Προς το περιεχόμενο

Street Fighter V [PC]


Oroku Saki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

cross platform multiplayer θα εχει η pc εκδοση με του ps4 ενω βγηκε και το πρωτο gameplay trailer!!!

 

http://www.theverge.com/2014/12/6/7345275/street-fighter-v-will-support-cross-platform-play-between-pc-and-ps4

 

https://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_1143616205&feature=iv&src_vid=seapCrRlc48&v=FKXJJQ-FfWk

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα το gameplay και το balance θα είναι κορυφαία όπως πάντα, τα γραφικά όμως δε μπορώ να πω ότι με ενθουσίασαν. Περίμενα να κάνει μια μεγαλύτερη στροφή προς το ρεαλισμό στα πρόσωπα, τα σώματα κτλ ως next gen πλέον...Βέβαια μπορεί επίτηδες να κράτησαν αυτό το "καρτουνίστικο" στυλ, δε ξέρω, έχω mixed feelings... Το σίγουρο είναι ότι θα το τιμήσω το παιχνίδι!

 

ΥΓ Όπως φαίνεται οι γίγαντες των 90's στα fighting games είναι και πάλι πρωταγωνιστές μετα από 20 και βάλε χρόνια (SF5, MK10). Ποιός τη χάρη μας εμείς οι παλιοσειρές!! B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γραφικα με βαση το παραπανω ειναι σκετη απογοητευση.Για παιχνιδι που ακολουθει το επιτυχημενο SS4,σε Next gen κονσολα και μιας και δεν προκειται λογικα να βγαλει και αλλο SF η Capcom οπως εκανε με το SF4(δεν μετρανε οι ψευτο εκδοσεις SSF,USF κλπ)γιατι τα γραφικα του ειναι σχεδον τα ιδια με αυτα του 4.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το βιντεο αυτο ειναι σπο την ps4 εκδοση για αυτο τα γραφιακ του ειναι χαλια.Μια και μιλαμε γαι γραφικα ξαναεπαιξα το USF4 σε 4κ πλεον με την 970 και ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Πιανει 200 fps στο benchmark!! 200 FPS σε 4κ με μονη καρτα γραφικων! Δεν υπαρχει αλλο παιχνιδι που να πιανει τοσα!Το πιστευεται? Επαιξα και online και μπορω να πω πως τα γραφικα του sf4 σε 4κ ειναι πολυ καλυτερα απο του 5 στο ps4. Στο pc θα φαινετια σαν αληθινο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το βιντεο αυτο ειναι σπο την ps4 εκδοση για αυτο τα γραφιακ του ειναι χαλια.Μια και μιλαμε γαι γραφικα ξαναεπαιξα το USF4 σε 4κ πλεον με την 970 και ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Πιανει 200 fps στο benchmark!! 200 FPS σε 4κ με μονη καρτα γραφικων! Δεν υπαρχει αλλο παιχνιδι που να πιανει τοσα!Το πιστευεται? Επαιξα και online και μπορω να πω πως τα γραφικα του sf4 σε 4κ ειναι πολυ καλυτερα απο του 5 στο ps4. Στο pc θα φαινετια σαν αληθινο .

Να τονιζεις οποτε γραφεις οτι με 4κ εννοεις σε Dsr αναλυση .Το κανονικο Monitor που εχεις ειναι ενα Lg 22ρι σε Full Hd αναλυση και σε καμια περιπτωση δεν μπορει να συγκριθει η εικονα του με αυτη ενος 27ριου Monitor 4κ αναλυσης,ή ακομα και ενος 27ριου 1440p Monitor.Τα Fps επισης που αναφερεις ειναι αδιαφορα καθως το συγκεκριμενο παιχνιδι ειναι πλεον παλιο,και δεν εχει και ιδιαιτερες απαιτησεις αρα αυτα που γραφεις παραπανω ειναι οτι να ναι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το βιντεο αυτο ειναι σπο την ps4 εκδοση για αυτο τα γραφιακ του ειναι χαλια.Μια και μιλαμε γαι γραφικα ξαναεπαιξα το USF4 σε 4κ πλεον με την 970 και ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Πιανει 200 fps στο benchmark!! 200 FPS σε 4κ με μονη καρτα γραφικων! Δεν υπαρχει αλλο παιχνιδι που να πιανει τοσα!Το πιστευεται? Επαιξα και online και μπορω να πω πως τα γραφικα του sf4 σε 4κ ειναι πολυ καλυτερα απο του 5 στο ps4. Στο pc θα φαινετια σαν αληθινο .

Η παραπληροφόρηση στα καλύτερα της!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τονιζεις οποτε γραφεις οτι με 4κ εννοεις σε Dsr αναλυση .Το κανονικο Monitor που εχεις ειναι ενα Lg 22ρι σε Full Hd αναλυση και σε καμια περιπτωση δεν μπορει να συγκριθει η εικονα του με αυτη ενος 27ριου Monitor 4κ αναλυσης,ή ακομα και ενος 27ριου 1440p Monitor.Τα Fps επισης που αναφερεις ειναι αδιαφορα καθως το συγκεκριμενο παιχνιδι ειναι πλεον παλιο,και δεν εχει και ιδιαιτερες απαιτησεις αρα αυτα που γραφεις παραπανω ειναι οτι να ναι.

Νομίζεις, δίπλα δίπλα έχω βάλει το δικό μου το μόνιτορ που είναι 1680*1050 με φίλου που έχει 30άρι 1600P και όταν ενεργοποιώ DSR, μετά βίας βλέπω διαφορά.Σε κάποια παιχνίδια υπάρχει μια μικρή διαφορά, αλλά είναι στη ψείρα ενώ σε άλλα είναι ακριβώς το ίδιο(Watch_Dogs π.χ).Ανάλογα το πόσο καλή δουλειά κάνει το DSR στο εκάστοτε παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζεις, δίπλα δίπλα έχω βάλει το δικό μου το μόνιτορ που είναι 1680*1050 με φίλου που έχει 30άρι 1600P και όταν ενεργοποιώ DSR, μετά βίας βλέπω διαφορά.Σε κάποια παιχνίδια υπάρχει μια μικρή διαφορά, αλλά είναι στη ψείρα ενώ σε άλλα είναι ακριβώς το ίδιο(Watch_Dogs π.χ).Ανάλογα το πόσο καλή δουλειά κάνει το DSR στο εκάστοτε παιχνίδι.

Οχι δεν νομιζω καθως μιλαμε για τον Oroku Saki ο οποιος ειναι υπερβολικος στα παντα.Εχω την Dell U2713hm και εχω δουλεψει σε μεγαλυτερες αναλυσεις και εχω δει διαφορα με το Dsr παρολα αυτα δεν θα καθομαι να γραφω οπως εγραφε ο Oroku σε πιο παλια Post,ε ενταξυ πηγαινετε παρτε Monitor με 100ευρω για να παιζετε σε 4κ το ιδιο ειναι.....

 Το βιντεο αυτο ειναι σπο την ps4 εκδοση για αυτο τα γραφιακ του ειναι χαλια.Μια και μιλαμε γαι γραφικα ξαναεπαιξα το USF4 σε 4κ πλεον με την 970 και ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Πιανει 200 fps στο benchmark!! 200 FPS σε 4κ με μονη καρτα γραφικων! Δεν υπαρχει αλλο παιχνιδι που να πιανει τοσα!Το πιστευεται? Επαιξα και online και μπορω να πω πως τα γραφικα του sf4 σε 4κ ειναι πολυ καλυτερα απο του 5 στο ps4. Στο pc θα φαινετια σαν αληθινο .

Καταλαβαινεις τι εννοω??:P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν είναι το ίδιο, γιατί μπαίνουν στην μέση και άλλα πράγματα.Όπως οι ίντσες, η ποιότητα του panel, το contrast(Το οποίο πάει πρώτα και μετά πάνε τα άλλα, η ανάλυση πάει τρίτη σε μετρήσεις αν έχεις διαβάσει reviews).Γι' αυτό και οι OLED σκοτώνουν πραγματικά, λόγω contrast.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...