Προς το περιεχόμενο

Οι αναβαθμίσεις των Nexus 5, Nexus 7 και Nexus 10 σε Android 5.0 Lollipop ξεκινάνε από σήμερα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το Facebook ανοίγει πιο αργά πλέον. Επίσης καμιά φορά τώρα βγάζει και την splash screen με το σημα του αλλες φορές ναι άλλες (μιλάω για όταν δεν εχεις ανοιχτή την εφαρμογή από πριν), άλλες φορές την εμφανιζει άλλες όχι απλά λευκο. Στο Kit kat δεν μου την εμφανιζε ποτέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το lollipop μέχρι τώρα μου φαίνεται ότι τα πάει περίφημα από αυτονομία.

 

Θα δώσει ανάσα σε πολλές συσκευές

Κι εγώ έχω εντύπωση ότι βελτιώθηκε, ειδικά τις ώρες αναμονής στο βράδυ. Αυτά βέβαια είναι απλές εντυπώσεις

Το lollipop μέχρι τώρα μου φαίνεται ότι τα πάει περίφημα από αυτονομία.

 

Θα δώσει ανάσα σε πολλές συσκευές

Κι εγώ έχω εντύπωση ότι βελτιώθηκε, ειδικά τις ώρες αναμονής στο βράδυ. Αυτά βέβαια είναι απλές εντυπώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nexus 7 2012 (wifi) ηρθε κι εδω (προφανως ΟΤΑ)....

Εγώ την έκανα, αυτή η ασπριλα στο app drawer απαράδεκτη τη βρίσκω. Γενικά νομίζω έγινε πιο άσχημο

Εγω ειμαι απο αυτους που παντα καλοδεχομαι τις αλλαγες και τις ανανεωσεις, ακομα κι αν δε μου αρεσε καθολου οταν πχ το κιτκατ μου ασπρισε τις ενδειξεις ενω ειχαν ενα ωραιο απαλο μπλε πιο πριν.
Αλλά μην ξανακουσω κανεναν ομως να μου λεει πχ για σ-βηστα και 8αρια μετα απο αυτη την "αναβαθμιση". Αυτο δεν ειναι ασχημο πλεον, αυτο ειναι κακοσχεδιασμενο κινεζικο παιδικο παιχνιδι (οσον αφορα την εμφανιση και για μενα και την χρηστικοτητα με την αλλαγη των δυο quick drop-down menus, το σπαμαρισμα της lock screen απο τις "ειδοποιησεις" κλπ).

718lCP3naQL._SL1164_.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις ειδοποιήσεις στη lockscreen αν θες τις κλείνεις, όπως επίσης μπορεί να πάρει πόδι και κάθε notification από εφαρμοφές που ΟΝΤΩΣ σε σπάμαραν έως τώρα 

 

όσο για το γραφικό περιβάλλον όντως έχει μια ασυνέχεια, αλλά αυτό λογικά θα βελτιωθεί με το καιρό

στο κάτω κάτω αυτή είναι η πρώτη 5αρα που έχουμε και σαν πρώτη έκδοχη είναι αρκετά καλή (αν θυμηθείτε πώς ήταν για παράδειγμα η ενοχλητική ειδικά σε θέματα επιδόσεων 4.0 ) 

 

εγώ πάντως χαίρομαι που πήρε πόδι η μαυρίλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτες εντυπώσεις αρκετά καλές (Nexus 7 2012). Το μόνο που παρατηρώ είναι κάποια σοβαρά κολλήματα κάποιες φορές, τα οποία απ' ό,τι διάβασα τα έχουν αρκετοί χρήστες συσκευών Nexus και δεν διορθώνονται με factory reset.

 

Επίσης, σήμερα είδα ότι το avast mobile εμφανίζει μια εφαρμογή του λειτουργικού με όνομα "Device Provisioner" ως trojan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...