Προς το περιεχόμενο

GTA V με FPS λειτουργία και υποστήριξη ανάλυσης 4K για την PC έκδοση


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βαλε το pc στην 55αρα τοτε οχι να παιζεις 1080p στην 24αρα.Το laptop το εχω μονο για κανα torrent εδω και 2 χρονια.Για gaming/ταινιες/σειρες δεν κανει και ουτε θα κανει ποτε.

προφανως αγνοεις καποια βασικα τεχνικα ζητηματα

με κυριοτερο οτι η οθονη του Pc εχει απειρως καλυτερη εικονα απο οποιαδηποτε τηλεοραση.

το μεγεθος της 55αρας δεν εχει κανενα πλεονεκτημα γιατι αναγκαστικα καθεσαι μακρια.

οι μεγαλυτερες τηλεορασεις υπαρχουν για να μπαινουν σε πολυ μεγαλους χωρους ωστε να βλεπουν πολλα ατομα ταυτοχρονα,οχι για να αυξανουν το μεγεθος της εικονας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 189
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδη το PC δεν μπαινει στη τηλεοραση ακριβως οπως η κονσολα. Και φυσικα ο μεσος Ελληνας εχει...55αρα

Βtw, εγω που σαν κονσολας εχω την κονσολα στην οθονη του PC δεν πιανουμε ε?

Θες να μου διευκρινησεις το αρκουνται? Γιατι "αρκουνται", δεν εχουν 40αρες? Η μηπως (μηπως) λεω, προτιμανε την 24αρα τους? 

1)Το PC μπαινει σε τηλεοραση. Οι pcades συνηθως εχουν και αυτοι 40αρα+ τηλεοραση. Για να μη το βαζουν εκει, και να ΠΡΟΤΙΜΑΝΕ την 24αρα τους, θα υπαρχει λογος.

 

2)Τα παιχνιδια στο ps3 απο που τα κατεβαζεις? Απτο pc να φανταστω ε?

 

3) Εγω ειμαι κονσολας, εχω το ps4 στο 24αρι μονιτορ και GTAV δεν εχω παιξει γιατι δεν εχει βγει στη κονσολα μου. Τι κανω λαθος?

Μια 32αρα τηλεοραση κοστιζει οσο ενα καλο 24αρη ips. Για να προτιμανε / με το 24αρη, κατι σημαινε ι δεν νομιζεις? Εγω ας πουμε εχω 42αρα τηλεοραση αλλα ποτε δνε θα εβαζα το PC / κονσολα να παιξω εκει. Δεν με βολευει το couch gaming, και τα παιχνιδια γενικα που παιζω δεν ειναι για ξαπλωτο χαλαρο gaming. Οποτε η 24αρα και η μαπα μεσα στο monitor ειναι προτιμηση / συνηθεια. Τα 30 fps και τα medium settings της κονσολας ομως δεν ειναι προτιμηση, μιας και δεν εχεις και δυνατοτητα επιλογης.

 

Το να λες λοιπον οτι αυτοματα, επειδη εσυ βολευεσαι σε 50αρα και στα 30 fps οτι αυτα ειναι καλυτερα, ειναι σαν να λες οτι οι pcades παιζουν σε keyboard, και ειναι αυτο μειονεκτημα? Αμα θελουμε, παιζουμε και με gamepad, για να παιζουμε σε keyboard, σημενει οτι το προτιμαμε. Οι κονσολαδες ομως δεν εχυον επιλογη, μεγαλη διαφορα δεν νομιζεις?

 

Αν ειχες μεγαλη τηλεοραση μια χαρα θα την ειχες στην τηλεορασαρα.Αυτη που προτειμανε την 24αρα ο μονος λογος για να το κανουν ειναι αν παιζουν online παιχνιδι σε επαγγελματικο επιπεδο και θελουν μηδενικο input lag.Aλλος λογος δεν υπαρχει.Οπως εγραψα εδω και 3 χρονια εχω pc μονο για torrents.

Το 3 δεν το καταλαβα τι θες να πεις.Η 24αρα και τα μουτρα μεσα στην τηλεοραση ειναι οτι χειροτερο μπορει καποιος να κανει οπως το εκανα και εγω παλιοτερα.Το gaming πρεπει να ειναι απολαυση και χαλαρωση οχι καψιμο και αποξενωση.Η καθε κονσολα εχει τις αντοχες της στο pc οσα χρηματα ριχνεις τοσο καλυτερη εικονα εχεις εμενα οπως και ολους τους ps3 gamers του καλυπτουν αυτα τα γραφικα ξανα whats your point σε αυτο?

προφανως αγνοεις καποια βασικα τεχνικα ζητηματα

με κυριοτερο οτι η οθονη του Pc εχει απειρως καλυτερη εικονα απο οποιαδηποτε τηλεοραση.

το μεγεθος της 55αρας δεν εχει κανενα πλεονεκτημα γιατι αναγκαστικα καθεσαι μακρια.

οι μεγαλυτερες τηλεορασεις υπαρχουν για να μπαινουν σε πολυ μεγαλους χωρους ωστε να βλεπουν πολλα ατομα ταυτοχρονα,οχι για να αυξανουν το μεγεθος της εικονας.

Εισαι παρα πολυ λαθος.Ελα να συγκρινουμε την 55αρα με την 24αρα σου στην εικονα και θα φανει πια εχει καλυτερη εικονα.

Το μεγεθος της 55αρας ειναι πλεονεκτημα.Δεν χρειαζετε να καθεσε μακρια.Και στο 1.5μετρο καθομε ανετα.

 

Η απολαυση ειναι πολυ μεγαλυτερη σε μεγαλη τηλεοραση και πιο ξεκουραστη παρα σε μια μικρη που καθεσε στα 40 εκατοστα.

Εχω παιξει το most wanted στην 22αρα το 2005 οταν βγηκε στο pc και το 2013 που βγηκε η νεα εκδοση στο ps3.Καμια σχεση μικρη-μεγαλη οθονη.Μια δοκιμη θα σε πεισει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως αγνοεις καποια βασικα τεχνικα ζητηματα

με κυριοτερο οτι η οθονη του Pc εχει απειρως καλυτερη εικονα απο οποιαδηποτε τηλεοραση.

το μεγεθος της 55αρας δεν εχει κανενα πλεονεκτημα γιατι αναγκαστικα καθεσαι μακρια.

οι μεγαλυτερες τηλεορασεις υπαρχουν για να μπαινουν σε πολυ μεγαλους χωρους ωστε να βλεπουν πολλα ατομα ταυτοχρονα,οχι για να αυξανουν το μεγεθος της εικονας.

Αυτό δεν παίζει με τίποτα που λες, καμία οθόνη pc (εκτός ίσως από τις πανάκριβες) δεν είναι καλύτερη από άποψη απεικόνισης χρωμάτων-κίνησης-ευκρίνειας κτλ με μια επώνυμη τηλεόραση,ειδικά όσες διαθέτουν motion interpolation. Είναι άλλωστε εύκολο να το καταλάβεις, βάλε μια ταινία να παίζει και στις 2 σε οποιαδήποτε ανάλυση θέλεις. Ακόμα και games. Η διαφορά είναι εμφανής. Ένα πράγμα κάνουν καλύτερο οι οθόνες pc και αυτό λέγεται input lag το οποίο με την σειρά του είναι απαραίτητο μόνο στα fps games και σε όσους δίνουν προτεταιοτητα στο "παίζω μόνο για να κερδίζω και όχι για διασκέδαση". Παράδειγμα, παίζω bf4 στο pc με ασύρματο ποντίκι και πληκτρολόγιο..δεν με ενδιαφέρει αν ο άλλος είναι 1milisecond γρηγορότερος ο άλλος από εμένα γιατί παίζω κυρίως για διασκέδαση, ε παιχνίδι είναι στο κάτω κάτω θα χάσω κιόλας! Τέλος συμφωνώ πως καναπές και 55αρα είναι απόλαυση..δεν μπορώ να κάθομαι πολύ ώρα σε μια καρέκλα μπροστά σε μια οθόνη των 24αρων ιντσών,κουράζομαι,νιώθω σαν να δουλεύω όλη μέρα σε γραφείο..προτιμώ το ξαπλωτό στον καναπέ gaming,απολαυση..τερμα η παλιόκαρέκλα, δεν την μπορώ άλλο!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν παίζει με τίποτα που λες, καμία οθόνη pc (εκτός ίσως από τις πανάκριβες) δεν είναι καλύτερη από άποψη απεικόνισης χρωμάτων-κίνησης-ευκρίνειας κτλ με μια επώνυμη τηλεόραση,ειδικά όσες διαθέτουν motion interpolation. Είναι άλλωστε εύκολο να το καταλάβεις, βάλε μια ταινία να παίζει και στις 2 σε οποιαδήποτε ανάλυση θέλεις. Ακόμα και games. Η διαφορά είναι εμφανής. Ένα πράγμα κάνουν καλύτερο οι οθόνες pc και αυτό λέγεται input lag το οποίο με την σειρά του είναι απαραίτητο μόνο στα fps games και σε όσους δίνουν προτεταιοτητα στο "παίζω μόνο για να κερδίζω και όχι για διασκέδαση". Παράδειγμα, παίζω bf4 στο pc με ασύρματο ποντίκι και πληκτρολόγιο..δεν με ενδιαφέρει αν ο άλλος είναι 1milisecond γρηγορότερος ο άλλος από εμένα γιατί παίζω κυρίως για διασκέδαση, ε παιχνίδι είναι στο κάτω κάτω θα χάσω κιόλας! Τέλος συμφωνώ πως καναπές και 55αρα είναι απόλαυση..δεν μπορώ να κάθομαι πολύ ώρα σε μια καρέκλα μπροστά σε μια οθόνη των 24αρων ιντσών,κουράζομαι,νιώθω σαν να δουλεύω όλη μέρα σε γραφείο..προτιμώ το ξαπλωτό στον καναπέ gaming,απολαυση..τερμα η παλιόκαρέκλα, δεν την μπορώ άλλο!

 

Καλυτερα δεν μπορουσα να τα γραψω ετσι ακριβως ειναι σε ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα ειναι θεμα του τι προτιμάει ο καθενας, οχι το οτι ειναι και το καλύτερο.

 

επισης δεν μπορω να καταλαβω γιατι τσακώνεστε. μπορεις να εχεις ενα pc στο γραφειο για να παιζεις strategy/moba/fps και ταυτόχρονα στο σαλονι για ολα τα υπολοιπα που θες να ξαπλαρεις

εγω θα ηθελα να ξαπλαρω για να παιξω the crew/wreckfest. αλλα το lol/dota/games πληκτρολογιου/ποντικι μονο σε καρεκλα/γραφειο

 

 

τσαμπα το ανέπτυξε το Steam αυτο; ενα δευτερο dummy pc θες που πιθανό να εχεις ενα απο διαφορες αναβαθμίσεις ανα καιρους. εαν δεν το εχεις πουλησει βεβαια. (θα ειχα αλλα δυο pc τωρα εαν δεν πουλαγα ο βλακας μητρικές/cpu και χάριζα απο δω και απο κει οταν ημουν μικρος πριν 4 χρονια)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειχες μεγαλη τηλεοραση μια χαρα θα την ειχες στην τηλεορασαρα.Αυτη που προτειμανε την 24αρα ο μονος λογος για να το κανουν ειναι αν παιζουν online παιχνιδι σε επαγγελματικο επιπεδο και θελουν μηδενικο input lag.Aλλος λογος δεν υπαρχει.Οπως εγραψα εδω και 3 χρονια εχω pc μονο για torrents.

Το 3 δεν το καταλαβα τι θες να πεις.Η 24αρα και τα μουτρα μεσα στην τηλεοραση ειναι οτι χειροτερο μπορει καποιος να κανει οπως το εκανα και εγω παλιοτερα.Το gaming πρεπει να ειναι απολαυση και χαλαρωση οχι καψιμο και αποξενωση.Η καθε κονσολα εχει τις αντοχες της στο pc οσα χρηματα ριχνεις τοσο καλυτερη εικονα εχεις εμενα οπως και ολους τους ps3 gamers του καλυπτουν αυτα τα γραφικα ξανα whats your point σε αυτο?

 

1) Granted, δεν εχω 55αρα. Εχω 42αρα, αυτη πιανει για μεγαλη? Γιατι δεν εχω βαλει ουτε PC ουτε κονσολα πανω, και δεν σκοπευω.

 

2)Αλλα κατα τα αλλα εκραζες οσους δινουν "πολλα λεφτα για PC και μετρανε ποιος την εχει πιο μεγαλη". Εσυ δηλαδη που πρεπει να πληρωσεις και κονσολα και PC για να δουλεψει η 1η, εδωσες λιγα..ελα τωρα.

 

3)Βρε χειροτερο καλυτερο, οτι θες πεστο, ετσι ΒΟΛΕΥΟΜΑΙ. Δεν το κανω γιατι αναγκαζομαι, το κανω γιατι το προτιμω. Γιαυτο ειναι ακυρη η συγκριση σου με αναλυσεις και settings, γιατι ο κονσολας ΔΕΝ εχει επιλογη να αλλαξει αναλυση / fps / settings, οποτε δεν το κανει λογω προτιμησης. Ο PCas ομως καθαρα λογω ππροτιμησης εχει το PC στην 24αρα. Χωρια που οπως προειπα, ενα 24αρη ips κοστιζει οσο μια 32αρα τηλεοραση

 

4)Το gaming πρεπει να ειναι οτι ευχαριστει τον καθενα. Εσυ παιζεις για να χαλαρωσεις (couch gaming), εγω οχι. 

 

5) Μα δεν σας καλυπτουν τα γραφικα, αλλιως δεν θα τρεχε τοσος κοσμος να αγορασει καινουργια κονσολα, και μαλιστα να προτιμαει το PS4 εναντι του xone επειδη εχει καλυτερα γραφικα. Απλα καθε φορα σας "καλυπτουν" τα γραφικα που βγαζει η εκαστοστε κονσολα που αγορασατε, δικαιολογηση των χρηματων που δωσατε λεγεται.

Εισαι παρα πολυ λαθος.Ελα να συγκρινουμε την 55αρα με την 24αρα σου στην εικονα και θα φανει πια εχει καλυτερη εικονα.

Το μεγεθος της 55αρας ειναι πλεονεκτημα.Δεν χρειαζετε να καθεσε μακρια.Και στο 1.5μετρο καθομε ανετα.

 

Η απολαυση ειναι πολυ μεγαλυτερη σε μεγαλη τηλεοραση και πιο ξεκουραστη παρα σε μια μικρη που καθεσε στα 40 εκατοστα.

Εχω παιξει το most wanted στην 22αρα το 2005 οταν βγηκε στο pc και το 2013 που βγηκε η νεα εκδοση στο ps3.Καμια σχεση μικρη-μεγαλη οθονη.Μια δοκιμη θα σε πεισει.

Ρε συ, μια απλη ερωτηση, γιατι το παραξυλωσες. Τι σε κανει να πιστευεις οτι ο PCas δεν εχει 40αρα / 50αρα ενω ο κονσολας εχει? ΟΛΟΙ εχουν μια τουλαχιστον 32αρα σπιτι τους, οι τιμες ειναι εξευτελιστικες. Για να μη βαζουν λοιπον το PC εκει, σου λεει κατι? Οτι το ΠΡΟΤΙΜΑΝΕ ας πουμε?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εισαι παρα πολυ λαθος.Ελα να συγκρινουμε την 55αρα με την 24αρα σου στην εικονα και θα φανει πια εχει καλυτερη εικονα.

Το μεγεθος της 55αρας ειναι πλεονεκτημα.Δεν χρειαζετε να καθεσε μακρια.Και στο 1.5μετρο καθομε ανετα.

 

Η απολαυση ειναι πολυ μεγαλυτερη σε μεγαλη τηλεοραση και πιο ξεκουραστη παρα σε μια μικρη που καθεσε στα 40 εκατοστα.

Εχω παιξει το most wanted στην 22αρα το 2005 οταν βγηκε στο pc και το 2013 που βγηκε η νεα εκδοση στο ps3.Καμια σχεση μικρη-μεγαλη οθονη.Μια δοκιμη θα σε πεισει.

 

φορ δε ρεκορντ εχω 23αρα οθονη και 50αρα τηλεοραση

δεν εχω δει καποια τηλεοραση που να εχει τοσο ευαναγνωστο κειμενο σε σχεση με την οθονη μου

ουτε ομοιομορφο πανελ ουτε τιποτα αλλο

μονο στο μεγεθος υπερτερουν.

αν καθεσαι σε 55αρα στο εναμισι μετρο,τους υποτιτλους τους διαβαζεις μετακινοντας το κεφαλι σου δεξια αριστερα σαν γραφομηχανη?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Granted, δεν εχω 55αρα. Εχω 42αρα, αυτη πιανει για μεγαλη? Γιατι δεν εχω βαλει ουτε PC ουτε κονσολα πανω, και δεν σκοπευω.

 

2)Αλλα κατα τα αλλα εκραζες οσους δινουν "πολλα λεφτα για PC και μετρανε ποιος την εχει πιο μεγαλη". Εσυ δηλαδη που πρεπει να πληρωσεις και κονσολα και PC για να δουλεψει η 1η, εδωσες λιγα..ελα τωρα.

 

3)Βρε χειροτερο καλυτερο, οτι θες πεστο, ετσι ΒΟΛΕΥΟΜΑΙ. Δεν το κανω γιατι αναγκαζομαι, το κανω γιατι το προτιμω. Γιαυτο ειναι ακυρη η συγκριση σου με αναλυσεις και settings, γιατι ο κονσολας ΔΕΝ εχει επιλογη να αλλαξει αναλυση / fps / settings, οποτε δεν το κανει λογω προτιμησης. Ο PCas ομως καθαρα λογω ππροτιμησης εχει το PC στην 24αρα. Χωρια που οπως προειπα, ενα 24αρη ips κοστιζει οσο μια 32αρα τηλεοραση

 

4)Το gaming πρεπει να ειναι οτι ευχαριστει τον καθενα. Εσυ παιζεις για να χαλαρωσεις (couch gaming), εγω οχι. 

 

5) Μα δεν σας καλυπτουν τα γραφικα, αλλιως δεν θα τρεχε τοσος κοσμος να αγορασει καινουργια κονσολα, και μαλιστα να προτιμαει το PS4 εναντι του xone επειδη εχει καλυτερα γραφικα. Απλα καθε φορα σας "καλυπτουν" τα γραφικα που βγαζει η εκαστοστε κονσολα που αγορασατε, δικαιολογηση των χρηματων που δωσατε λεγεται.

Ρε συ, μια απλη ερωτηση, γιατι το παραξυλωσες. Τι σε κανει να πιστευεις οτι ο PCas δεν εχει 40αρα / 50αρα ενω ο κονσολας εχει? ΟΛΟΙ εχουν μια τουλαχιστον 32αρα σπιτι τους, οι τιμες ειναι εξευτελιστικες. Για να μη βαζουν λοιπον το PC εκει, σου λεει κατι? Οτι το ΠΡΟΤΙΜΑΝΕ ας πουμε?

ΝΑ ΑΓΙΑΣΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ.ΔΑΚΡΥΣΑ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΕΙΔΑ +11111111111 APO EMENA.!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι παρα πολυ λαθος.Ελα να συγκρινουμε την 55αρα με την 24αρα σου στην εικονα και θα φανει πια εχει καλυτερη εικονα.

Το μεγεθος της 55αρας ειναι πλεονεκτημα.Δεν χρειαζετε να καθεσε μακρια.Και στο 1.5μετρο καθομε ανετα.

 

Η απολαυση ειναι πολυ μεγαλυτερη σε μεγαλη τηλεοραση και πιο ξεκουραστη παρα σε μια μικρη που καθεσε στα 40 εκατοστα.

Εχω παιξει το most wanted στην 22αρα το 2005 οταν βγηκε στο pc και το 2013 που βγηκε η νεα εκδοση στο ps3.Καμια σχεση μικρη-μεγαλη οθονη.Μια δοκιμη θα σε πεισει.

Αμα καθεσαι 1.5 μετρο απο την 55αρα τα pixels τα μετρας με το ματι. Αλλωστε, υπαρχει λογος που τα PC monitors συνηθως οσο ανεβαινουν σε διαγωνιο ανεβαινει και η αναλυση. Αν εσυ δεν μπορεις να διακρινεις την διαφορα στην ευκρινεια (οπως επισης δεν μπορεις να διακρινεςι την διαφορα στα FPS) δεν κανει την 55αρα καλυτερη, κανει εσενα λιγοτερο απαιτητικο. Εγω ας πουμε ναι, θα ηθελα λιγο μεγαλυτερη οθονη (μια 27αρα θα ηταν ταμαμ), αλλα δεν θα παιρνα 27αρα 1080p για κανενα λογο, γιατι  θα ειχε αρκετη διαφορα σε ευκρινεια, λογο του μικροτερου pixel density. 

Οι ταινιες σαφως και βλεπονται καλυτερα σε μεγαλυτερη οθονη, γιατι θες να χαλαρωσεις στον καναπε και οχι πανω στη καρεκλα, οποτε αναγκαστικα θες μεγαλυτερη οθονη γιατι απομακρυνεσαι απο αυτην. Στα παιχνιδια ομως, ακριβως επειδη ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ, θελω να ειμαι ξυπνιος και οχι ξαπλα σε καναπε / κρεβατι. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπαμαι αλλα εαν θεσουμε ως αντικειμενικο κριτη ποιοτητας οθονης το ματι μας, τοτε η συζητηση δεν εχει νοημα. Και αυτο οχι γιατι δεν βλεπουμε καλα αλλα γιατι αγνοουμε βασικα πραγματα της τεχνολογιας των panel που θα μας επιτρεψουν να κρινουμε σωστα και που δεν ειναι επι του παροντος να αναλυσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπαμαι αλλα εαν θεσουμε ως αντικειμενικο κριτη ποιοτητας οθονης το ματι μας, τοτε η συζητηση δεν εχει νοημα. Και αυτο οχι γιατι δεν βλεπουμε καλα αλλα γιατι αγνοουμε βασικα πραγματα της τεχνολογιας των panel που θα μας επιτρεψουν να κρινουμε σωστα και που δεν ειναι επι του παροντος να αναλυσουμε.

Μονο που το "ματι" το χρησιμοποιεις εσυ και ο king 2009, εγω χρησιμοποιησα μετρησιμα κριτηρια, οπως το pixel density. 

Το οτι το ματι το δικο σου και του king δεν διακρινουν pixels σε 150 ιντσες 1080p οθονες και το βλεπουν ιδια με μια 22 - 24 1080p το σεβομαι, και προφανως και σας προτεινω να συνεχιζετε να παιζετε σε 150αρες, μιας και δεν καταλαβαινεται διαφορα, αλλα αυτο δεν κανει τις 150αρες αντικειμενικα καλυτερες. Οπως αντιστοιχα, επειδη καποιος δεν καταλαβαινει την διαφορα σε 30 frames και low details και 60 frames high details, δεν σημαινει οτι ειναι το ιδιο, η οτι το πρωτο ει ναι καλυτερο. Σημαινει οτι για οσους δεν καταλαβαινουν διαφορες, μπορουν να βολευτουν με τα πρωτα. Για οσους ειναι πιο απαιτητικοι ομως, αναγκαστικα προτιμουν το 2ο, γιατι αντικειμενικα ειναι καλυτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pixel density ειναι ενα απο τα δεκαδες κριτηρια ποιοτητας, γιατι κολλησες σε αυτο? Το οποιο εδω που τα λεμε δε λεει και κατι γιατι πολυ απλα στην τηλεοραση καθεσαι απο αποσταση οποτε αδιαφορεις πληρως για το pixel density της αφου τα ματια σου δεν το διακρινουν μετα απο μια αποσταση. Αν διαβασεις πχ reviews τηλεορασεων κανενας reviewer, ουτε καν επαγγελματιες δεν ασχολουνται με το pixel density. Για tablets,κινητα και οθονες pc ναι αφου τα κοιτας απο κοντα,αλλα για τηλεορασεις που τις κοιτας απο τα 2+μετρα τι pixel να διακρινει το ματι σου? Αν πας και κατσεις μπροστα σε μια 50αρα ναι θα τα δεις αλλα θα στραβωθεις καθοτι θα χασεις απο το οπτικο σου πεδιο μεγαλο μερος της οθονης. Συμφωνα με τις μετρησεις πρεπει να καθεσαι σε αποσταση 2,5 μετρων οποτε pixel density παπαλα εκτος αν το ματι σου ειναι βιονικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pixel density ειναι ενα απο τα δεκαδες κριτηρια ποιοτητας, γιατι κολλησες σε αυτο? Το οποιο εδω που τα λεμε δε λεει και κατι γιατι πολυ απλα στην τηλεοραση καθεσαι απο αποσταση οποτε αδιαφορεις πληρως για το pixel destiny της αφου τα ματια σου δεν το διακρινουν μετα απο μια αποσταση. Αν διαβασεις πχ reviews τηλεορασεων κανενας reviewer, ουτε καν επαγγελματιες δεν ασχολουνται με το pixel destiny. Για tablets,κινητα και οθονες pc ναι αφου τα κοιτας απο κοντα,αλλα για τηλεορασεις που τις κοιτας απο τα 2+μετρα τι pixel να διακρινει το ματι σου?

Δηλαδη σε οποιο απο τα δεκαδες κριτηρια ποιοτητας η τηλεοραση χανει θα τα βαφτιζουμε ως "irrelevant" οποτε θα οδηγηθουμε στο συμπερασμα οτι τηλεοραση > monitor? Πειραζει να απεχω τοτε?

 

Btw, ενα 24αρη μονιτορ στα 300 ευρω ειναι ασφαλως καλυτερο απο μια 40αρα στα 300 ευρω, σε οποιοδηποτε κριτηριο ποιοτητας και να τα συγκρινεις. Its not even close. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...