Προς το περιεχόμενο

Το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο ψήφισε να διασπαστεί η Google


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η μεταναστευση ως αντεπιχείρημα σε θέμα που αφορά την google.....Ο σχολιασμός τελευταία είναι γεμάτος εκπλήξεις.

 

στα δυο θεματα ...υπαρχει ενα κοινο φιλτατε....το ευρωπαικο κοινοβουλιο και κατα ποσο ασχολειται με σοβαρα θεματα και οχι με αμπελοφιλοσοφιες .....αυτη η επεξηγηση για καποιους που κανουν οτι δεν καταλαβαινουν και ολα τα θεωρουν εκπληξεις τωρα τελευταια !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ψαξτε να βρείτε τα λεφτά! Πάλι η ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΑ των Βρυξελλών θέλει να εισπράξει ένα τόνο λεφτά (για πάρτι της) και, φυσικά, κυνηγάει αυτόν που έχει τα περισσότερα και δεν θα του λείψουν.

Και γι' αυτό φταίμε όλοι μας που ψηφίζουμε όποιους ψηφίζουμε για ευροβουλευτές, βουλευτές κτλ. επειδή πήραν μετάλλιο τους Ολυμπιακούς ή τραγουδάνει καλά ;-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η Microsoft δεν είχε διασπαστεί πριν καμία 12-13 χρονια με απόφαση της Αμερικανικης δικαιοσύνης δεν θα υπήρχε google σήμερα.

Η Microsoft ΔΕΝ διασπάστηκε ΠΟΤΕ με απόφαση της αμερικανικής δικαιοσύνης ούτε με καμία άλλη απόφαση! Τα windows διαχωρίστηκαν από τον Internet Explorer.

Άλλωστε η υπόθεση ήταν για τον browser, όχι για την αναζήτηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιρος ηταν!

 

Επισης, απορω με την λογικη μερικων υπερασπιστων-σταυροφορων της γοογλ και καθε γοογλ. Απλοι καταναλωτες ειστε και τιποτα περισσοτερο. Οπως και εγω αλλωστε.

 

Το συμφερον του καταναλωτη βρισκεται στον ανταγωνισμο. Οταν ο τελευταιος τεινει προς εξαφανιση, τοτε το προβλημα ειναι σαφες. Τα υπολοιπα ειναι περιττα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα δυο θεματα ...υπαρχει ενα κοινο φιλτατε....το ευρωπαικο κοινοβουλιο και κατα ποσο ασχολειται με σοβαρα θεματα και οχι με αμπελοφιλοσοφιες .....αυτη η επεξηγηση για καποιους που κανουν οτι δεν καταλαβαινουν και ολα τα θεωρουν εκπληξεις τωρα τελευταια !!!

Το κύριο όργανο λήψης αποφάσεων στην Ε.Ε, είναι το Συμβούλιο της Ε.Ε και όχι το ευρωκοινοβούλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κύριο όργανο λήψης αποφάσεων στην Ε.Ε, είναι το Συμβούλιο της Ε.Ε και όχι το ευρωκοινοβούλιο.

"στην πρόθεση του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου να πάρει μέτρα ενάντια στις μονοπωλιακές τακτικές της Google και να την διασπάσει...."

ή εγω δεν διαβαζω καλα...ή κατι αλλο δεν παει καλα εδω περα με ορισμενους.....,μαλλον εχεις μεινει στο 2004 που ηταν ετσι....πλεον το ευρωκοινοβουλιο εχει αρμοδιοτητες αυξημενες μιας και εκλεγεται απο τους πολιτες των μελων κρατων της ΕΕ....και ειναι και αυτο που αποφασιζει πλεον τα παντα και νομοθετει ευρωπαικους νομους που ισχυουν ,μαζι με το συμβουλιο ,συν οτι απορριπτει ή εγκρινει προυπολογισμο που προτεινει το συμβουλιο της ευρωπης.....αρα εχει και το πανω χερι .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"στην πρόθεση του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου να πάρει μέτρα ενάντια στις μονοπωλιακές τακτικές της Google και να την διασπάσει...."

ή εγω δεν διαβαζω καλα...ή κατι αλλο δεν παει καλα εδω περα με ορισμενους.....,μαλλον εχεις μεινει στο 2004 που ηταν ετσι....πλεον το ευρωκοινοβουλιο εχει αρμοδιοτητες αυξημενες μιας και εκλεγεται απο τους πολιτες των μελων κρατων της ΕΕ....και ειναι και αυτο που αποφασιζει πλεον τα παντα και νομοθετει ευρωπαικους νομους που ισχυουν ,μαζι με το συμβουλιο ,συν οτι απορριπτει ή εγκρινει προυπολογισμο που προτεινει το συμβουλιο της ευρωπης.....αρα εχει και το πανω χερι .

Οντως δεν διαβάζεις καλά γιατί :Σε μια άμεση πρόκληση για την Google, οι Ευρωβουλευτές στο Στρασβούργο ενέκριναν ψήφισμα το οποίο καλεί την Ευρωπαϊκή Επιτροπή να ζητήσει από τις μηχανές αναζήτησης για να διαχωρίσουν τις εμπορικές υπηρεσίες τους από τις επιχειρήσεις τους.

Η ευρωπαικη επιτροπή ή αλλιώς "κομισιόν" είναι το όργανο του Συμβουλίου της ΕΕ.

Θυμισέ μου σε παρακαλώ πότε παρθηκε κάποια απόφαση του ευρωκοινοβουλίου χωρίς την έγκριση της κομισιόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως δεν διαβάζεις καλά γιατί :Σε μια άμεση πρόκληση για την Google, οι Ευρωβουλευτές στο Στρασβούργο ενέκριναν ψήφισμα το οποίο καλεί την Ευρωπαϊκή Επιτροπή να ζητήσει από τις μηχανές αναζήτησης για να διαχωρίσουν τις εμπορικές υπηρεσίες τους από τις επιχειρήσεις τους.

Η ευρωπαικη επιτροπή ή αλλιώς "κομισιόν" είναι το όργανο του Συμβουλίου της ΕΕ.

Θυμισέ μου σε παρακαλώ πότε παρθηκε κάποια απόφαση του ευρωκοινοβουλίου χωρίς την έγκριση της κομισιόν.

 

Το Κοινοβούλιο ασκεί επιρροή στα άλλα θεσμικά όργανα της ΕΕ με διάφορους τρόπους.

Όταν διορίζεται η νέα Επιτροπή, τα 28 της μέλη (ένα από κάθε χώρα της ΕΕ) δεν μπορούν αναλάβουν καθήκοντα έως ότου εγκρίνει τον διορισμό τους το Κοινοβούλιο. Εάν τα μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου δεν συμφωνούν με τον διορισμό ενός υποψηφίου, μπορούν να απορρίψουν ολόκληρο το σχήμα.Το Κοινοβούλιο μπορεί επίσης να ζητήσει την παραίτηση της Επιτροπής προτού λήξει η θητεία της. Αυτό ονομάζεται "πρόταση μομφής".

 

πες μου εσυ λοιπον ποτε παρθηκε αποφαση απο την κομισιον χωρις την εγκριση του κοινοβουλιου !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rifraf όντως καλά τα λες..

..αλλά μιλάμε για τη Google. Είναι τόσο απαραίτητη (για πολλά και διάφορα, όχι για το Search και το Browser μοναχά), και έχουμε εκτιμήσει τόσο πολύ ότι μας παρείχε ελεύθερα τα περασμένα έτη, την συνεχής εξέλιξη των υπηρεσιών της, και ότι "εμπορευτήκαμε" από δαύτη που είναι το μοναδικό μονοπώλιο που δε με έχει ανησυχήσει φίλε.

Google πορτοφόλι θέλω αυτή τη στιγμή. Δε θέλω τα λεφτά μου ούτε στην Εθνική, ούτε στην Alpha Bank.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Κοινοβούλιο ασκεί επιρροή στα άλλα θεσμικά όργανα της ΕΕ με διάφορους τρόπους.

Όταν διορίζεται η νέα Επιτροπή, τα 28 της μέλη (ένα από κάθε χώρα της ΕΕ) δεν μπορούν αναλάβουν καθήκοντα έως ότου εγκρίνει τον διορισμό τους το Κοινοβούλιο. Εάν τα μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου δεν συμφωνούν με τον διορισμό ενός υποψηφίου, μπορούν να απορρίψουν ολόκληρο το σχήμα.Το Κοινοβούλιο μπορεί επίσης να ζητήσει την παραίτηση της Επιτροπής προτού λήξει η θητεία της. Αυτό ονομάζεται "πρόταση μομφής".

 

πες μου εσυ λοιπον ποτε παρθηκε αποφαση απο την κομισιον χωρις την εγκριση του κοινοβουλιου !!!

θέλω να μου πεις εσύ πότε πάρθηκε απόφαση ,πχ για τα δημοσιονομικά της χώρας που ζούμε, με την έγκριση του ευρωκοινοβουλίου.Δεν θέλω να σου χαλάσω την φαντασίωση ,αλλά οι ευρωβουλευτές απλά κλανουν σε πανάκριβα ανατομικά καθίσματα αμοιβόμενοι με 15 χιλιάρικα το μήνα.Κουμάντο κάνουν οι αρχηγοί των κρατών, δηλαδή  αυτοι των ισχυρών κρατών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να μου πεις εσύ πότε πάρθηκε απόφαση ,πχ για τα δημοσιονομικά της χώρας που ζούμε, με την έγκριση του ευρωκοινοβουλίου.Δεν θέλω να σου χαλάσω την φαντασίωση ,αλλά οι ευρωβουλευτές απλά κλανουν σε πανάκριβα ανατομικά καθίσματα αμοιβόμενοι με 15 χιλιάρικα το μήνα.Κουμάντο κάνουν οι αρχηγοί των κρατών, δηλαδή  αυτοι των ισχυρών κρατών.

απο την στιγμη που τα ατομα στην κομισιον ειναι κοινα αποδεκτα απο το ευρωπαικο κοινοβουλιο.....τοτε εμμεσα αποδεχεται και τις πραξεις της κομισιον στα δημοσιονομικα προβληματα της ελλαδας ...τι πιο απλο....εαν δεν ηθελε το κοινοβουλιο τετοιες πρακτικες δημοσιονομικες θα μπορουσε απλα να διαλυσει το σχημα της κομισιον και να να παει σε αλλο σχημα .....οπως εγραψα παραπανω πριν....εφοσον δεν το κανει,αρα συμφωνει....Τωρα οσον αφορα το θεμα ποιος κανει το κουμαντο...ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο και δε νομιζω οτι χρηζει σχολιασμου πλεον μεσα στο ινσομνια....νομιζω οτι δεν υπαρχει λογος να ανοιξουμε τετοιο θεμα .......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελοιότητες που θα βρουν πρόσφορο έδαφος σε όσους φοβούνται για τα προσωπικά τους δεδομένα ενώ ουσιαστικά το ψήφισμα και η είδηση δεν έχουν να κάνουν καθόλου με αυτό.

 

Παραδέχεται η ΕΕ οτι η μηχανή αναζήτησης της Google είναι τόσο καλή που... προσπαθεί με τακτικές δημοτικού συμβουλίου της Λιμνούπολης να επιβάλει φόρους/πρόστιμα/περιορισμούς στον Σκρουτζ Μακ Ντακ.

 

Όπως και να έχει, το θέμα είναι να μην την πληρώσουμε όσοι χρησιμοποιούμε υπηρεσίες της Google γιατί το ίντερνετ θα βρεθεί ξαφνικά 10 χρόνια πίσω εξαιτίας χαρτογιακάδων που έχουν μείνει στον 20ο αιώνα.

Τα έχουμε ξαναπεί αλλά πολλοί δεν μπορείτε δυστυχώς να καταλάβετε. Ολα τα πληρώνετε. Τίποτα δεν σας δίνετε δωρεάν. Πόσο πια μυαλό θέλει να το καταλάβετε;
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχουμε ξαναπεί αλλά πολλοί δεν μπορείτε δυστυχώς να καταλάβετε. Ολα τα πληρώνετε. Τίποτα δεν σας δίνετε δωρεάν. Πόσο πια μυαλό θέλει να το καταλάβετε;

 

Tα πληρώνουμε βλέποντας διαφημίσεις; Εγώ δεν βλέπω. Ανοίγω το browser μου και googlαρω. Χρησιμοποιώ το καλύτερο πρόγραμμα search, όλα τα υπόλοιπα είναι για εσάς με μυαλό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rifraf όντως καλά τα λες..

 

..αλλά μιλάμε για τη Google. Είναι τόσο απαραίτητη (για πολλά και διάφορα, όχι για το Search και το Browser μοναχά), και έχουμε εκτιμήσει τόσο πολύ ότι μας παρείχε ελεύθερα τα περασμένα έτη, την συνεχής εξέλιξη των υπηρεσιών της, και ότι "εμπορευτήκαμε" από δαύτη που είναι το μοναδικό μονοπώλιο που δε με έχει ανησυχήσει φίλε.

 

Google πορτοφόλι θέλω αυτή τη στιγμή. Δε θέλω τα λεφτά μου ούτε στην Εθνική, ούτε στην Alpha Bank.

 

Γιαυτους ακριβως τους λογους και οχι μονο, οφειλει μια συγχρονη κοινωνια να διωκει οποιασδηποτε μορφης μονοπωλιακη τακτικη. Σεβαστες οι αναγκες σου, αλλα οταν μια εταιρεια κρινεται ως απαραιτητη, τοτε ειναι κατα το συμφερον ολων, και κατ επεκταση και του δικου σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...