Προς το περιεχόμενο

Αγορά κουρευτικής (?) μηχανής


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στην αρχή αυτές με την μπαταρία όλες καλές είναι, το θέμα είναι οτι μετά απο μερικούς μήνες θα αρχίζει να τα φτήνει. Είχα ανοίξει μια philips που είχα να δω πως είναι μεσα. Πάρα πολύ απλή καταστκευή, δοκίμασα και άλλαξα την μπαταρία που είχε (επαναφορτιζόμενη 1,2v) και έβαλα μια αλκαλική 1,5v. Για όσο κράτησε η μπαταρία πήγε σφεντόνα, αλλα μετά τα έφτυσε πολύ γρήγορα...

 

Με μπαταρία θα είναι πεταμένα λεφτά μετά απο λίγο καιρό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως,αν δουλευει ΜΟΝΟ με την μπαταρια,και οχι ΚΑΙ με ρευμα,ειναι παιχνιδι για παιδακι .στον χρονο πανω,το πολυ,θα τα εχει φτυσει,εκτος και αν το εχεις μονιμα πανω στον φορτιστη,οποταν΄η θα αντεξει πανω απο χρονο,η θα τα φτυσει στον μηνα πανω.για να κατεβασουν το κοστος,χρησιμοποιουν τις φθηνοτερς μπαταριες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες,μπορεί να καταλάβει κανείς αν η Braun 340s-4 είναι μόνο για γένια ή κάνει και για σώμα?

Αυτή εδώ είναι:

http://www.amazon.com/Braun-Series-3-340s-Shaver-Count/dp/B004UQ6Q62

http://www.braun.com/global/male-grooming/series-shavers/series-3/series-3-340s-4.html

Braun-320-4-Gallery-img1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

τέτοιου τύπου braun είχα πιο μικρός και μου είχε πηδήξει τη φάτσα, για καθαρό ξύρισμα καλύτερα ξυράφι και κόψιμο προς τη φορά της τρίχας. επίσης αυτές οι κεφαλές με το καιρό φθείρονται

 

τώρα που αφήνω γένια(όχι τόσο για τη μόδα, απλά βρήκα ευκαιρία να μη ξυρίζομαι γιατί το βαρέθηκα και αφού δε ξυρίζεται κανείς μια χαρά γιατί δε ξεχωρίζω, περιποίηση κάθε 10 μέρες και πολύ είναι) χρησιμοποιώ μια κουρευτική που έχει ο πατέρας μου (ο οποίος έχει γένια από τα '70s ακριβώς επειδή βαριόταν να ξυρίζεται καθημερινά και αυτος για τη δουλειά) την οποία την έχει άπειρα χρονια και δουλεύει άψογα, επίσης braun και αυτή

 

βέβαια τώρα τελευταία έχω πεθυμήσει να ξαναπιάσω δερματάκι, οπότε λέω να ξαναξυριστώ, αλλά έχω φτάσει να βαριέμαι τόσο πολύ που αυτό το λέω εδώ και κάνα μήνα :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τέτοιου τύπου braun είχα πιο μικρός και μου είχε πηδήξει τη φάτσα, για καθαρό ξύρισμα καλύτερα ξυράφι και κόψιμο προς τη φορά της τρίχας. επίσης αυτές οι κεφαλές με το καιρό φθείρονται

 

Οκ, αλλά το θέμα είναι αν κάνει και για άλλα πράγματα εκτός από μούρη,αυτό με ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κουρευτική έχω αυτή τη στιγμή άλλα δεν κάνει καλή δουλειά αφήνει ένα μήκος χ και θέλει και πολύ προσοχή, έχω κοπεί καμιά-δυο φορές στο "σημείο", γι' αυτό είπα μήπως κάνει αυτή αλλά από ότι λες όχι οπότε θα δω τπτ σε bodygroom της phillips που έχει και καλές κριτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά ρε συ μη γίνεις και τελείως λείος, είπαμε περιποίηση αλλά μην υπερβάλλουμε

 

Δε νομίζω ότι αξίζει να μπεις σε γυναικεία λογική όπου με 3 μερες τσίμπημα θες ξύρισμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μιλάω για το σώμα ρε (δεν έχω ξυριστεί ποτέ με μηχανή ή ξυράφι εκεί) μιλάω για συγκεκριμένο σημείο όπου όπως είπα το ζήτημα είναι να κάνω τη δουλειά γρήγορα και χωρίς να κάθομαι να προσέχω μην κοπώ και τα σχετικά. Ε με την κουρευτική πρέπει να χάνεις κάνα 15λεπτο σιγά-σιγά μην κάνεις τη μλκία και πάρεις στο χέρι καμία μπάλα και τρέχεις για πίνγκ-πόνγκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μιλάω για το σώμα ρε (δεν έχω ξυριστεί ποτέ με μηχανή ή ξυράφι εκεί) μιλάω για συγκεκριμένο σημείο όπου όπως είπα το ζήτημα είναι να κάνω τη δουλειά γρήγορα και χωρίς να κάθομαι να προσέχω μην κοπώ και τα σχετικά. Ε με την κουρευτική πρέπει να χάνεις κάνα 15λεπτο σιγά-σιγά μην κάνεις τη μλκία και πάρεις στο χέρι καμία μπάλα και τρέχεις για πίνγκ-πόνγκ.

κοιτα επειδή σκέφτομαι να την παρω και εγω την Braun αλλα το μοντελο 5030s από ότι ειδα youtube δεν την χρησιμοποιουν στο σωμα...εγω τη θελω μονο και μονο να να παιρνω την περιοχη στο λαιμο από το λαρυγγι μεχρι εκει που τελειωνουν τα γενια γιατι βαριέμαι να χρησιμοποιω για τη συγκεκριμενη περιοχη ξυραφι συνεχεια.. τωρα μπορεις να τη χρησιμοποιείς και για το σωμα την ιδια δουλεια κανει

εγω και αυτή που εχω για τα μαλλια τη χρησιμοποιω και για το σωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Ψάχνω και εγώ αυτόν τον καιρό μια μηχανή μέχρι 30€ για να αφήνω γενιά 3-5 ήμερων.

Ποια προτείνεται?

 

http://www.e-shop.gr/koyreytiki-mixani-philips-hc3410-15-p-HAP.330922

αξίζει η αγορά της με κλειστά μάτια

Να πάω σε αυτήν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...