαν στο πατωμα. Ξερεις τι διαφορα εχει απο τα σημερινα COD που παιζουμε? ΚΑΜΙΑ! Ισα ισα, το cod ειναι αρκετα καλυτερο. Απλα εχουμε παιξει 10 παραλαγες του με καλυτερα γραφικα, και πλεον κουρασε. Αυτο δεν σημαινει οτι αντικειμενικα ειναι χειροτερο απτο mohaa.

Για να ειμαι ειλικρινης, το crysis 3 οταν βγηκε ειχα 6850 και το παιζα στα 30 frames, δεν ενοχλουσε ιδιαιτερα. Ναι, τα περισσοτερα παιχνιδια ειναι unplayable στα 30, αλλα για καποιον λογο στο c3 δεν με ενοχλησε διολου

Ναι,στο pc παντα πονταραν στα γραφικα, οχι ομως και στο ps2 του οποιου οι πωλησεις εσπασαν καθε ρεκορ και ας υστερουσε απο τα pc της εποχης. Προφανως οι εκατομμυρια gamers του ps2 τοτε ενδιαφερονταν να διασκεδαδουν και οχι πως θα ανεβασουν λιγο παραπανω το antialliasing. Και απο που να ξεκινησω και που να τελειωσω απο παιχνιδαρες της εποχης που σιγουρα δεν διεπρεπαν στα γραφικα. Θα μου πεις καλως ορισες στο next-gen..
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,στο pc παντα πονταραν στα γραφικα, οχι ομως και στο ps2 του οποιου οι πωλησεις εσπασαν καθε ρεκορ και ας υστερουσε απο τα pc της εποχης. Προφανως οι εκατομμυρια gamers του ps2 τοτε ενδιαφερονταν να διασκεδαδουν και οχι πως θα ανεβασουν λιγο παραπανω το antialliasing. Και απο που να ξεκινησω και που να τελειωσω απο παιχνιδαρες της εποχης που σιγουρα δεν διεπρεπαν στα γραφικα. Θα μου πεις καλως ορισες στο next-gen..

Mα το οτι ενα παιχνιδι εχει καλα γραφικα δεν σημαινει αυτοματα οτι εχει κακο gameplay. Παραδειγμα οπως προαναφαερα, το half life 2, το οποιο ειναι επος, συμφωνα με τα βραβεια που εχει ειναι το καλυτερο παιχνιδι ολων των εποχων. Οχι οτι παιρνω πολυ σοβαρα τα βραβεια, αλλα ειναι ο μονος μη υποκειμενικος τροπος να συγκρινουμε. 

 

Επισης παιχνιδαρες ειχε και το PS1, αλλα παρολαυτα το 2 το αγορασαν οσοι οπως λες εσυ "δεν ενδιαφερονταν για το antialiasing αλλα κοιταγαν να διασκεδασουν". Γιατι λοιπον δεν εμεναν στο PS1? ΓΙΑΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΑΝ ΑΝΤΙΑLIASING. Μη κοροιδευομαστε ρε παιδια, δεν υπαρχει ατομο, consolas η μη που να μη γουσταρει τα καλυτερα γραφικα. Απλα ο κονσολας, λογω κλειστης και μη αναβαθμισιμης πλατφορμας, γουσταρει τα καλα γραφικα μεχρι εκει που του επιτρεπει να δει η κονσολα του, τα επιπλεον του ειναι αδιαφορα. Μεχρι να βγει η επομενη κονσολα που υποστηριζει και ξαφνικα θα τρεξει να την αγορασει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν πηγα απο το ps1 στο ps2 τοτε, δεν γνωριζα καν τι θα πει graphic settings στα games οπως και καθε αλλος gamer. Και πως να το ξερεις αλλωστε οταν αυτα τα settings εμφανιστηκαν πολυ αργοτερα. Πηγα λοιπον στην νεα κονσολα για να παιξω ολα αυτα τα ωραια παιχνιδακια που σταματησαν πλεον να κυκλοφορουν στην προηγουμενη γενια..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε ενα console gamer και ενα pc gamer να παιξουνε cod/bf αντιπαλοι...Ζητημα να κανει 2 κιλλ ο κονσολας

Ο καλος ο gamer δηλαδη ειναι αυτος που θα κανει τα περισσοτερα κιλλ σε αυτα τα παιχνιδια?Πραγματικα με αυτα που διαβαζω εδω μεσα νιωθω οτι ειμαι σε καποια αυλη γυμνασιου ουτε καν λυκειου.

Επισης παιχνιδαρες ειχε και το PS1, αλλα παρολαυτα το 2 το αγορασαν οσοι οπως λες εσυ "δεν ενδιαφερονταν για το antialiasing αλλα κοιταγαν να διασκεδασουν". Γιατι λοιπον δεν εμεναν στο PS1? ΓΙΑΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΑΝ ΑΝΤΙΑLIASING. Μη κοροιδευομαστε ρε παιδια, δεν υπαρχει ατομο, consolas η μη που να μη γουσταρει τα καλυτερα γραφικα. Απλα ο κονσολας, λογω κλειστης και μη αναβαθμισιμης πλατφορμας, γουσταρει τα καλα γραφικα μεχρι εκει που του επιτρεπει να δει η κονσολα του, τα επιπλεον του ειναι αδιαφορα. Μεχρι να βγει η επομενη κονσολα που υποστηριζει και ξαφνικα θα τρεξει να την αγορασει. 

ή μηπως γιατι τα αγαπημενα του παιχνδια δεν βγαινουν(και δεν μπορουν να βγουν) πλεον στην παλια κονσολα?Απλη σκεψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καλος ο gamer δηλαδη ειναι αυτος που θα κανει τα περισσοτερα κιλλ σε αυτα τα παιχνιδια?Πραγματικα με αυτα που διαβαζω εδω μεσα νιωθω οτι ειμαι σε καποια αυλη γυμνασιου ουτε καν λυκειου.

Βαλε οποια παιχνιδια θες στη θεση τους,δεν αλλαζει το νοημα.Εγω χρησιμοποιησα 2 δημοφιλη παιχνιδια σαν παραδειγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ουσία για μένα είναι στο ότι ο χρήστης pc δεν πρόκειται να διασκεδάσει περισσότερο από την χρήστη ps4 η xboxone μόνο και μόνο επειδή θα βλέπει το παιχνίδι σε υψηλότερη ανάλυση καθότι επί της ουσίας θα έχουν ίδιο αυτό που λέγεται gameplay, η πεμπτουσία δηλαδή του παιχνιδιού..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε οποια παιχνιδια θες στη θεση τους,δεν αλλαζει το νοημα.Εγω χρησιμοποιησα 2 δημοφιλη παιχνιδια σαν παραδειγμα

Το "νοημα" δεν αλλαζει ουτε σε αυτο που λεω.Καμια σχεση δεν εχει ποση ικανοτητα εχεις σε καποιο παιχνιδι με το αν εισαι "καλος" gamer ή οχι.

 

Εξακολουθω να μην πιστευω αυτα που διαβαζω.Τελευταια φορα που που νομιζα οτι ειμαι καλος gamer,ετσι οπως το εννοεις εσυ,ηταν οταν παιζαμε half life και counter strike πριν 10+ χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ουσία για μένα είναι στο ότι ο χρήστης pc δεν πρόκειται να διασκεδάσει περισσότερο από την χρήστη ps4 η xboxone μόνο και μόνο επειδή θα βλέπει το παιχνίδι σε υψηλότερη ανάλυση καθότι επί της ουσίας θα έχουν ίδιο αυτό που λέγεται gameplay, η πεμπτουσία δηλαδή του παιχνιδιού..

Ναι αλλά για κάποιους τα στάνταρ είναι διαφορετικά, οπότε δε γίνεται να διασκεδάσει εξίσου σε κονσόλα.

 

Κι εγώ έχω 360 και μπορούσα να παίξω το gta εκεί. Προτίμησα όμως να περιμένω να το παίξω στο pc για να το παίξω σωστά με τα δικά μου δεδομένα γιατί με τα γραφικά του 360 δεν πρόκειται να το απολαύσω και το ξέρω

Οταν πηγα απο το ps1 στο ps2 τοτε, δεν γνωριζα καν τι θα πει graphic settings στα games οπως και καθε αλλος gamer. Και πως να το ξερεις αλλωστε οταν αυτα τα settings εμφανιστηκαν πολυ αργοτερα. Πηγα λοιπον στην νεα κονσολα για να παιξω ολα αυτα τα ωραια παιχνιδακια που σταματησαν πλεον να κυκλοφορουν στην προηγουμενη γενια..

Ναι αλλά έβλεπες τα καλύτερα γραφικά και σου έπεφταν τα σαγόνια όπως όλοι μας.

Μην υπερβάλλουμε, τα γραφικά πάντα έπαιζαν και θα παίζουν κορυφαίο ρόλο στα παιχνίδια και οι κόντρες σχετικά με τα γραφικά υπήρχαν ανέκαθεν και στις παλιές κονσόλες

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ή μηπως γιατι τα αγαπημενα του παιχνδια δεν βγαινουν(και δεν μπορουν να βγουν) πλεον στην παλια κονσολα?Απλη σκεψη

Τα παιχνιδια δεν βγαινουν στη παλια κονσολα (η βγαινουν στη καινουργια) επειδη ο κοσμος αγοραζει την καινουργια. Και την αγοραζει επειδη θελει καλυτερα γραφικα. Αν το PS4 ειχε πουλησει 10 κομματια ολα και ολα (γιατι οι κονσολακιδες χεστηκαν για τα γραφικα, αρα θα μενανε στο ps3 τους), τοτε δεν θα βγαιναν παιχνιδια για το ps4 αλλα για το ps3. Ακομα πιο απλη σκεψη. 

 

Για παραδειγμα το επομενο GTA θα βγει απευθειας ps4 / xbone, γιατι θα εχουν 200 μυρια χρηστες. Αν ειχαν 5 μυρια χρηστες, τοτε η rockstar δεν ειναι ηλιθια, θα το βγαζε για ps3 / x360. Ελπιζω να συμφωνουμε, I really do

Η ουσία για μένα είναι στο ότι ο χρήστης pc δεν πρόκειται να διασκεδάσει περισσότερο από την χρήστη ps4 η xboxone μόνο και μόνο επειδή θα βλέπει το παιχνίδι σε υψηλότερη ανάλυση καθότι επί της ουσίας θα έχουν ίδιο αυτό που λέγεται gameplay, η πεμπτουσία δηλαδή του παιχνιδιού..

Iσα ισα ρε συ, ακριβως επειδη θα εχουν το ιδιο gameplay τα γραφικα ειναι που θα κανουν τη διαφορα. ΕΙναι σα να μου λες οτι το GTA  V ειναι το ιδιο στο PS3 και το ιδιο στο PS4.

 

Xωρια τα mod που θα προσθετουν τρελο replayability στο παιχνιδι

Οταν πηγα απο το ps1 στο ps2 τοτε, δεν γνωριζα καν τι θα πει graphic settings στα games οπως και καθε αλλος gamer. Και πως να το ξερεις αλλωστε οταν αυτα τα settings εμφανιστηκαν πολυ αργοτερα. Πηγα λοιπον στην νεα κονσολα για να παιξω ολα αυτα τα ωραια παιχνιδακια που σταματησαν πλεον να κυκλοφορουν στην προηγουμενη γενια..

Και βγαιναν ωραια παιχνιδια στην καινουργια κονσολα και οχι στη παλια γιατι οι κονσολακιδες ΑΓΟΡΑΣΑΝ την καινουργια κονσολα γιατι ΓΟΥΣΤΑΡΑΝ γραφικα. Αλλιως ΔΕΝ θα την αγοραζνα, και αρα ολα αυτα τα ωραια παιχνιδακια θα βγαιναν στο PS1. Διαφωνουμε mister?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημασία έχει ότι το PC(Και οι current-gen κονσόλες) θα πάρουν μια definitive edition του παιχνιδιού, όχι σαν κάτι άλλες ''definitive'' όπως το TR π.χ που δεν είχε σχεδόν καμία διαφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...