Προς το περιεχόμενο

Skystar 1 vs Skystar 2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

h monh seira dekton oi opoia yposthrize grhgori sindesi me pc (meso scsi2) htan oi nokia 9200/9500 kai 9600.me to katallilo logismiko sto dekth (dvb 2000) mporouses na kaneis ta panta mexri kai egrafes sto skliro sou h se skliro pou ebazes pano sto dekti.Dektes me rs232 yparxoun poloi sthn agora alla thn seiriaki thn xrhsimopoioun mono gia firmware ypdates diaxeirish listas kanalion ktl.Kikloforei tora teleytaia enas dektis o opoios exei os leitourgiko to linux alla distixos logo periorismenou xronou den exo dei tis dynanatotites diasindesis poy parexei :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

niko na ypotheso oti exeis doryforiko piato;;

giati an exeis piato shmaine oti exeis kai kapoio dekth

 

an nai kai thleis na kaneis diafora h timh einai kali

an den exeis mh biazese se ligo tha einai sthn agora dektes me sklhroys

 

filika

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o skliros diskos xrisimopoieitai kirios gia apo8ikeusi tileoptikon programaton peripou opos ena video (texnologia PVR personal video recording).Mhn mperdeuse me klidomena kanalia auta einai alli istoria h opoia den prepei na anafer8ei sto forum logo politikhs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Ρε παιδιά μου συνέβη ένα περίεργο πράγμα... Μόλις πήρα μεταχειρισμένη την Skystar 2 από ένα παιδί στο insomnia την συνδέω στη PCI και βάζω και τους drivers... Όλα μια χαρά ως εδώ. Βάζω το πιάτο στην ταράτσα και με το Satellite finder πιάνω μια χαρά τον Hotbird. Κατεβαίνω πάλι στο pc για βάλω το ProgDVB να κατεβάσει τα κανάλια.... Ολα μια χαρά πάλι. Ξεκίνησα να βλέπω κάποια κανάλια και επειδή μόλις είχα κάνει format στο σκληρό κλείνω το ProgDVB και βάζω το Kaspersky (antivirus) και το Kerio Personal Firewall 4. Με το που κάνω restart το pc και ανοίγω το ProgDVB πάπαλαααα..... δεν βλέπει ούτε την κάρτα ούτε τίποτα. Από το Device Manager των XP φαίνεται μια χαρά η καρτούλα χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Άντε λέω να φταίει το firewall... Το κάνω uninstall, reboot και πάλι τα ίδια. Βγάζω και το Kaspersky πάλι τα ίδια.... :( Ακόμα και σε άλλες 2 pci την έβαλα και δεν την βλέπει με τίποτα το ProgDVB!!! Σημειοτέων ότι έχω τους τελευταίους drivers και το ProgDVB που έχουν κυκλοφορήσει.

 

Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει plsssssssssssss.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sarisn:

 

Κανε μια δοκιμη και με αλλα προγραμματα οπως το MyTheatre η το Alt-Dvb, και πες μα τι αντιδρασεις εχει.

Το ψιλοεχω κι εγω αυτο το προβλημα, οταν κανω εγκατασταση το Etrust EZ Antivirus το Alt-Dvb χανει την καρτα (ενω το MyTheatre τη βλεπει κανονικα). Κανω απεγκατασταση του Antivirus και ολα παλι οκ.

Για ποιο λογο συμβαινει, ακομη δεν εχω καταλαβει (μηχανηματα του διαβολου) :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@SkyΝet Οι δύο κάρτες κάνουν ακριβώς την ίδια δουλειά η SS1 μέσω hardware h SS2 μέσω software.Όποια και να πάρεις δεν έχει καμμία διαφορά.Απλώς η SS1 μπαίνει και σε αδύναμα μηχανήματα <1GHz ενώ η SS2 θέλει δυνατό μηχάνημα.

 

@sarisn Δες αν στo ProgDVB menu settings-->Device list είναι επιλεγμένη η SS2 και όχι κάποια άλλη. Αν δεν γίνεται τίποτα απεγκατέστησέ το και ξανα εγκατέστησε το από την αρχή.Δοκίμασε και το AltDVB το οποίο είναι το καλύτερο κατά την γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...