Προς το περιεχόμενο

Παλιό ρουτερ σε νέα σύνδεση?


driftingcris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και μετα μου λες να μην λεω ευχαριστω! εγραψες ολο αυτο το πραγμα για να μου λυσεις 2-3 αποριες. Εισαι αρχοντας, τελος!

Ευχαριστω και παλι! Ακομα δεν εκλεισα σπιτι αλλα μου φενεται οτι απαραιτητη προϋποθεση ειναι να μπορω να βαλω vdsl :P

Να σαι καλα

για vdsl ή θα βρεις σπιτι πολυ κοντα στον οτε ή θα βρεις σπιτι καπου που να εχουν αλλαχτει τα kv.

Ηρθε το ρουτερ λαο τελικα ειναι το TP-Link TD-W8951ND. Η ταχυτητα τωρα ειναι μια χαρα :)

η wind του εδωσε tp link ??το πληρωσε ή δωρεαν?γιατι αμα το δινουν δωρεαν μπραβο τους που δεν δινουν τα σαπιδο zte.αν το πληρωσε τοτε βλακεια της wind να μην δινει δωρεαν ρουτερ .και αν θυμαμαι καλα η wind δεν δινει δωρεαν ρουτερ και απλα εχει καποια που τα πληρωνεις και μετα τα κρατας.γιατι οι αλλοι μισοι τα δινουν χρησιδανειο.hol,ote.

λογικα το tp link θα συγχρονισει καλυτερα απο το Linksys και θα παιξει και μια χαρα.value for money router και ειναι και 802.11n στο wifi αντιθετα με 802.11g που ειναι το Linksys

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα τοτε. Το πληρωσε 20ευρω λεει. Παντως ολα εστρωσαν :)

Βρηκα και σπιτι με αλαγμενο kv και ολα κομπλε.

Να ναι καλα ο πουλινος :)

ελπιζω οχι απλα να ειναι αλλαγμενο αλλα και μεσα απο το site του οτε να σου δινει διαθεσιμοτητα σε vdsl.γιατι αν εχει μπει τωρα μπορει να περασουν και μερικοι μηνες μεχρι να ξεκινησουν να δινουν.να μπει dslam να περαστει η οπτικη κτλ.ναι η wind το χρεωνει.ενταξει μια χαρα.καλυτερα απο το να παιρνε zte και ας ηταν και δωρεαν.ναι σιγουρα θα παιξει μια χαρα με το tp link.ας κοιταξει προληπτικα και για firmware update απο το site της tp link για να παρει τα μεγιστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

μην ευχαριστεις.οτι ειναι εδω ειμαστε.

ναι σε Linksys firmware update δια wireless ειναι λιγο risky.στο wag354 συνηθως γινεται αλλα μην το κανεις.σε wag200 συνηθως brickarete δυστυχως.στα 354 ειχα κανει πολλες φορες wireless αλλα ενταξει δεν θυμαμαι να ειχε χαλασει καποιο.αλλα σε Wag200 brickara ενα μια φορα.

annex a κατεβαζεις αφου η γραμμη ειναι adsl over pots(annex a) και εφοσον και το ρουτερ σου εχει 4 pin.το κακο ειναι οτι η Linksys και στο wag354 και στο wag200 δεν εγραφε πανω στο ρουτερ αν ειναi annex a ή annex b.φαινοταν μονο πανω στο κουτι.και καποια στιγμη καταλαβα οτι η διαφορα ειναι στο rj.γενικα δες ποσο συγχρονιζει το linksys και ποσο αυτο που θα σου δωσει η wind.αλλα προσωπικη αποψη ακομα και να συγχρονιζει καλυτερα το zτε δεν θα το εβαζα πανω .θα προτιμουσα να παρω αλλο ρουτερ και ας το πληρωνα παρα να κρατησω το zte.παντως τα Linksys γενικα φημιζονται για καλο συγχρονισμο ειδικα σε καλες γραμμες απλα οκ δεν παυει να ειναι και παλιο μοντελο το wag354.το wag200 θα επαιζε σιγουρα καλυτερα.

poulinos

 

 

Λόγω απόγνωσης (να βρω ένα ρημάδι ξεκλείδωτο από την Forthnet firmware) για το WAG354G, σκέφτηκα μήπως και σου έχει ξεμείνει κανένα εσένα ή υπάρχει κανένας καλός φίλος που να μου το δώσει;;;

 

Εγώ έχω πάροχο HOL!

 

Ευχαριστώ κι ελπίζω να μην είμαι εκτός topic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποτε τα κραταγα αλλα οχι πλεον.σου εχω απαντησει στο αλλο θεμα.


poulinos


Λόγω απόγνωσης (να βρω ένα ρημάδι ξεκλείδωτο από την Forthnet firmware) για το WAG354G, σκέφτηκα μήπως και σου έχει ξεμείνει κανένα εσένα ή υπάρχει κανένας καλός φίλος που να μου το δώσει;;;

Εγώ έχω πάροχο HOL!

Ευχαριστώ κι ελπίζω να μην είμαι εκτός topic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...